Válasz Hanga (2007-01-27 17:39:42) hozzászólására:
Sten Malte füle,meg a cippzáros banán? Ha igen, az nekem is nagyon bejött!
Válasz Heather Bay (2007-01-25 21:18:35) hozzászólására:
Az ókori irodalmat én is szeretem, sőt, a középkorban lejegyzett ókori töréneteket is! (kelta nyelvterületen számtalan ilyen akad.) Ld. Lady Augusta Gregory műveit, vagy a walesi Mabinogiont.
Válasz Zöld Zsázsa (2007-01-26 17:09:09) hozzászólására:
Durell-t én is szeretem,nem pont egy stílus a két író, de a humoruk az fantasztikus!
Nemrég kaptam egy könyvet, csak most hirtelen nem találtam meg, valami olyasmi a címe, hogy: "Kortárs svéd gyerekversek". Nem tudom, tényleg gyerekek írták-e, de zseniális, a gyerekek gondolkozásmódját teljesen visszaadja.
Válasz medve (2007-01-26 20:34:28) hozzászólására:
De jó hogy nekem nem lesz belátható időn belül filozófia vizsgám
Válasz Hanga (2007-01-24 16:40:14) hozzászólására:
Én olvastam tőle egy könyvet, de arra több okból kifolyólag nem nagyon emlékszem: az már elég rég volt; nem hagyott bennem túl mély nyomot, szerintem nem tetszett annyira. De, mondom, nem igazán emlékszem rá sajnos, úgyhogy lehet, hogy tetszett, csak nem volt egy hűeztmuszájmegjegyezni-történet. Ízlések és pofonok, meg olvasók, akik befogadják az irodalmat...
Viszont aki eszembe jut róla: Gerald Durrell!!! Családom és egyéb állatfajták, Rokonom Rózi... és hasonlók!
Válasz Linglin (2007-01-25 14:40:29) hozzászólására:
Örülök, hogy van vki, aki szereti az ókori irodalmat! Nekem is a szivem csücske ez a világ! Platontól ugyan még nem olvastam, de Szophoklész nagyon tetszik nekem. Mint a két Odipusz történet, és persze az Antigóné is. Aztán lehet, hogy most néhányan felhördültök, de nekem Homérosz is tetszik.
De ugyanígy tudnám ajánlani a Görög mitológiákat. Több kötetet is láttam, ezek közül újabb, és régebbi változatot is. Én a régebbit ajánlanám, többminden van benne. Az, hogy ezek a történetek mennyire időtállóak, és milyen szépek, az is bizonyítja, hogy többet megfílmesítettek. Talán láttátok néhányan a Hallmarkon adták az Aranygyapjú legendáját vagy az Odüsszeuszról készült trilógiát!
Tényleg olvassátok ezeket is, nagyon érdekesek, és a történelmünk része.
Gyerekek, a bestsellerek mellett jusson idő is az évezredek óta állandóan bizonyító antik művekre: Aiszkhülosz, Szophoklész,
és mindenekelőtt olvassatok Platónt!
Amit a lgjobban ajánlok tőle:
Akit a halhatatlanság és lélek érdekel: Phaidón
akit a szerelem: Phaidrosz, Lakoma
(felhívom figyelmeteket, hogy az antik görög társadalomban a bi-és homoszexualités triviális tény volt, ezeket a műveket csak előítéletek nélkül szabad olvasni. Nem a homoszexualitásról szól: hanem a szerelemről, lélekről, mítoszokról, csodaszép és magával ragadó gondolatáramlatok..)
A világ keletkezéséről gyönyörű képet ad elő a Timaiosz, ez azonban már nehezebb olvasmány.
Kellemes olvasgatást!
Válasz Arnodre (2007-01-23 22:49:42) hozzászólására:
Nem tudom mennyit olvastál tőle, meg mit, de pld "Az előző emberiség" nagyon jó kis könyv! Olvasd el, érdemes!
Ha már nevetésről esett szó:
Brunella Gasperinit ismeri valaki?
Haláli jó "családregény" sorozatot írt, amit én csak depressziós humornak nevezek, de imádom, mert ha rossz a kedvem, ez tuti megnevettet,
Válasz Gunoda (2007-01-23 23:25:51) hozzászólására:
Köszike! Igyekszem ;-)))
Válasz medve (2007-01-24 15:14:57) hozzászólására:
Az összes regényt, amit ismerek Rejtőtől, nagyon szeretem, de nagy kedvencem akkor is Piszkos Fred, a kapitány!
Uram, a késemért jöttem!
Hol hagyta?
Valami matróz hátában... :):):)
No igen, Rejtő Jenő és az ő zseniális humora...!
De tudjátok, mi a legnagyobb humor, szegény Rejtő rovására?
Az "Irodalom határterületei" című érettségi témakör "szaktanár és osztály megbeszélése alapján" kiválasztott tétel címe: Detektívregény vagy kalandregény. A diák választhat...hogy Agatha Christie-t vagy Rejtő Jenőt cincálja cafrangokra, regényelemzés címszó alatt. Szomorú vagyok.
Vidámabb dolog: J. Goldenlane (egyébként magyar a hölgy) Papírtigris, Isteni balhé, Pokoli balhé című könyvei - én a nevetéstől alig bírtam olvasni! Van több könyve is, de egyelőre nem olvastam tőle mást.
Nagy kedvencem még: Arthur Ransome Fecskék és Fruskák!
Tulajdonképpen amikor megtanultam olvasni, nagyapám máris beiratott a könyvtárba, ahol ő is tag volt. Volt néhány könyv azóta, amely változtatott egy picit rajtam, életszemléletemen, vagy csak a szokásaimon. Az első ilyen Szepesi Mari néni Vörös oroszlánja volt. Kinyitotta előttem egy új világ kapuját, felkeltette kíváncsiságomat.
Majd egy csomó "delfines" könyv után Radnóti megszerettette velem a verseket. Aztán jött José Silva és megírta az agykontroll című könyvet. Hatalmas változást hozott életembe, szokásaimba. Ha csak kikapcsolódni vágytam, akkor ponyva. King mester. Vagy R. Cook. És Robert Ludlum Fantomja (A Bourne-rejtély(Lehet mindjárt előkeresem)). Ma Deepak Chopra adja a kikapcsolódást, néha-néha. Letehetetlennek találtam a Múmia c. könyvet. És változtatoot is rajtam a belőle készült mozi. Megutáltatta velem a filmet, mint olyat. Azóta, ha tehetem akkor inkább elolvasom az éppen aktuális bestsellereket. Tavaly is sok könyvem lett. A legmegbecsültebb közülük Kiss Judit Ágnes Irgalmasvérnő című verseskötete. Nagy reményeket fűzök legújabb szerzeményemhez, ami Lynn Picknett és Clive Prince könyve : a sion rend titka.
Válasz Hanga (2007-01-18 01:45:26) hozzászólására:
Kedves Hanga, határozottan jó az irodalmi ízlésed!
Válasz Heather Bay (2007-01-23 21:19:06) hozzászólására:
minden tiszteletem az övé, de néha vannak kétségeim, hogy Nemere könyvei mennyire tudományosak...