2024. május 19., vasárnap
Véletlenül
Általános csevegés
 

Általános csevegés

Oldal 564 / 593
 
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Elsem hiszitek, hogy egy rossz munkahely mennyire megkeseríti az életet. Az ember hazaviszi a nyűgét a családjához, és akaratlanul is rájuk zúdítja. A fáradságát, a bánatát, az ingerlékenységét...stb. Pedig ők, igazán nemtehetnek semmiről. Ezért azt gondolom, hogy nagyon fontos az, hogy jó munkahelye legyen az embernek, ahol szeret dolgozni, és nem feszülten robbanásra készen megy haza. És ez a családosoknál méginkább igaz! A fárad ingerlékeny ember dúrva lesz, és még a házastársát is elhanyagolhatja. Ha nemtud változtatni, vagy nem akar, akkor annak még válás is lehet a vége. Szóval fontos a pénz, de nem mindenáron! Én ezt vallom.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.28. 12:42
(@arnodre)
Tag Alkotó

Válasz #1957 számú hozzászólásra :

Most én is ezt mondom... de majd ha lesz 2-3 gyerek, akkor lehet majd úgy gondolkozom, hoigy inkább utálom a munkámat, de keressek sokat, hogy megadhassak nekik mindent.
de hát majd kiderül...
Az ideális meg persze az, ha szeretem a munkámat és jól is fizet... 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 23:22
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Pontosan erről van szó, látom értitek mire gondolok. Aztán van akinek mindkettő megadatik, na ők a mákosok!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 22:22
(@sanna)
Tag Alkotó

Nekem ugyan még van időm a pályaválasztásig, de inkább szűkölködjem és szeressem a munkámat, mint hogy gazdag legyek, de utáljam. Milyen érzés lehet már minden nap úgy bemmeni a munkahelyedre hogy számolod a perceket hogy kijöhess, még egy mosolyért is erőlködnöd kell....hát nem tudom....én nem bírnám hosszú távon. Már ha valakivel össze veszek, akkor is rossz érzésem támad, hát még ha egy életen át nem tudok megbékülni a munkámmal...ajaj...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 20:31
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Válasz #1955 számú hozzászólásra :

Milyen jó, hogy én szeretem a szakmámat, sőt, fanatikusan függő vagyok 😀 Nem fenyeget az a veszély, hogy olyat kelljen csinálnom, amit nem szeretek 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 20:26
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Nem azt mondom, hogy nem lehet vele keresni, csak azt, hogy ebből nem lesz az ember milliómos. Mintahogy sokmindent mástól se leszel anyagilag gazdag. Viszont ez egy hivatás, és aki szeretettel csinálja, az lelkiekben lesz gazdag. Meg hiába választanék egy szuperjól fizető munkát, ha azt utálom....én nem tudok utálattal csinálni vmit. Vagy teljes szívből csinálom, vagy sehogy. De ez én vagyok!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 19:52
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Válasz #1953 számú hozzászólásra :

Hát... egészen biztos, hogy enm csinálnék olyat, amiben reményem sincs arra, hogy egyszer még halomra keresem vele a pénzt, vagy más előnyöm nem származik belőle 😀

De hát mindannyian különbözünk, persze 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 17:52
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

A dúla egy görög szó, és végülis vmi olyasmit jelent, hogy szolgatárs. És az eredeti szó a doula, csak az okos magyarok már leforditották, és ettől van ilyen kis fúrcsa alakja.
Ebből nem lehet megélni, ezt nem a pénzért csinálja az ember, hanem a szépségéért. Épp olya, mint az írás...Aztán ha valaki már profin csinálja, bábával karörtve, akkor már igen, lehet keresni, de akkor se vet fel a pénz. És nincs havi átlag, mert lehet, hogy egyik hónapban van három szülés, amit tudsz kísérni a másikban csak egy, vagy egyse, tök változó. Nekem meg állati nehétz a dolgom, mert felénk erről még nem tudnakl a kismamák, úgyhogy tudatnom kell velük, hogy vagyok...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 08:18
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Válasz #1950 számú hozzászólásra :

De mé' pont "dúla" a neve ennek... 😀 Ölyan hülyén hangzik, már bocs a szóért 😛 Nincs más neve is? 😀

Na jó, vicet félretéve, mennyit keres egy ilyen dúla havi átlagben 😉

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.27. 05:14
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Paco! Ezt nem vártam volna tőled, pont te viccelődsz, mikor neked két szép kislányod van...:) na de nem haragszom, csak úgy teszek...
Tényleg jól sikerült.
A dúlaságra visszatérve: Olyan asszonytárs, aki a vajúdó nőnek segít enyhíteni a fájdalmak, kínokat...stb.Praktikákkal, homeópátiával. Nos, röviden erről van szó. Régi vágyam volt már ezzel foglalkozni, örülök, hogy végre sikerült.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.26. 23:41
(@sanna)
Tag Alkotó

Bevallom Heather, nekem magyaráznod kéne a dúlákról egy kicsit....
De az állás az tényleg jó! 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.26. 23:39
(@titusz)
Tag Alkotó

Válasz #1945 számú hozzászólásra :
Téged?????????
Dehogy kergetünk meg...
ha neked tetszik a dúla...mondcsak, mond...
csak nem leszel hulla...:)...kit a társaság elhantol?????!!!!!!!!! :):))
(morbid tudom....)

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.26. 19:22
(@don-paco)
Tag Szenior alkotó

Helló újra!
Látom sikerült a fővárosi akció 🙂
Ez a dúla megnevezés nekem akkor is vicces. Olyan, mint egy madárnév: "nagy réti dúla"
vaaaagy: "harántcsíkos erdei füttyösdúla"
Ok, nem folytatom, mert megkergetsz 🙂

VálaszIdéz
Téma indító Közzétéve : 2006.09.26. 13:03
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Válasz #1942 számú hozzászólásra :

Ööö... Semmit? 😀

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.26. 02:11
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Sziasztok!
Gondolom fel sem tűnt nektek, hogy néhány napig nem voltam, de nekem Ti nagyon hiányoztatok! Úgyhogy most itt vagyok, és boldog vagyok több szempontból is, mert csupa jó dolog történt velem. Ha megengeditek csak kettőt kiemelnék! Egy megkaptam az állást, amire pályáztam, nem a legfényesebb, de jó lesz egyenlőre. A másik viszont sokkal klasszabb: Végzett dúla lettem. Nem tudom tudjátok-e mi az a dúla, illetve, hogy ki a dúla, szivesen írok majd róla, valószínüleg vers és egyébb írást is teszek fel, de engem nagyon érdekelne, hogy Ti mit hallottatok a dúlaságról?

Erika

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.25. 23:53
Oldal 564 / 593