2024. szeptember 29., vasárnap
Véletlenül
Általános csevegés
 

Általános csevegés

Oldal 340 / 593
 
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Válasz Phoenix (2008-09-04 00:13:56) hozzászólására:

🙂

Nekünk eléggé bebonyolítottak most, ami nem is volna gond, mert ez lényegében egyszerűsítés az elsősöknek, csak túl kevés és nem egyértelmű infót kaptunk. Az van ugyanis minálunk az ELTE IK-n, hogy az elsősöknek elvileg ettől az évtől maguk állítják össze az órarendet, és nem nekünk kell kurzusokat fölvenni. Ez azért van, hogy legalább induláskor adott csoportokra osszák azt a kb 500 főt, ami egy jó ötlet, külön mentor egy csoportnak, együtt vannak előadások, miegyéb. Jó ez, mert az elsősök általában úgysem tudnak semmi alapján válogatni. Csakhogy én igazából tavaly iratkoztam be, és halasztottam, ezért nem tudom, rám ez vonatkozik-e. Senki nem tudta, akitől kérdeztem. Az idő szorít, még nem vettem föl kurzust, reménykedve az automatikus szórásban, de még nem történt semmi. Egyébként más elsősnél sem, csak kicsit aggaszt, hogy nálam valahogy nem stimmel össze a választható kurzusok tára azokkal, amiket föl kéne venni pluszba, és amit más elsősök a szemem láttára kerestek ki. Nálam nincs. Behalok.

Ma és tegnap a fél napot azzal töltöttem, hogy a Tanulmányi Osztályra járkáltam és össze-vissza küldözgettek. Ma 4-kor jutottam el oda, hogy holnap, péntek délelőtt van az az ember, aki a mi ügyeinket intézi a TO-on, egyébként meg mindig elment, míg ide-oda küldözgettek. (Ja, ma du. 4kor lejárt a rangsorolásos jelentkezés, és már csak versenyjelentkezés van - remélem, hogy nem szívóznak velem.)

Ilyen egy káoszt az egyetemi bürokráciában! Senki nem tud semmit, senki nem tud semmi olyat, ami esetleg nem közvetlenül az ő ügye, de ha mégis, akkor meg biztosra mond hülyeséget. Még egy béna, de legalább valós ügyfélfogadási időintervallumot sem sikerült megtudnom hat óra alatt., hárman háromfélét mondtak, egy negyedik ki van függesztve a TO mellé, az ötödik meg a valós. Kicsit felhúztam magam, még a végén az ilyen baromságok miatt fogok végig szívni.

De még ha egyedül lennék ezzel, akor mondhatnám, hogy én vagyok túl béna - de több tucatnyian tök tanácstalanok ez ügyben mellettem, a maradék meg csak nem gondolta át rendesen, és azért nem izgul miatta...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.09.05. 01:37
(@hanga)
Tag Szenior alkotó

Válasz eszkimo (2008-09-04 04:26:29) hozzászólására:

Atyaég, ez nagyon gáz, illetve füst...
Remélem, nem kaptatok füstmérgezést!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.09.04. 13:52
(@myrthil-tiller)
Tag Alkotó

Válasz Phoenix (2008-09-04 00:13:56) hozzászólására:

Nálunk még nem működik a rendszer 🙂 Majd pár nap múlva újra próbálkozom 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.09.04. 10:24
(@eszkimo)
Tag Szenior alkotó

...hát kijutott ma hajnalra egy-két dolog, fél órája még tűz volt a szomszédságba, a folyosóról ömlött be a füst....,még jó, hogy csak a második emeleten lakunk..., szerencsére minden ok!....csak meg kéne nyugodni....

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.09.04. 06:26
(@phoenix)
Tag Alkotó

Uram Isten! Megőrülök!!! Elsőre sikerült felvennem a tárgyaimat. A leggyorsabbak között!!! *sikít* :)))))))))))))

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.09.04. 02:13
(@artur)
Tag Szenior alkotó

Válasz Hanga (2008-08-29 08:23:08) hozzászólására:
😀 Nyílás-záró:D Milyen nyílás, és mivel zárjuk el?
Nem biztos, hogy mindenkinek az ajtó jut az eszébe erről ... hehehe.
(Lehet az ablak is)
🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.09.01. 17:50
(@myrthil-tiller)
Tag Alkotó

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!!

Nekem is eszembe jutott, hogy felesleges túl bonyolítani a dolgot a mondat végi szinonimával, csak nem voltam benne biztos, hogy más is úgy gondolja. 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.09.01. 10:31
(@hanga)
Tag Szenior alkotó

Válasz John von Sacchi (2008-08-29 00:39:53) hozzászólására:

A nyílászáró nekem is eszembe jutott, de az olyan, mintha a Praktikerben egy eladó mondaná :-))

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.29. 10:23
(@john-von-sacchi)
Tag Alkotó

sziasztok,
csak néhány ötlet az ajtóra: (bár többen előttem azt mondották nem is kell az oda:S)

manzárd, nyílászáró, keretbe vetemedett cserje 😀

na a mai jócselekedetem megvolt, megyek aludni:D

jó éjt nektek:

john

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.29. 02:39
(@artur)
Tag Szenior alkotó

Válasz Myrthil Tiller (2008-08-28 14:37:45) hozzászólására:
Tedd ki a pontot a mondatban a "mögött" szó után. Olvasd el úgy és rájössz, hogy az "ajtó" szó felesleges.
:-)))

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.28. 19:08
(@doreen)
Tag Szenior alkotó

Válasz Phoenix (2008-08-28 14:51:10) hozzászólására:

Szerintem is jó ötlet. El lehet hagyni, nem okoz bonyodalmat 😀

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.28. 17:22
(@phoenix)
Tag Alkotó

Válasz Myrthil Tiller (2008-08-28 14:37:45) hozzászólására:

Ha nem feltétlenül szükséges a történet szempontjából megemlíteni, hogy rögtön be is csuktad az ajtót, akkor azt a részt ki is lehetne hagyni. "Lenyomtam a kilincset és gyorsan becsúsztam az apró résen."
Hmm?

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.28. 16:51
(@myrthil-tiller)
Tag Alkotó

"A fülemet az ajtóra helyeztem, és hallgatozni kezdtem, de egyetlen apró nesz sem hallattszott a szobából. Lenyomtam a kilincset, gyorsan becsúsztam az apró résen, és rögtön be is csuktam magam mögött az .........."

A pontozott részre hiányzik még valami 🙁

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.28. 16:37
(@phoenix)
Tag Alkotó

Vagy "lap", "falap", mint az ajtó lapja. Kicsit hülyén hangzik így, de, ha olyan a mondat, akár még működhet is. 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.28. 16:28
(@phoenix)
Tag Alkotó

Válasz Myrthil Tiller (2008-08-28 13:57:41) hozzászólására:

"Nyílás" vagy "keret" esetleg?

VálaszIdéz
Közzétéve : 2008.08.28. 16:21
Oldal 340 / 593