Brunella Gasperini is írt a családjáról (Ö és mi, Én és ők .... remélem, jól emlékszem, mert elég egyformák voltak a címek), női szemmel, de mindig más megközelítésből és szerintem olvasható, remek könyvek, fanyar humorral, én imádom!
Válasz Zöld Zsázsa (2007-11-14 18:13:26) hozzászólására:
Olvastam és is az Apa és fiát, de nem tartanám férfikönyvnek, bár férfi a főszereplő.
Válasz Tyson (2007-11-12 21:05:28) hozzászólására:
Nem ismerem, de azt tudom, hogy írt ám amolyan férfikönyvet is, az Apa és Fia, meg a (azt hiszem) Férj és Feleség címűt. Anya olvasta az egyiket és neki nem nagyon tetszett ám, pont ezért, mert amolyan férfikönyv.
Válasz Zöld Zsázsa (2007-11-11 15:28:03) hozzászólására:
Nálunk nem volt belőle nagy őrület,de mikor divat volt,bizony én sem olvastam el "csakazértsem".
Azóta megtettem..és az egyik kedvencem lett:)
ez valami női könyv lehet...
Válasz Rozália (2007-11-12 14:18:01) hozzászólására:
Tipikusan olyan könyvnek néz ki ezek alapján, amit akkor sem olvasnék, ha lenne rá időm 🙂 Kivéve, ha épp Angliában készülnék munkát vállalni. 😀
Most fejeztem be Tony Parsons: Egyetlen szerelmem című regényét. Inkább a könnyedebb műfajhoz sorolnám, két nap alatt végeztem is vele. Azoknak ajánlanám, akiket érdekel a Londonban élő mai fiatalok élete, gondolkodása, szórakozása stb. Tony Parsons élvezetesen tárja elénk a londoni fiatalok mindennapjait.
Szakmunkás=szakma+munka. Munkám régóta van, szakmát pedig ráérek közben is tanulni, azt amúgy is csak élesben lehet igazán megtanulni, nem az iskolában.
🙂 De a topik miatt inkább könyveket kellene ajánlani...szakkönyveket. Ajánlom figyelmetekbe: Vaszilij Rabótajev-"a gálya hozza" címü művét. Gályázzunk.Ehejuhnyem.
🙂
Válasz Ásítottam (2007-11-11 18:13:18) hozzászólására:
Hát szakmunkásból is van ilyen is meg olyan is. Az én iskolám, a váci Boronkay egy-két évtizede még gépipari szakmunkásképzőnek számított. Hmm, a mostani felvételi átlag ugyan 4,8 körül mozog, és szinte az a szégyen, ha nem megy utána (nem akármilyen) felsőoktatásba az ember, azért itt is vannak érdekes dolgok 🙂
Szakmunkás...:) Rengeteg iskola van, ahová a hülyéket nem veszik fel, de akad bőven azokból is, ahová csak azokat hajlandók felvenni...:)
Válasz Ásítottam (2007-11-11 15:55:44) hozzászólására:
Ja. nálunk is kötelező volt, bár nem olvastam... Milyen iskola az, ahol nem adnak föl kötelező olvasmányokat? :DDD
Én azóta sem voltam hajlandó elolvasni őket...nálunk is körülbelül akkortájt lépet fel a Gyűrűk Ura szindróma, rám is hatással volt: sem a filmet, sem a könyvet nem vettem elő soha. Az már más kérdés, hogy még most is a filmzenéi egyikét hallgatom...
Jó könyvekként talán Mark Twain: Egy jenki Arthur király udvarában c. regényét említhetném, bár többek közt igencsak megfogott Móricz Zsigmondtól a Rokonok. Bár ez másoknál alap, hisz néhol, ha jól tudom, ez kötelező olvasmány. Nálam ilyenek nincsenek, de még magyar órákat sem tartanak:D
Válasz Tyson (2007-11-11 14:20:44) hozzászólására:
Amikor kb hatodikos vagy hetedikes voltam, MINDENKI Gyűrűk Ura lázban égett, az egész osztályban állandóan erről beszéltek, engem baromira idegesített, mert már tényleg túlzás volt, és csakazértse olvastam el még egy darabig 🙂 főleg egy olyan után, hogy egyik csaj szinte rámugrott, mikor én békésen ültem a padban és azt se tudtam, miről van szó, azzal, hogy: olvastad vagy láttad? (Jó, de mit...?)
Azóta már elolvastam, megvártam szépen míg a környezetmben lecseng ez a divatőrület, és nem bántam meg, mert tényleg tényleg nagyszerű könyv.
a gyűrűk ura szerintem is alapmű...
Az én kedvenc könyveim Jane Austen-tól származnak,de iádom a Gyűrük Urát is.Érdemes elolvasni őket:)