Válasz Szalai Mihály (2013-12-31 13:06:55) üzenetére:
Kedves Mihály!
Itt érdemes rákérdezni:
M.
Kedves Kulbtársak!
Lenne egy kérdésem: Ha egy magyar együttes egy dalából veszek át sorokat, vagy csak szóhasználatokat egy versem megírásához, akkor az plágiumnak számít? Engedélyt kell kérnem az illető együtteshez hozzá?
Köszönöm: Szalai Mihály
Nem sokára látható lesz kedves alkotó társunk fotója! addig türelmet kérünk!
Üzenem sikerült a feltöltődés!
Hajrá!
Válasz Boszika (2012-06-25 21:02:25) üzenetére:
Szia Boszika!
Minden hasznosat elmondtak az előttem szólók. Én tömören úgy gondolom, hogy fogadd jó szívvel a kritikákat, amelyik rosszindulatú, az úgyis kiszűrhető. Tedd azt, amit a szíved diktál, olvass másoktól, az ihletet, ötletet ad. Csak biztatni tudlak, ne add fel! 🙂
Üdv,
A.
Sajnos még nem, de hátha valamelyikünk egyszer megírja! :))))))
Válasz Boszika (2012-06-25 19:18:32) üzenetére:
Ismerős érzés 🙂 Régen én is nehezen viseltem, de aki közszemlére teszi a műveit, annak el kell fogadnia, hogy az nem fogja elnyerni mindenki tetszését. Sőt, lehet, hogy nagyon kemény kritikát kap az ember. De azt hiszem, ezzel nem lehet mit csinálni. Olyan mű még nem született, ami mindenkinek tetszett volna 🙂
Válasz Doreen (2012-06-25 16:44:26) üzenetére:
Igen, érdekes kettősség van bennem, ha kritikával illetik az egyik "gyerekemet" .:)
mert fáj, hogy nem találják tökéletesnek, de ha visszatekintek, akkor el kell ismernem, ezalatt az egy év alatt, a kritikákból, rengeteget tanultam. Sokszor dühöngtem, sértve éreztem magam, de így utólag, ez az igazság..
Válasz Artúr (2012-06-25 09:57:02) üzenetére:
Köszönöm Artúr, talán kicsit érzékenyebb vagyok a kelleténél, néha haragszom is magamra, e-miatt.
Válasz Doreen (2012-06-25 16:44:26) üzenetére:
Jav.: "kritizálni akartak valami miatt" 🙂
Válasz Boszika (2012-06-24 15:15:19) üzenetére:
Mások vagyunk, és mindenkinek más teszik. Biztosan mindkét portálon vannak olyan emberek, akiktől építő kritikát kaphatsz - sőt, itt biztosan 🙂 Ott lehet, hogy javarészt olyanokkal találkoztál, akiket nagyon megérintett 1-1 alkotásod, és kevesebben voltak, akik kritizálni valami miatt. Nálam is előfordul, hogy csupa pozitív vélemény kapok, aztán hirtelen ugyanarra az írásra jön egy negatív, mert valaki más szemszögből nézi, vagy épp nem nyerte el annyira a tetszését a stílus vagy maga az írás.
Minden kritikát el kell fogadni (ha nem rosszindulatú), de úgyis te döntöd el, hogy mennyit fogadsz meg belőle a gyakorlatban. Kaptam én is olyat, amivel félig-meddig egyet értettem, de mégsem fogadtam meg, mert akkor nem éreztem volna a sajátomnak az írást, és olyat is, amit érdemes volt átgondolnom.
Válasz Boszika (2012-06-24 15:15:19) üzenetére:
Nem a többi alkotónak írod a verseket, hanem az olvasónak. Tanulni mindenkitől lehet valamit és senki sem tévedhetetlen. A teljes tudás pedig egyik alkotónál sem található. Lehet tartani műfaji megkötéseket, irodalmi szabályokat. Sőt! Kell is a legtöbb esetben, de a formabontás jót tesz a fejlődésnek, ha az nem megy a tartalom rovására. Ha sikerül átadnod az olvasónak, amit szeretnél, akkor nem számít, hány lektor tiltakozik nálad.
Nekem ez a véleményem. Járd az utadat. Írj, és tanulj, amíg csak tudsz.
Válasz Selanne (2012-06-24 18:08:01) üzenetére:
Köszönöm Selanne!
Én is azt hiszem, mivel nagyon jól érzem magam itt. 🙂
Válasz dpanka (2012-06-24 18:26:53) üzenetére:
Köszönöm Panka, mindenben egyetértek Veled, és köszönöm a bíztatást.
szeretettel. boszi
A kritikákat pedig mindenki másképp fogadja. Én úgy vagyok vele, ha emberi hangon adnak tudomást arról, hogy miben kéne netán változtatnom, akkor átgondolom, és szabadon döntök róla, hogy érdemes vagy sem. Azt még meg kell jegyeznem, hogy attól hogy írok, még nem biztos, hogy minden tudásom és felkészültségem meg van ahhoz, hogy tényleges jó tanáccsal szolgáljak. Nálam az a jó vers ami megérint és olyan módon íródik ami számomra új, de mégis természetes. Független attól, hogy díjazták, vagy máshol elismerték. Olyan vers pedig csak ritkán van amit mindenki jónak lát. Hiszen minden embernek más az értékrendje, szépség látása, lelkivilága, gondolat menete, világnézete.
Ha igazán szeretnéd tudni, hogy a verseid mennyire jók, érdemes elvinned egy arra érdemes irodalmi szakemberhez, aki annyira kielemzi, hogy kicsit valós képet láthass, de az sem 100 % de kicsit talán közelebb visz a valós megítéléshez. Azt azért tudni kell a profiknak is vannak gyengébb versei.
Üdv.-panka
Válasz Boszika (2012-06-24 15:15:19) üzenetére:
szia Boszika!
Az, hogy mitől jó egy vers sok mindenen múlik. Minden műfajnak megvannak a maga stílus jegyei, kötöttségei. Ám attól, hogy ezeket minden tekintetben betartja az alkotó, az még nem azt jelenti, hogy az a vers jó. Mert mondjuk hiába vannak meg rímek a verslábak a jambusok a helyén, ha az olvasónak nem mond semmit, akkor mit sem ér. Minden irodalmi oldalon van egyfajta csoportosulás. Általában az igazán aktív tagok között. Akik kölcsönösen figyelnek egymás alkotására. Ebben nincs semmi kivetni való, (bárki társulhat) hiszen egymást erősítjük, fejlesztjük azáltal, hogy olvassuk és ezáltal meg is ismerjük egymást.
folyt.köv.