Az érzések messzi árját felejtsd el,
Békességben minden jedi jóra lel
A tudatlanságot elutasítva,
Ismeretek új útját elfogadva
A harmonikus világban az Erő
Egyensúlyt, és sötétet nem teremtő.
Ne félj szállni halált hozó szellővel,
Egyesít a mindenható Erővel
Hatalmat ne keress a jedik pártján,
De használd az elesettek oldalán
Hatalommal uralkodó vagy zsarnok
A Sötét oldallal együtt ránt kardot.
Jedi a fényesség útját követve
Győz, a Sötétben is Fényt teremtve.
3 hozzászólás
Kedves Lorna!
A versed egyszerre volt vicces és komoly mondandóval bíró. Nem rossz ötlet az akrosztichon, bár elég érdekesen vannak elhelyezve a "jedi" szónak a betűi. (Mellesleg az 'I'-t elfelejtetted kiemelni.)
Jó volt olvasni!
Kedves Tyrael!
Annak ellenére, hogy a történethez nem tudok semmit mondani, a versed tettszik. Szép szavakat írtál le benne.
üdv Toni
Kedves fanofgd, az I betű is ki van emelve, dőlt betűvel, csak sajnos nem nagyon látszik. 🙂
Köszönöm, hogy itt jártál!
Kedves Toni, neked is köszönöm a figyelmet.
Üdv. Tyrael