2024. június 16., vasárnap
Véletlenül
Általános csevegés
 

Általános csevegés

Oldal 507 / 593
 
(@john-von-sacchi)
Tag Alkotó

Sziasztok!

Kívánok Mindenkinek Nagyon Boldog Nyulat!!!:D

Üdv.:John

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.06. 12:47
(@zold-zsazsa)
Tag Alkotó

Válasz Tiringer Tündi (2007-04-04 10:48:06) hozzászólására:

Ez tényleg nagyon rosszul hangzik... nem gondoltam volna. Mármint mi ugye nem látunk a színfalak mögé. Meg mostmár nem is gyakran járunk arra. Nagymamáméknak volt régen nyaralójuk ott (nagyon régen...) de már eladták, és csak néha mennek meglátogatni, mi lett belőle 🙂 meg kirándulni a környéken, mert az még mindig szép.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.06. 12:41
(@doreen)
Tag Szenior alkotó

Sziasztok! Tudom, még csak szerda van, de a péntek hamar eljön, és chat is! Szóval a szokásos módon terrorizállak Titeket, hogy gyertek csak, gyertek csak! 🙂

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.05. 00:22
(@tiringer-tundi)
Tag Alkotó

Zsázsa!

Örülök, hogy te vetetted ezt fel, mert ha én mondom, akkor elsikkad - túlságosan helyi vagyok. Igazad van, a díszes-hímes háttér mögött bizony hatalmas anyagi és személyi gondokkal küzd a Skanzen. Én külső munkatárs - tárlatvezető - vagyok, de nem hívnak be, mert nem tudnak kifizetni, ugyanis nem képesek annyi embert foglalkoztatni, amennyit szeretnének. Ismerem őket, maximálisan ott vannak, minden féle szakmai dolgokban. Tapasztalatból tudom, hogy szezonon kívül kemény továbbképzéseken vesznek részt, legtöbbjük kutatóként fejleszti magát tovább. Én láttam Cseri igazgató urat titokban vízért és levegőért kapkodni. Pedig amit csinál, azt tökéletesen teszi. De, ahelyett, hogy ezt támogatnák, elvesznek tőlük is. Sajnos, a közművelődésben nagyon nagy problémák vannak, de erről majd egyszer e-mailban. Lényeg, hogy sokan dolgozunk hivatástudatból, ingyen, vagy majdnem ingyen.

Szentendre is leépül, tegnap bosszankodtam éppen, hogy már sehol sem lehet parkolni. Nekem egy óra jár ingyen, mint helyi lakosnak! Utána kő keményen fizetek. Viszont van olyan terület, amit busszal sem lehet megközelíteni, mert itt rettenetesen vidéki a buszközlekedés (óránként és csak délelőtt, és hasonló dolgok). Nekem az a probléma, hogy nem tudok ezentúl ingyen parkolni a gyerekorvosi rendelő előtt, a túristáknak meg az, hogy drága a parkolás, és nem tudnak kocsival jönni. (mellesleg a HÉV-jegy fejenként 500 forint, csak oda, tehát egy négy tagú család jegye, oda-vissza: kb. 3000 forint)

Tehát haldoklik az idegenforgalmunk, a japánokon kívül csak velünk, helyiekkel van tele a belváros. Szomorú ez.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.04. 12:48
(@zold-zsazsa)
Tag Alkotó

Ó a Skanzent régen nagyon szerettem, amikor kisebb voltam, gyakran jártunk (már amennyire emlékszem...) és volt mindig valami nagyszerű program, legjobban a mézeskalácsdíszítés maradt meg. De pár évvel ezelőtt (talán 2 vagy 3) amikor német látogatóimat vittem oda, szinte alig volt valami... lehet, hogy csak pont kifogtuk a holtszezont?

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.03. 19:56
(@tiringer-tundi)
Tag Alkotó

Bocs, a terhesség ráment az agyamra: szóval:

Semmi "pénzért-locsolás"..., nem semmi pénzért locsolás, természetesen.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.03. 19:26
(@tiringer-tundi)
Tag Alkotó

Remélem, Don Paco nem szedi le a fejemet a reklám miatt, de annak, aki meg akar szökni, és mások meglocsolását szeretné inkább végignézni: Szentendrei Néprajzi Múzeum, alias Skanzen.

Néprajzosaink már nagyon készülnek, hogy minden olyan szép legyen, mint rég! Semmi pénzért locsolás, a tojás nem tortabevonós, és parfüm sincs, csak kútvíz! 🙂

A többit a honlapjukon megtaláljátok!!!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.03. 19:25
(@florilla)
Tag Alkotó

Valaki írjon a TÖRTÉNETNKhöz!!!!!!!!!!!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.03. 11:44
(@artur)
Tag Szenior alkotó

Válasz Gunoda (2007-04-02 18:42:03) hozzászólására:
Próbálkozik? Ez jó!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.02. 20:45
(@gunoda)
Tag Alkotó

Válasz Zemy (2007-04-01 20:52:25) hozzászólására:

A locsolkodásból én már évek óta kimaradok, hálistennek.Legfeljebb a párom próbálkozik húsvét hétfőn a levendulaparfümömmel...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.02. 20:42
(@artur)
Tag Szenior alkotó

Válasz Doreen (2007-04-02 17:11:48) hozzászólására:
Igen, és a tudásomat is.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.02. 19:26
(@doreen)
Tag Szenior alkotó

Válasz artur (2007-04-02 16:24:34) hozzászólására:

Szépek? És örökölték a szerénységet is? :)...sorry:D

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.02. 19:11
(@artur)
Tag Szenior alkotó

Válasz láva (2007-04-02 09:31:44) hozzászólására:
Szia!
Tudom ,hogy nem fognak rajtam maradni, hiszen szépek, mint az apjuk.
Üdv.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.02. 18:24
(@lava)
Tag Alkotó

Válasz artur (2007-04-01 20:09:37) hozzászólására:

Szia! Attól ne félj, hogy a nyakadon maradnak. Ha eljön az ideje, lehet húsvéti
locsolás, vagy nem viszik. Tudom, mert nálunk évek óta nincs locsolás, mégis elkeltek a lányaim. Már a kicsinek is van egy komoly barátja. Igaz, még csak l6, de felügyelet alatt okosan "járnak."A másik kettő már férjhez ment.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.02. 11:31
(@szekelyke)
Tag Alkotó

Rokonoktól!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2007.04.02. 10:42
Oldal 507 / 593