Ködben úszik a Hargita,
esőt is szór égi szita.
Patak vize Oltba duzzad,
ami hátán gallyat futtat.
Dánielek, dánfalviak
építik már azt a hidat,
mely összeköt magyart s magyart,
átvészelve sok zivatart.
Szeretetből épül a híd,
sólyom őrzi pilléreit,
ível múlt és jelen között,
öröm s bánat partja fölött…
Reggel óta fiatalok
fújják ezt az új dallamot
immár kint, valódi téren.
Zene száll e szép vidéken.
Hargitai madársereg
hallgatja az üzenetet.
Hallják szerte egész Csíkban,
s itt az ünneplő templomban.
Újra él a jó királyné,
Erzsébet – az oszlop övé…
Ponyvák alatt fazekasok
cserepei mázatlanok,
pirosak és éjfeketék…
Olyan textilt nem sző a gép,
mint amilyent arrább látni.
Nem kell érte messze menni,
nem kell Madarast bejárni,
Szenttamásig elfáradni,
s kijárni a szakközepet…
Ügyes kezek műremeket
formáznak századok óta.
Átszáll apáról fiúra
e hagyomány csorbítatlan.
Pillér ez is az új hídban.
A sok vendégházi ember
együtt él a szeretettel,
amely felé mindig árad,
mint a hömpöylgő Köd-patak…
Csíkban élő dánfalviak,
testvérien szóló szavak
szárnyaljanak még sokáig,
erdők, folyók kifogytáig!
Gyertek, s aztán mi mehessünk,
meleg cipót felszelhessünk,
fürödhessünk borvizedben,
s lakhassatok nálunk rendben!
Mintha határ nem is volna,
kurjantásunk messze szólna,
Hargitán túl, no meg innen,
békességben, szeretetben!
Solt, 2009.05.28.
3 hozzászólás
Szia!
Nagyon szép!!A Magyarság szeretete!Gratulálok!
Üdv:Selanne
Nagyon jó verset írtál, szép képeket tártál elénk az erdélyi tájakról. A versed nekem nagyon tetszik, olvasás közbn én is bejártam veled azokat a vidékeket. Annyi biztos, hogy értesz a versíráshoz.
Üdvözöllek: Kata
Nagyon szép, népies fakadású versed örömmel olvastam. Erdély távoli tájai számomra már szinte egzotikusnak tűnnek. Versed alapján bejártam arrafelé a tájat, s élményre tettem szert. 🙂
Gratulálok!
Alberth