Zalán sosem szerette az iskolai ünnepségeket, "ki mit tud?"-okat. Bár okos kisfiú volt, és szinte elsőre megjegyzett minden verset, éneket, és a hallása sem volt rossz; ha ki kellett állnia az osztály elé, mintha egy rosszindulatú manócska csomót kötött volna a nyelvére: meg sem tudott szólalni, vagy csak hebegett-habogott, miközben a kezeit folyamatosan ökölbe szorította, majd elengedte.
Egyik éjjel nehezen jött álom a szemére – mindössze egy hete volt rá, hogy előálljon valamivel, mert a farsangi előadáson minden gyerek azzal léphetett fel, amivel csak akart, a saját választása szerinti jelmezben, neki azonban egyetlen olyan műsorszám sem jutott az eszébe, amellyel ne sült volna fel. Keserűen gondolt rá, hogy a kíváncsi szülők tekintetének kereszttüzében még a dadogása is előjöhet, amit pedig mindennél jobban szégyellt.
Hosszas fejtörés után végül mégis elnyomta a buzgóság, és különös, azelőtt soha nem látott álom jött a szemére. Egy réten sétált, felette csak a csillagos ég hevert kövér holdanyjának kebelén, és egy lágyan simogató dallam csalta őt egyre csak előre. Borzas kis pulikutya sietett eléje, majd gyorsan visszaszaladt a gazdájához, akit most már Zalán is látott: egy öreg, ősz szakállú juhász ült vastag subájába bugyolálva a pattogó tábortűz mellett, körülötte békésen szuszogó jószágok, és csak fújta, fújta a furulyáját… Hirtelen abbahagyta a játékát, és halvány, mindentudó mosollyal emelte huncut tekintetét a kisfiúra:
– Szépen szól, ugye? Nem kell hozzá az én repedtfazék hangom, és mégis, még azt is elmondhatom vele, amire nincsenek szavak.
Mivel Zalán nem válaszolt, így folytatta:
– Épp egy csillagot próbáltam levarázsolni az égről, hogy kívánhassak. Hullanak a szívből jövő zenére, tudtad ezt?
– Nem. – ismerte be Zalán, és egyszerre úgy érezte, hogy bármit megadna azért, hogy megfújhassa azt a furulyát.
– Úgy látom, te már kívántál is! – kacsintott rá cinkosul a juhász – Akkor folytatom is a csillagcsábítást, rendben? – azzal újra ajkához emelte a hangszert, és a kedves dallam ismét megtörte az éjszaka csendjét.
Zalánt másnap ritka rossz kedvében találta a reggel – szívesen időzött volna még abban az álomban, és egyáltalán nem fűlött a foga a felkeléshez. Kedvetlenül fordult az oldalára, és akkor valami megszúrta…
– Aú! – nyögött fel bosszúsan, de egyből elakadt a szava, amint kezébe vette a "bűnöst".
Gyanakvóan nézett körül, de rajta kívül senki nem volt a szobában, és az ajtó is csukva volt.
Most már tudta, mi lesz a farsangon, és amikor elérkezett a nagy nap, hibátlanul fújta el a meglepett közönségnek, hogy a juhásznak jól van dolga.
7 hozzászólás
Nagyszerű alkotás! Biztosan nem sokon múlott!:)
Gratula!
Barátsággal:Zsolti
Köszönöm, kedves vagy 🙂 Igazság szerint én magamban megtippeltem a győztest, és nem is tévedtem, az egy nagyon mély tartalmú novella volt, és kicsit sem sajnálom tőle!
A gólyával csőrre töltve indulok a következő fordulóban 🙂
Kalina
Kedves történet, az álmok valóra válnak olykor-olykor!:-)
Selanne
Kedves Kalina!
Szellemes alkotás. Nekem tetszett. A végén a csattanó zseniális: "a juhásznak jól van dolga".
Üdvözlettel:
Sanyi
Remek írás, tetszik!
Kedves Kalina!
Már régebben olvastam az alkotásodat, és azt hittem, hogy hozzá is szóltam, de vagy elszállt, vagy csak akartam…
Nagyon aranyos történet. Egy kis bátorítás, egy megfelelően kiválasztott feladat, és örömmé válik a nyűgös kötelesség!
Judit
Nagyon tetszett!
Örülök, hogy olvashattam nagyszerű művedet.
Köszönöm 🙂 Zsuzsa