Oly nehéz már szépet írni,
agyam is csak szürke verem,
az üres lapot maszatolom,
betűt vetnék, azt se merem.
Szavak, szavak egymás után,
ha viszonyuk nincs, akkor minek?
ember-folyam, csak önmagáért!
szentelt ostya akkor kinek?
A zene zörög, a húr csak sikong,
szakad foszlik minden fonál,
hamis törvény a kapaszkodóm,
kincseim is, széthullnak már.
…de…de ha a fonalat újra sodrom,
húrt hangolok, vízre szállok,
vihet a szél, vigyen is hát!
viharon túl, szebbet várok.
14 hozzászólás
Szia Májusfa!
Hangold csak azt a húrt és szállj vízre mielőbb.Ez egy nagyon jó vers,de kesergős szerintem,magadon keseregsz ok nélkül.Én is tettem már ilyet, meg is írtam,nem is bánom.Mindenesetre jobb ha hagyjuk magonkat vinni a szélnek,had repítsen!Gratulálok!
Szeretettel üdv:hova
Kissé kesergő a versed, azonban a címe után mi jöhetne? A vége mégis kicsit vigasztaló. Elolvastam bemutatkozó soraidat is, ahhoz csak annyit fűzök, hogy csak írjál sok verset és prózát, szívesen olvassuk a soraidat.
Üdvözlettel: Kata
Kedves Valéria!
Köszönöm a biztatást! Amíg valami nyomasztón motoszkál bennünk, addig nincs menekvés, újra, és újra előbukkan, minden írásunkban. Most egy újabb versemnél vettem észre, hogy ugyanazt az érzést járom körbe.(Amikor elkezdtem, még vidámat akartam)
Köszönöm a látogatást. Üdv: Károly
Kedves Kata, a te biztatásod is nagyon jólesik. Próbálkozom, de remélem, nem csak mennyiségi lesz az írásom, – hanem úgy sikerül írnom, hogy élményt is ad.
Üdvözlettel: Károly
Pezsdítő,klassz rigmusok.Grt.Z
Szia!
gyakrab érezzük úgy, hogy nehéz és elfáradunk, de versed végén szerencsére ott a biztatás. Amíg képesek vagyunk folytatni, semmi sincs elveszve.
Szeretettel: Rozália
Bocsánat, az első szavam gyakran. Túl gyorsan gépeltem.
Kedves Zarzwieczky!
Köszönöm a látogatást.
Üdv: Károly
Kedves Rozália!
Talán mi betűvetők, mindent kicsit intenzívebben élünk meg.
Köszönöm, hogy benéztél hozzám.
Üdv:Károly
Nagyon jó, ahogy a borúra a derű következik… Szép a versed, gratulálok.
Üdv: Colhicum
Kedves Colhicum!
Nagyon örülök, hogy itt jártál, köszönöm az elismerésedet.
Üdv. Károly
Kedves Májusfa.)
Én csak most szedtem kissé össze magam egy mélyebb széthullásból……
Valahogy én is azt éreztem hogy kiégtem, és széthullott minden körülöttem, és üres a fejem.
Most is csak olvasok egy ideje, de úgy érem azért még mindig találok szépet, és ihletet adó sorokat köztetek.
akkor hát vízre fel tengerész!
Kedves Anikó!
Örülök, ha fogódzót találsz a versemben, ami segít újrakezdeni.
"vihet a szél, vigyen is hát!"
üdv: Károly
Kedves majusfa, hangold csak azokat a húrokat!