és mezítelen járok,
húsomat tépik üvöltő sakálok,
halálos sebeim mélyek és vérzők,
kőrakással teli kietlen mezők,
a teher
rajtam, mint ólomnehezék,
taszít a mélybe e rabló-veszteség,
iszonyatot cipel hátamon a hiány,
törvényt ír vigyorral a kevély halál,
de gátat tör a kín-ár, dübörög a hullám,
a Hold is megáll – s döbbenten néz rám,
reszketnek lábaim, remeg testem-lelkem,
porladnak csontjaim…?
Hé! Még nem temetkezem!
és mint felgerjedt folyó, úgy vágtat a vágy,
hogy lovaimmal megtapossam a határt,
hogy megfürösszem magam a felszabadításban,
s felemelkedjek hozzád a feloldozásban,
és látod,
utam ösvényét már friss szalma borítja,
fügefa virágait – fejemre – esőként ontja,
szőlőszemekből a Nap íze csordul,
a rozsdás zár kattan, s a kulcs megcsikordul…
mert nagy én rajtam a te kegyelmed,
mélységes pokolból szabadítod lelkemet,
és pusztul a fájdalom, bár még halnak napjaim,
mosolyra remegnek megdermedt ajkaim…
4 hozzászólás
Kedves sleepwell! Ismét gyönyörű verset írtál!
Különösen sokat időztem befejező soraidnál.:)
Kedves Dórikám, nagyon köszönöm, hogy itt voltál:)
Nagyon szép gondolatokat ébresztettél bennem. Köszönöm.
Köszönöm Scherika, hogy olvastad!