Tavasznak tündére hol vagy,
Aluszol idők ölében?
Lombod hull, virágod hervad,
Őszutó bús örökében…
Átadja lassan a télnek,
Meztelen ágát sok fának.
Földre hullt levelek égnek,
nyomai elnyűtt ruháknak…
Rőt vörös avarra téved,
November bágyatag fénye.
Már a nap tél után réved,
Lassan az évnek is vége…
Most aludj tavasz tündére,
Pihenjél, nyugodjál szépen!
Jössz még te tett mezejére,
Ha fénylő nap lesz majd az égen!
Álmodjál rügyfakadásról,
Míg hó lepi karcsú fák ágát.
Egyszer csak lebben a fátyol,
S táncolod a tavasz táncát!
Ajkadról fuvallat-sóhaj,
Lengi át a téli tájat.
Olvadást hoz ez az óhaj,
Reád még friss rügyek várnak.
Addig is álmodjál szépet,
Fátyolba takarva, szendén.
Tavasznak varázsát gyűjtsed,
Illatos ligetek mentén…!
Majdan a te időd eljön,
Felserkensz virág-ruhában.
Táncaid lejted a felhőn,
Szél szalad lábad nyomában.
Két kézzel hinted a földre,
Kikelet friss ajándékát.
Minden kert kivirul tőle,
Kisepred tél hagyatékát!
De addig is aludjál mélyen,
Semmi se zavarja álmod!
Álmodjál szépeket, kérlek,
Míg én álmodra vigyázok…!
4 hozzászólás
Kedves Alberth!
Nagyon szép vers, többször is elolvastam.
Szeretettel: Rozália
Kedves alberth!
Itt vagyok újra. Ami az útolsó két hétben a legjobban hiányzott, az a mindennapi olvasás a Napvilágba. De talán a jövőben nem lessznek ilyen meglepő elutazások. Most végre újbol tudok örülni a szép verseidnek, melyek olvasása mindig egy öröm, mint most is. Szépen sikerült a tavasz tündérének az álma.
üdv Toni
Kedves Rozália!
Örülök, hogy tetszett neked! Igaz, most nem tavasz van, de jó visszaemlékezni a kikeletre.
Üdv.: Alberth
Kedves Toni!
Valóban hiányoltalak egy ideje. Nekem meg a hozzászólásokhoz nem volt időm. Annyit oda voltam dolgozni, még sem ér semmit az ember keresete.
Na mindegy, kellemes hétvégét kívánok neked és családodnak!
Üdv.: Alberth