Nem eszi meg a kutya a telet,
így szokás ezt mondani minálunk,
kerekedik egy fehér fergeteg,
s fejtetőig behavazva állunk.
Hó és a jég országa vagyunk már,
enyje kutya, tehetnél kivételt,
ne elégedj meg azzal ha csont vár,
ehetnél még némi hideg ételt!
Nem eszi meg a kutya a telet,
ám nincs tiltva, egyet bekebelez,
s északi szél kavarog hasában.
Rácáfoltam ez egyszer meglehet,
hisz sok ember szenvedi a telet,
hát megettem! – gondolja magában…