2024. május 18., szombat
Véletlenül
Általános csevegés
 

Általános csevegés

Oldal 520 / 593
 
(@gunoda)
Tag Alkotó

Válasz eszkimo (2007-03-08 09:03:42) hozzászólására:

Nagyon egyetértek veled. Főleg azzal, hogy ne csak egy (szak)embernek mutassuk meg a műveinket. Nekem olyan szerencsém van, hogy háromhoz is fordulhatok. Meg a férjemhez. Időnként ő mondja a legokosabbakat.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 23:55
(@zold-zsazsa)
Tag Alkotó

Válasz The Kinslayer (2007-03-08 10:39:01) hozzászólására:

De bele ám!! :):)
Köszönjük mindenkinek, aki gondolt erre 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 23:32
(@crystalheart)
Tag Alkotó

Nőnap van??? Hehe, akkor azért járkált mindenki virágokkal... 😀

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 22:24
(@heather-bay)
Tag Szenior alkotó

Válasz John von Sacchi (2007-03-08 10:37:40) hozzászólására:

Köszönjük, ari vagy! :))

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 21:02
(@arnodre)
Tag Alkotó

Mit is mondhatnék! Nagyon boldog nőnapot kívánok minden női klubtársnak! 🙂 Szépüljetek, okosodjatok,... és irogassatok!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 16:39
(@winter-heart)
Tag Alkotó

Válasz Florilla (2007-03-08 10:08:05) hozzászólására:

Nahát, nahát. Szerencsére beletartozom abba a "kivételbe". 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 12:39
(@john-von-sacchi)
Tag Alkotó

Boldog Nőnapot kívánok minden hölgy alkotó és olvasótársnak.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 12:37
(@florilla)
Tag Alkotó

Nőtársaim!Tessék a férfiakból a maximális tiszteletet kisajtolni...legalább ma!!!hihi
Ne hagyjuk,hogy a fejünkre nőjenek!!!(tisztelet a kivételnek:D )

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 12:08
(@eszkimo)
Tag Szenior alkotó

Köszi János! Nagy vagy!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 12:05
(@szekelyke)
Tag Alkotó

Kedves nöi klubtagok ,mindenkinek boldog és kellemesen töltöt Nönapot kivánok,és persze ,ne felejtsétek ki az irógatást!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 12:04
(@eszkimo)
Tag Szenior alkotó

Sziasztok! Végre sikerült felverekednem magam a fórumra,....

Olvasva a hozzászólásokat különböző véleményekkel találkoztam.... Vitatott dolognak tartom én is a mentor jelenlétét, nem ellenzem, sőt..., viszont ez kétélű fegyver, ovatosan kell vele bánni, sajnos ezt tapasztalatból mondom.
Megtörtént velem, ugyanis, hogy pár versemre elbírálást kértem, két irodalmi tanártól. Az egyiktől ajakbiggyesztés és lekezelés volt a válasz, a másiknak viszont pozitív reakciói voltak és ekkor nagyon elgondolkodtam, tényleg igaz a mondás, bár ez közhelynek tűnhet, Nem az a lényeg, hogy mit, de az, hogy ki mondja. ....vagy hasonlo, nem tudom pontosan. Lesz akinek tetszik és lesz akinek nem. Hangulatfüggő!!!!!!!!!!! De ez nem baj, hisz különbözőek vagyunk, de nagyon visszavetheti az egyént, 13évig passzív voltam. Féltem az amatőr írótársaimat és igenis szükség van a "nekem tetszik" hozzászólásokra, lehet nem tanító jellegű, de marhára jólesik, s csodákra képes, akár a mosoly!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a legtöbbünknek ez sokat jelent.
Aki meg igényli a szakszerű kritikát, az forduljon szakemberhez, de ne csak egyhez!!!!

....nos lehet tévedek....

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 11:03
(@lowcallbus)
Tag Alkotó

Szervusztok!

