Megszületni, bár nem szólhattál bele, nagy hiba, vagy nagy szerencse.
Meghalni, ebben már kicsit Te is ludas lehetsz, lehet hiba, vagy megváltás, de szerencse nem.
De a köztes időt, valahogy hibák nélkül kellene eltölteni…
Ehhez kellhet egy kis szerencse is…meg sok más..
Mindenki magából indul ki, azokból a képekből, és érzésekből, amit kapott, örökölt, hozta a génjeiben, vagy elcsent másoktól, figyelt, és tanult.
ÉSZREVETTE, azt, amit magáévá kell tennie, és elutasítja azt, ami eredendően rossz. Mi az eredendően rossz?
Igen nehéz kérdés, mert vegyük csak az emberi önzést.
Önzőnek lenni néha kell, de alapjában nem kelt szimpatikus érzéseket. Kicsit önzőnek lenni is más. A gyermeki önzés, az pedig természetes. Minden ilyen emberi tulajdonságot minden oldalról megközelíthetünk, és mindig más a végeredmény.
Épp ebben látom azt, hogy az emberi kapcsolatok mennyire mások, és mennyire különböznek egymástól.
Néha nehéz kezelni, néha meg annyira természetesen ugranak elő belőled a reakciók, hogy Te is és a másik is alaposan meg tud lepődni.
Mennyire másképp szereted a gyermekedet, mint a Kedvest..egész más húrokon pendültök, és mégis van egy kapocs, ami összeköt.
Sokszor elsiklasz gondolataid fölött, mert vagy nincs időd foglalkozni vele, vagy, mert nem érdekel, vagy csak egyszerűen közömbös.
De lehet, hogy másnap már nem lesz az.
Én sokszor kelek fel úgy, hogy elhatározom, ma igenis kedves leszek az e bolygón élő embertársaimhoz, és bár nagyon elhatároztam, mégsem sikerül.
Másnap meg épp nem így kezdem a napot, és annyi szeretetet kapok, hogy eszembe jut a tegnap, akkor kellett volna találkoznunk?
Ezt soha nem fogod tudni meghatározni. Rejlik ebben valami misztikus "lét-érzelem-kötődés-adok-kapok" gondolat.
Göngyölítve a gondolataimat, valahogy egyre sűrűbb közegbe megyek épp befelé.
Ha ma adhatok Neked, vagy a szerelmemnek, vagy bárkinek, aki közel áll hozzám, de talán nem is, mert épp a piacon szólít meg tündéri kedvesen a savanyúságos néni, akiről épp leveszed, szép napja van, azért szólt kedvesen, talán, hogy Neked is az legyen, adjon valami szépet, akkor, meg is kellene tenni, mert lehet, hogy holnap már nem fogom tudni.
Minden alkalommal tudatni kellene a szeretteinkkel, hogy fontosak nekünk, és oda is kellene figyelnünk, mert amennyi gondolat halmozódik bennünk, azt már később nem tudjuk „Úgy”-átadni.
A születés, a gyermekkor, a kamaszkor, a felnőtté válás, az érett ember kora, a múló érzelmek ideje, az élet kezdődő alkonya, és az idős gondok (mert azok), és végül a belenyugvás, ezek mindenkit elkísérnek, csak nem mindegy, mennyire fonódnak egymásba, mennyire erősítik egymást, miből táplálkoznak, és ennek mi lesz az eredménye.
Tulajdonképpen minden eszköz mindenkinek a kezében van, mint a kisembernek, aki először szorítja meg az apja kezét, mi is tudjuk, hogy azt örökre megszorította, mert neki épp volt „eszköze” ezt tenni.
Minden elmulasztott jótétemény, ott marad benned, mint egy tüske.
Egyszer olvastam egy novellát, mely egy kisfiúról szólt, aki sokszor dühös lett, és Ő sem tudta miért, és kire.
Az apja azt mondta: Édes Fiam, ha bánatod van, akkor menj hátra a kerítéshez, és mielőtt bántanál valakit, verj egy szöget a kerítésfába.
Sok idő eltelt, és az apa hátrament megnézni a kerítést.
Sok-sok szög volt beverve.
Visszament a fiához és azt mondta: Valamit elfelejtettem mondani, ha már épp béke is van a szívedben, akkor mindig húzz ki egyet.
Később együtt mentek hátra megnézni a kerítést. Sok szög még bent volt, de sokat ki is húzott a fiú.
Látod?- kérdezte az apja, már fogyott a szögek száma, de az is feltűnik, hogy amit kihúztál, annak a nyoma Örökre ott marad?
Vagyis nem kellene annyit kalapálni……
7 hozzászólás
Szia!
Egyetértek veled, nagyrészt rajtunk is múlik,ha nem is teljes mértékben, hogyan alakul az életünk. Magam is sokszor tapasztaltam már, hogy nem szabad halogatni a dolgokat, mert vannak egyszeri lehetőségek, amik nem ismétlődnek meg. Utána aztán bánhatjuk!!! Jó a cím és a végén a magyarázata, a történet a kisfiúval.
Rozália
Nekem is tetszik a történet, a vége főként. Igazából a cím alapján valami másra gondoltam. Jó sikerült! 🙂
Milyen bölcs apuka volt, s mily egyszerűen nevelte a fiát, az ilyen tipusú nevelés, életreszóló tanulságokat ad….na azt hiszem manapság kevés lenne a kerítés…mert bizony bántásból sok van, tele lenne a sok kerítés sűrűn szöggel.
Szerencse, hogy azért kivétel is akad, s ha be is veri a szöget, igyekszik kihúzni is gyorsan, s gyógyitgatja a maradandó sebeket is.
Ki hová sorolja magát? Nekem írásod ezt a kérdést tette fel. Nagyon jó, aktuális téma.El lehet gondolkodni rajta.
Gratulálok Dini:)
Minden jótétemény elmulasztása ott marad benned, mint egy tüske – ez nagyon megfogott, mert ha szóval vagy tettel megbántunk valakit, bocsánatot kérhetünk, s akkor minden visszaáll a régi kerékvágásba. De ha valamit elmulasztunk, egész életünkben bánjuk. Azt nem lehet utólag jóvátenni. Nagyon értékes gondolatokat vetsz fel, igazán élvezetes a cikked. Gratulalálok, Dini!
Szia!
Nagyon szeretem az ilyen tanulságos történeteket, mint amilyen a cikked végét is díszíti. Maga az írás pedig örök témát boncolgat. Igazán jó apa lehetsz, és érdekes írásod arra késztet, hogy ezentúl többet olvassak tőled. Üdv.
Az előttem szólók nagyon sok okos dolgot mondtak /írtak/.
Nekem már csak annyi jutott: örülök, hogy felfedeztem, nemcsak a
verseid nagyszerűek!!
Örülök, hogy olvastalak.
Mindenkinek köszönet aki olvasott, és véleményt alkotott
Ez megszépíti amit alkotok, és betettem a "mentett" kottatárba.
Köszönöm!