2024. június 15., szombat
Véletlenül
Közös versek
 

Közös versek

Oldal 103 / 114
 
(@zold-zsazsa)
Tag Alkotó

Szerintem nem volna értelme a lánverseknél, hogy egy versen belül melyik vsz. lett a legjobb, hiszen arra ott van a verspárbaj, és a láncvers lényege az, hogy néhányan összetegyék, amijük van, és ezáltal valami jót alkossanak, együtt. A fontos, szerintem, hogy az egész, közösen legyen jó. De ez csak az én véleményem. (Megjegyzem én úgyse veszek részt egyikben sem, nem érzek rá indíttatást, sajnos...)

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.13. 17:29
(@szekelyke)
Tag Alkotó

Válasz #3813 számú hozzászólásra :
Nagyon jó lett a vers ,és örvendek hogy én is segithettem ,klassz!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.13. 16:35
(@szekelyke)
Tag Alkotó

Igen ,nagyon jó lenne igy ha lehetne a láncversre is szavazni .Különben kitünö minden ,jók a versek ,remek minden és külön köszönet azoknak ,akik ezt a fantasztikus irókluboldalt alkották,nagyon jó társaság verődőtt itt össze,öröm itt lenni veletek.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.13. 16:30
(@michelangelo)
Tag Alkotó

Ezzel részben én is eggyet értek. Bár egy kicsit sok a szerző és a szavazók száma elég megosztottá tenné a szavazást tehát lehetséges hogy valójában nem lenne nagy jelentősége.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.13. 16:20
(@hundido)
Tag Szerkesztő

A láncversre is jó lenne szavazni, hogy melyik vers lett a leg...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.13. 15:54
(@ane-agi)
Tag Alkotó

HOPPÁ, lehet, hogy rájöttem ( párom segítségével) A kezdő versszakot 8 sorosra terveztem, s kiírta a gép, hogy csupán 350 karakter lehet, ezért töröltem két versszakot, valószínűleg ilyenkor történik meg ez, nem tudom...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.13. 15:31
(@ane-agi)
Tag Alkotó

Válasz #3668 számú hozzászólásra :

Szép napot mindenkinek! Vajon az én beragadt enterbillentyűmről van szó?
Sajnos nem értem, bocsánat, de akkor részletesen magyarázzátok el, kérlek titeket szépen...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.13. 15:19
(@chendra)
Tag Alkotó

Nem gondoltam volna, hogy lelkesedni fogtok az ötletemért... 😉 Viszont már nagyon régóta érdekelt, hogy össze lehet-e hozni egyet... 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.12. 21:08
(@angelface)
Tag Szenior alkotó

Válasz #3842 számú hozzászólásra :

Zsázsá köszi az elismerést Bonney nevében is! Örülök(ünk), hogy tetszett. Már felvetődött egy újabb párbaj gondolata:)))
Ugyhogy csak figyelj;)

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.11. 21:09
(@zold-zsazsa)
Tag Alkotó

Hűha! Gondoltam, benézek a verspárbajhoz, és arra is gondoltam, hogy szavazni fogok, de ebből csak az elsőt tudtam megvalósítani! A "Hagyj csak!" Bonney és Angelface között - egyszerűen annyira jó, hogy nem lehet szétválasztani a versszakokat, hogy melyik a jobb, melyikek a jobbak, mert mind annyira nagyon jó!!! 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.11. 18:44
(@angelface)
Tag Szenior alkotó

Jajj! Annyira sajnálom... benne felejtettem egy "a" betűt :'(
Bocsánat :'(

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.11. 16:30
(@angelface)
Tag Szenior alkotó

Húúúú, ez a kínai:)) Nagyon érdekes... és nagyon nehéz is. Utána néztem, mert nagyon érdekelt... íme az eredmény, hogy okosodjunk:)))
A kínai vers a nyelv sajátságos jellemétől függ. Alapelemei a ritmus és a rím. Náluk a ritmust egészen más feltételek szabják meg, mint a nyugati népeknél, mert a sok tagú nyelvek ritmikus eszközei, a szótag-hangsúly és az úgynevezett quantitás a kínai nyelvnek egytagú alkata mellett ki vannak zárva.Mivel a kínaiban minden szónak külön szóhangsúly felel meg, általában nincsenek hangsúlytalan szavak, csakis erőseben, vagy gyengébben hangsúlyozott szavak. Ennélfogva minden szó egy versláb és minden szó egytagú. A versek szótagszáma különböző.
Ez azért teszi számunkra nehézzé a versírást, mert verset írni minden rím és ritmus nélkül... nagyjából olyan lehet, mint huzat nélküli esernyővel mászkálni szakadó esőben:)). Nem mindennapi látvány,... de biztos mindenki felfigyel rá:))
Magyarul, ahogy Chendra mondta... írj valamit, mert rossz nem lehet:))

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.11. 13:17
(@chendra)
Tag Alkotó

Válasz #3798 számú hozzászólásra :

A kínai stílus kicsit elvont... valami olyasmi, ahogy elkezdtem. De próbálkozz nyugodtan. Hüyleséget nem lehet írni.... :)))

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.11. 00:22
(@chendra)
Tag Alkotó

Válasz #3800 számú hozzászólásra :

Igen-igen. Nagyon jól összedolgoztatok... Amikor elolvastam, akkor nem tudtam eldönteni kire szavazzak... :):)

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.11. 00:20
(@angelface)
Tag Szenior alkotó

Azt hiszem Bonney is törekedett arra, hogy ne csak stílusát hanem tartalmát tekintve is megmaradjon olyannak amilyennek indult. Én mindenesetre nagyon törekedtem arra, hogy az első versszak szépségéhez hű maradjon a többi általam írt versszak is. Már írtam, de muszáj újra... habár most "párbajoztam" először nagyon élveztem. Szerintem sikerült egymást kiegészítenünk:)
És ha őszinte akarnék lenni egyáltalán nem párbajként fogtam fel, sokkal inkább egy izgalmas kihívásnak.
Bonney, én szívesen benne vagyok egy következőben 😉

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.01.10. 23:03
Oldal 103 / 114