2024. május 15., szerda
Véletlenül
Általános csevegés
 

Általános csevegés

Oldal 567 / 593
 
(@titusz)
Tag Alkotó

Válasz #1853 számú hozzászólásra :
A NŐI MEGÉRZÉS nem szokott csalni..hidd el...a nők sok mindent tudnak... 🙂
, amit mi nem!

Hát igen elég "durva" tanárok is vannak....e erre drága mondásomat, mondanám:
"EZVAN"!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.14. 14:21
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Az agy karbantartása tényleg fontos, de mi rögtön az első órén írtunk egy kis "röpkét", hogy lássa a tanárnő, hogy a banda milyen felkészült....hát asszem azóta is csak pillázik.
Bár titkon remélem, hogy nem sikerült túl rosszul. Legalábbis úgy érzem. Női megérzés...remélem nem csal.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.14. 11:54
(@arnodre)
Tag Alkotó

Válasz #1848 számú hozzászólásra :

"Idei érvelés: "Az érettségiző diákok Umberto Eco gondolatai alapján írhattak a jó és a rossz címadásról" :S Nna hát erről aztán sokkal könnyebb lett volna :S"

Hidd el sokkal könnyebb!
Mert ott tulajdonképpen minden elfogadható, ha azt megfelelő érvekkel alátámasztod. Meg volt olyan része, hogy hozz fel példákat... Na ez nekem kapásból másfél-két oldal volt. Még A gyűrűk uráról is írtam, mint érdekes címválasztásról... 😀 szóval tényleg mindent bele lehet venni. 😉

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.13. 23:34
(@titusz)
Tag Alkotó

Válasz #1850 számú hozzászólásra :
Öreg diák, nem vén diák!!!!!!!!!!!!! 🙂
A doga azért kell , hogy "karbantartsa az agyat....." dehogy rögötn az első héten....:(
Szörnyű...mi is már feleltünk....írtunk....szóval megy nálunk is az élet!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.13. 23:23
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Én most vágtam bele az esti gimibe. kapásból a 10-be. Rögtön dogával inditottunk és jövőhéten azzal folytatjuk. De jó a társaság, és a tanárok többsége is jó fej! Szóval én is a diákok közé kerültem, mégha öregdiák vagyok is...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.13. 22:03
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Válasz #1845 számú hozzászólásra :

Hehe marad a szőlőcukor, csokit nem eszek 😀

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.13. 21:34
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Válasz #1843 számú hozzászólásra :

Idei érvelés: "Az érettségiző diákok Umberto Eco gondolatai alapján írhattak a jó és a rossz címadásról" :S Nna hát erről aztán sokkal könnyebb lett volna :S No mindegy, bőven 3 órán belül írtam meg a fogalmazást, gyakorlatilag Petrarca után kellett csak kutatnom kicsit neten, meg Vajda János után - róla nem is tanultunk abszolút, kihagytuk az anyagból, mert szorít az idő. Rizsáztam fél oldalt a szerelemről, még felet összehordtam Petrarcáról meg pár egyéb költőről mint Balassi vagy Csokonai, és 1 oldal meg is volt. Aztán végülis azért nem volt nehéz az összehasonlítás maga, mert a két vers tök ugyanarról szól, idén jó témát adtak - csak hát net nélkül mégsem tudtam volna nagyon hol elkezdeni, mert Petrarcára nem emlékeztem, és Vajdáról asse tuttam, kifiaborja. :S

Még jó, hogy nem az emelt szintet céloztam meg irodalomból. Ehh... Az, hogy valamennyire tudok írni, még nem jelenti, hogy nagy irodalomtörténeti ismeretekkel is rendelkezem, sajnos :\ Kissé gagyi a memóriám

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.13. 21:34
(@titusz)
Tag Alkotó

Jaja...Csoki mindenek felett! esetleg egy kabala....egy ágyú 🙂 a ruhaújban, bár nem biztos h el lehet majd sütni, de legalább tudod, hogy fel vagy fegyverkezve....és, hogy biztonságban vagy :)!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.12. 23:28
(@sanna)
Tag Alkotó

Válasz #1842 számú hozzászólásra :

Nyugi, csak írj le mindet kétszer, más megfogalmazásban. 🙂 én mindig ezt alkalmazom ha dogákban nem tudok mit írni 🙂
az érettségi felől ugyan nem tudlak megnyugtatni, dehát gondolj arra hogy csokival és egy kis szerencsével mindent túl lehet élni! 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.12. 23:14
(@arnodre)
Tag Alkotó

Válasz #1842 számú hozzászólásra :

Ezért kell majd az érvelés részt választani... 🙂 ott aztán elszabadulhat az ember...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.12. 22:48
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Ehh... irodalomból most meg kell írnom a múlt érettségi összehasonlító verselemzés feladatát (Vajda János: Húsz év múlva, és Juhász Gyula: Anna örök). Áh tiszta gáz, nem tudok miről rizsázni... :S Most nézhetem át visszamenőleg az irodalomtörténetet, hogy hol volt még ilyen "reménytelen szerelem" beütésű alkotás, meg kiknél... Ehh, ezért nem fog nekem menni az érettségi :S Semmire nem emléxem, ami ez előtt volt 😐

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.12. 22:26
(@titusz)
Tag Alkotó

Heather Bay......Tina Lester......Tudjátok...Murphy dolgozik!!!!!!!!! :))

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.12. 19:34
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Én is a diákoknak drukkoltam, de sose az nyer akinek én szoritok...:( Valahogy éreztem, hogy más lesz a befutó. A sztárok közül azt hittem a Jucus lesz a jobb, de hát ez is buktának bizonyult.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.10. 21:20
(@titusz)
Tag Alkotó

Válasz #1823 számú hozzászólásra :
Teljesmértékben Kovács Áginak...és hát...elvakultság vagy sem...de a diákoknak (3. hely - az is szép!)..mivel egycípőben járunk! 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.10. 20:45
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

De jó neked, hogy tudtál következtetni, pld a két szakértő nevére, meg arra, hogy a taxisoknak jobban kattan az agyuk...mert szerintem egy orvos vagy egy szinész épp úgy tud memorizálni. Egyedül a nyakkendős volt az, amire emlékeztem...de a többi tényleg nem volt nehéz. Viszont megdöbbentem néhány "sztárvendég" teljesítményén. Nem gondoltam volna a Csonkárol, hogy második lesz, mintahogy a Hajasról sem, hogy az utolsó! Kinek drukkoltál/drukkoltatok?

VálaszIdéz
Közzétéve : 2006.09.10. 16:50
Oldal 567 / 593