Pliccsplaccs első nap lelkesen, kitörő örömmel ment az iskolába, annak ellenére lelke mélyén kicsit aggodalmaskodott.
– Vajon milyen lesz a tanító néni? Vajon milyenek lesznek az osztálytársaim? Befogadnak engem, mint egy új jövevényt? – Lassan, óvatosan, szinte lábujjhegyen közelítette meg az első osztályt.
Az ajtóban egy pillanatra megtorpant, de aztán belépett rajta, de megállt, szinte földbe gyökerezett a lába, torkában dobogott a szíve, ahogy hirtelen mindenki ránézett. Talán el is vörösödött. Ilona néni kedvesen, mosolyogva hívta be, majd bemutatta az osztálytársaknak és megmutatta, hol lesz a helye. Pliccsplaccs hamarosan megnyugodott. Aztán elkezdődött az óra. A tananyag ismerős volt, mert az előző osztályban már tanulták. Amikor Ilona néni kérdéseket tett fel mindig jelentkezett, hisz tudta a válaszokat. A tanító néni felszólította és megdicsérte. Nagyon jól esett neki és úgy látta, hogy talán közelebb került ezzel társaihoz is. A szünetben többen is odajöttek hozzá, beszélgettek erről és arról. Hamar befogadták őt. Nagyon jól érezte magát. Örömmel mesélte frissen szerzett élményeit a szüleinek is.
Szülei különórára is beíratták. Szeretett focizni, ráadásul tehetséges is volt benne. Gyakran kapott a versenyek után érmeket is.
Telt – múlt az idő. Pliccsplacsnak egyre gyakrabban fájt a feje. Ezért kellemetlenül érezte magát. Ráadásul ő se értette az okát. Azt sem értette, hogy miért romlanak a jegyei. Talán az is közrejátszhatott ebben, hogy az egyik szünetben véletlenül kapott egy üzenetet, amiben gúnyolják. Eminensnek titulálták. Ez nagyon rosszul esett neki, de nem szólt semmit. Úgy vélte, hogy néhány osztálytársa irigykedik rá. De vajon miért? Talán azért mert nagyon jól tanul, érmei vannak és tán a tanító néni is nagyon kedveli. Ezért egyre inkább magába zárkózott.
Anyukája is szomorú, tanácstalan volt, nagyon aggódott, mert Pliccsplaccs nem mondta el neki mi a baj. Gyakran mondta, hogy mindig ott van neki és bármit elmondhat őszintén, biztosan tud segíteni. Ne halogassa a kérdéseit, ne vívódjon magában, mert az nem jó dolog és rámehet az egészségére. Lehet, hogy a feje is azért fáj mostanában.
Aztán egyik alkalommal megtört a jég. Iskola után, amikor kettesben maradtak, Pliccsplaccs kiöntötte a szívét. Mindent elmondott. Mindent, amin csak tiprongott, ami bántotta. Eközben édesanyja az ölében cirógatta és türelmesen végighallgatta. Ezután egy ideig csönd volt. Végül édesanyja törte meg a csendet. Eszembe jutott egy történet. Hasonló korú voltam, mint te. Elmesélhetem?
– Igen! – felelte Pliccsplaccs. Édesanyja belekezdett és csak mondta és mondta. Miután befejezte így szólt:
– Sajnos vannak olyanok, akik nem veszik, vagy későn veszik észre a másikban a csodát. Látod, ahogy meséltem is neked, velem is előfordult és az óta is, nem is egyszer, hogy megbántottak valamivel. Volt aki szándékosan, de volt aki véletlen. Vannak olyanok, akik irigylik másban azt, amire maguk képtelenek és ez persze fáj is nekik. Ám erősnek kell lenni és túl kell lépni rajta. Ezt kell megtanulni.
Pliccsplaccs elgondolkodott azon, amit anyukája mondott. Lassacskán megkönnyebbült és hamarosan újra a régi lett. A feje is egyre kevesebbszer fájt, aztán egyszer csak teljesen elmúlt. Az osztályban egyre több barátra lelt, de voltak, akikkel megtartotta a három lépés távolságot.
2 hozzászólás
Kedves Suzanne!
Ez ie nagyión tanulságos mese!
Az iskolákban sokszor történnek ilyen dolgok
Ha aztán magukban hordják és nem mondják
el senkinek,mi bántja öket,mindig nehezebb
lesz.
Nagyon fontos az amit Plicsplacs tett,hogy mindent
elmondott anyukájának…csak így tudott megkönnyebbülni
erősnek kell lenni és túl lépni rajta.
Szeretettel gratulálok:sailor
Szép napot!
Kedves sailor!
Köszönöm szépen, hogy olvastad a mesém.
Örülök, hogy tanulságosnak és jónak találtad.
Tisztelettel:
Zsuzsa