Köszönöm Don Paco...
Kedves Zsázsa. Ez nem iskola, ez egy klubb. A "hf" kihagyása miatt gondolom, nem rúgnának ki. Saját érdekében készíti el az ember, vagy hagyja ki. (Amúgy a suliban is így lenne normális.)
Még annyi, hogy ha valaki olvasásra kínálja a műveit, akkor írja meg a tőle telhető legjobb módon - senki nem születik úgy, hogy beszélni tud, írni pedig méginkább tanulni kell.
Ha valaki nem hajlandó, akkor önzésből ír. Ebben az esetben...
A megrendelésre írással kapcs.: műfordítások, pályázatok, cikkek és még sorolhatnám. Meg kell tanulni ihletet szívni a levegővel. Remélem, nem voltam bántó.

Célok és fejlődés kell - ezt pedig tanulással lehet csak elérni.

Más: Megpróbálok én is egy-két (egyetemi) tanárt olvasónak meghívni. Elég jó kapcsolataim kezdenek alakulni. Aztán meglátjuk.
És azt hiszem, amint lesz időm, valami lényegében használható tanulmányt is írok a vers fogalmáról, a ritmus fogalmáról, vagy a rím lényegéről, történetéről és fajtáiról.

misi

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.08. 09:56
(@don-paco)
Tag Szenior alkotó

Válasz Zöld Zsázsa (2007-03-07 21:22:33) hozzászólására:

Nem szeretek én lenni a "megmondóember", viszont úgy érzem felesleges körök futódnak. A nagymamád öccse ismerősének megkérdezése már egy lépés a megoldás felé. 🙂

Van még valami, amit kifelejtettem előző beírásomból. Azt sem igazán értem, hogy miért kell ennek ilyen nagy feneket keríteni? Amikor sikerül meggyőzni a rutinos szakmabelit, hogy segítse az arra vágyókat, egész egyszerűen regisztráljon olvasóként saját neve alatt és máris kifejtheti véleményét. Megszabni neki az értékelendő alkotások számát nem gondolom, hogy életszerű. Nyilván el tudja majd dönteni, hogy mennyi időt bír rászánni az itteni böngészésre.

VálaszIdéz
Téma indító Közzétéve : 2007.03.07. 23:45
(@zold-zsazsa)
Tag Alkotó

Válasz Don Paco (2007-03-07 21:15:01) hozzászólására:

Na most jól megkaptuk! 🙂
Egyébként én már szóltam nagymamám öccsének és elkezdődött a szervezkedés egy irányba, ő is ajánlott valakit... ÉS írtam már a kúltúrháznak is (de még nem válaszoltak 🙁 sajnos).

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.03.07. 23:22
(@don-paco)
Tag Szenior alkotó

Srácok. Napok, de lassan hetek óta megy ez a mentorosdi téma, bármilyen eredmény nélkül. Különböző nevekkel dobáltok be a kalapba, attól viszont még semmi sem fog történni, hogy ide le lett írva. Ormi is kifejtette már, hogy akinek van ismerőse, aki ért az íráshoz - és nem azért, mert már bekerült egy befizetős antológiába, hanem mert több éves, évtizedes tapasztalata van -, akkor kérdezze meg.
Tényleg két különböző vonalon akartok elindulni. Az egyik a honlap népszerűsítése. Ez nagyon jó, attól azonban nem lesz automatikusan egyikünknek sem jobb, mert nem 5000, hanem 11000 oldalletöltést számolunk össze naponta. Másik vonal a képzettségre vonatkozik, ami jó ötlet, most mégis olvasom, hogy nem is olyan fontos ez amatőr költőknek. Akkor meg minek az erőfeszítés mentorszerzésre? Az amatőr nem attól amatőr, hogy nem tudja az irodalmi szabályokat.
Egyszerű: aki szeretne fejlődni, az kérjen tanácsokat, olvasson meghatározásokat és gyakoroljon. Aki pedig nem, annak ne kelljen mentor, mert nincs értelme.

lowcallbus: játékos hézifeladatok kiadása tervbe van véve, sajnos nem tudom mikor lesz belőle valami.

VálaszIdéz
Téma indító Közzétéve : 2007.03.07. 23:15
Oldal 520 / 593