Nem vagyok én bajor,
ki sonkát abrakol,
s sörös szász Elzászban,
inkább fröccs van számban.
Nem vagyok én orosz,
vodkás sem, csak boros.
Hogyha porosz lennék,
porcukrosat ennék.
Nem vagyok én angol,
egész lényem hangol
szilveszterezésre,
s az új évre végre.
Nem vagyok ausztrál
akinél dúl a nyár,
a Szilveszter forró,
s lehúzva a rolló…
Nem vagyok én lengyel,
többet iszom egyel,
mert a sültet sótlan
ettem meg Varsóban.
Nem vagyok én talján,
a Cinzano alján
még gyűszűnyi korty van,
lehajtom azt gyorsan.
Nem vagyok én jenki,
tüzes italt senki
nem iszik annyit itt,
mert a kocsma ma nyit.
Nem vagyok én egy svéd,
a szindróma nem véd,
ami a stockholmi,
jobb zoknit stoppolni.
Nem vagyok én morva,
kedvem sem mogorva,
Pécsen, Budapesten,
füstölt virslit ettem.
Nem vagyok én görög,
várnak pezsgők, sörök,
mert náluk úgy hírlik,
így kísérnek virslit.
Nem vagyok Hawaji,
a vajam tavalyi,
ropogós malacom
bajszom alá rakom.
Nem vagyok indonéz,
ki ide- odanéz,
nem ismer friss havat
a strandon kint marad.
Nem vagyok vizigót,
bírom a dáridót,
a bulis Szilvesztert,
Zsuzsit, Ildit, Esztert!
Jól ropjátok lányok,
büszkék vagyunk rátok!
Táncol Pista, Péter,
s minden éber némber.
Vidám ki itt morva,
nem is csüng le orra,
szakét iszik magán-
-kívül aki japán.
Nem vagyok portugál,
ki minden éjjel hál,
táncolok reggelig,
nyövök tíz lábbelit…
Nem vagyok én szász lány,
ezért szeret száz lány,
Bár én skót sem vagyok,
skót whiskyt ihatok.
Nem vagyok dán hidd el,
e malacot vidd el,
süss nekünk pecsenyét,
vendégeink egyék!
Tiroli nem vagyok,
jódlizni nem tudok,
jót inni már inkább,
tölts nékem pálinkát!
Mi finom, szeretem
bár nem fin nemzetem,
s a pesti kabarén,
vidulok nagyon én.
Magyarnak jó lenni,
jókat fogok enni,
dalolom nótámat,
s nem kérek szótárat!