Egy egyszerű példán keresztül szeretném bemutatni,hogyan keletkezik a vers.Avagy egy vers szerkesztése érzékletes modorban reprezentálva.Mintegy játékként.Kellemes szórakozást!
Hallgat.
Hallgat a kalászban.
Hallgat a kalászban a kenyér.
Hallgat a kalászban a kenyér és az ujjbegy,
Hallgat a kalászban a kenyér és az ujjbegy mögött,
Hallgat a kalászban a kenyér és az ujjbegy mögött az energia.
Tudósként hallgat a szőke kalászban a ropogós kenyér és vérbő ujjbegyek mögött a megtorpant energia.
Tudósként hallgat a szőke kalászban
a ropogós kenyér,
és vérbő ujjbegyek mögött
a megtorpant energia, mint ledér
szűz incselkedik kihűlt ekevassal.
7 hozzászólás
A végét nem értem ne haragudj, a többi érdekes, de nem tehetek róla, na majd a többiek, sok sikert.
A végső forma nagyszerű.Mi értelme a többinek.abban nincs üzenet,költői szándék.Nevlni akarna?
Csak az utolsó részt pontozom.
Csak egy játék volt részemről, nem alkotás, azt hivatott bemutatni, hogyan készül el egy vers bennem. Gondoltam, érdekes lehet… Nemhiába tettem a cikkek közé, jegyzetként.
Ja' ! Igen.Stilusgyakorlatnak megfelel.
ez tehát egy stílusgyakorlat?
akkor nem is kell értelmet keresnem a versikében…
Van értelme is…azokról a rejtett energiákról, képességekről szól, amelyek ott vannak mindenkiben. De nem magyaráznám túl, mert tényleg csak stílusgyakorlat. "SajnosNem" versnek szántam, de értelme az van, annak számára, aki fogadni tudja.
persze… látom, mit akartál mondani, de egy cseppet túlcsordítottad… ami nem tesz hozzá a vershez, az elvesz belôle…
sok benne a jelzô – nem valami elegáns megoldás… ezeket vagy hagyd el (szerintem flelsleges a "szôke", a "ropogós", a "vérbô"), vagy váltsd ki költôi képpel.