Lám, ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt trilógiát írok. /Ha tudtam volna, becsszó előre bejelentem, mint a Rózsi néniről szóló „elapadhatatlan” történeteimnél, de nem tudtam./
Merészen feltételezem, hogy aki az első kettőt elolvasta, az, ezt a harmadikat is el fogja.
Eljött a beavatás napja.
Lelkileg, az izgatottságon kívül nem tudok felkészülni, hát felkészülök testileg.
Ami pluszban annyit jelent, hogy hajat mosok, mert már a saját kezem is hozzáragad /erről később kiderül, hogy jól döntöttem/ és…kis habozás után, egy minimális fújatnyi parfümöt is pöccintek /hová is?hová?/ természetesen abba a pici mélyedésbe, ami közvetlenül a nyakam és a testem találkozásánál mélyed, középen. Egy beavatandó, legyen picit illatos, nem igaz?
Csoportunkból négyen vagyunk beavatandók. Dalma, megérkezése után, azonnal magához hív bennünket és „titkosan” elmondja, hogy főgurunk Károly nem tud idejönni, ezért nekünk kell a város másik végére mennünk hozzá, MOST./ Károly főgurut tökéletesen megértem. Ha főguru lennék, én sem sertepertélnék ebbe a mocskosul esős időben./
Szerencsénkre egyikünk kocsival el tud száguldani velünk a” túlvégre”, hogy ne maradjuk le a saját beavatásunkról, mert különben ki tudja, mikor kerülhet rá sor. Szerencsére odaérünk Károly, „miheztartás az avatás alatt” c. előadására. Pihegve hallgatjuk a többi beavatandóval egy külön teremben. Károly próbálja oldani a feszültséget és némi iróniát is csempész a komoly eligazításba.
Mindnyájunk feladata szobán kívül: sorban áll az ajtó előtt, nem beszél, kezét maga mellett lógatja, szemét becsukja, lelkét felkészíti.
Szobán belül: miután sorra került bemegy, megáll Károly főguru előtt 2 méterrel /Ezt azért így kell, hogy amikor Károly főguru feláll, a székből ne fejeljen le, hisz az Ő szeme is csukva, akár az enyém, amikor elé állok./
A beavatandó nem reagálhat semmire, se szóban sem cselekedetben, a beavatandó csak azt csinálja, amit Károly főguru mond neki.
Ez elég egyszerűnek tűnik így elsőre. Megfogadom, hogy igyekszem erősen figyelni, bár a bejutásig kifejezetten elvonta a figyelmemet, hogy 15 percig egy szál zokniban ácsorogtam a hideg linóleumom és egyre felrémlettem magamnak betegágyamban, hónom alatt lázmérővel.
Sorra kerülök.
Károly főguru, az előtte történő kis várakozás után, azt az utasítást adja, hogy nyissam ki a szemem. Kinyitom. Ő, előttem áll és elmondja, hogy most meg fogom kapni, a saját, külön bejáratú /sokkal szebben fogalmaz, de azt már elfelejtettem/ mantrámat a következőképpen: Ő, betűnként mondja először, nekem betűnként kell utána mondani, majd Ő egyben is elmondja és nekem is el kell mondanom egyben.
Ezt jól csináltuk. Büszke vagyok magunkra!
Ezután ismét be kellett csukni a szemem és Károly főguru az egyik tenyerét a homlokomra, a másikat a tarkómra tette. /Aki eddig nem figyelt, annak jelezném, hogy itt volt jelentősége a hajmosásnak./
A tenyere forró! /Na, ja, én kint álltam eddig a hideg folyosón!/
Elbocsát.
Megkönnyebbülök. Immár be vagyok avatva.
A mantrám mindössze négy betű és kimondva leginkább egy mély cimbalomhangra emlékeztet.
A tibeti kolostorokban több száz szerzetes ad ki egyszerre ilyen hangot, ami olyan, mintha egyszerre több száz cimbalom, ugyanazon hangja szólalna meg. Remélem nem árultam el a titkot, hisz csak a hangulatát próbáltam érzékeltetni.
Egyedül egy tibeti szerzetes lenne képes megfejteni, de nem valószínű, hogy egy is olvasná az ismeretlen európai szerző szatíráját.
12 hozzászólás
Ebben most csak minimális szatírát érzek, inkább iróniát, de kíváncsi voltam, mi lesz, már alig vártam, mikor ébrednek fel a szerkik ;- ) Örülök, hogy az aggodalmaid alaptalanok voltak!
Hajlamos vagyok a legkomolyabb dolgokat is "kiironizálni". Igazából majdhogynem muszáj volt ezt megírnom, hisz az első kettő már megszületett. A szerkik nyilván jobban örülnek egy haikunak, azt egyszerűbb továbbküldeni, de vigaszt jelenthet számukra, hogy nem egy igazi "trilógiát" rittyentettem ezer oldalban.
Úgy tűnhet, hogy ezt az egészet nem veszem én elég komolyan.Magamhoz képest nagyon is komolyan veszem.
A túlzott komolyság szerintem árt.:D Ennyi irónia amennyit az írásodból érzek kell is sokszor a nehézségek elviseléséhez. (tudom hogy most nem arról volt szó:D)
A történet amit leírtál könnyen unalmassá válhatott volna ha nem fűszerezed egy kicsit.:)
A magam részéről sikítva menekülök azoktól az emberektől akik véresen komolyan veszik magukat. Az élet apró fonákságain is remekül lehet szórakozni, csak fel kell fedezni őket.
Ez az egész egy apró gondolattal indult, aztán 3 írás is lett belőle. A sok komoly hangvételű között, tán egy kis pihi, nem több.
Kedves szusi, most már nincs mese, meg kell írnod a jövőben azt is, hogyan vetted és vetted-e hasznát az egész beavatásos, miszticizáló fakszninak…(hideg linóleumon pláne…)
:)))))
Irén, ebből még egy is sok volt, nemhogy három, de így alakult történelmileg.
Kedves Szusi!
Remélem jól beválik a saját mantrád, és remek hatással lesz a egészségedre, élet-energiádra, boldogságodra és nem utolsósorban a pozitív életfelfogásodra. 🙂
Elég izgi volt ez a beavatás, bár én egy kicsit hiányoltam az ünnepélyes külsőségeket, amikor elindultál a gyémánt úton. 😀
Biztos, hogy cimbalom hang? A tibeti hangszerek között ismerek fúvós hangszereket, dobokat, harangokat, cintányérokat, xilofonokat, de cimbalmot? Na mindegy! Biztosan a hangjukkal csinálják, és nem is tudják, hogy hasonlít a cimbalom hangjára. 😀
Judit
Volt ünnepélyes külsőség. Ha belegondolsz kb 10 emberke állt folyamatosan egymás mögött lehunyt szemmel és várakozott csendben a sorára. Odabent is nagyon érdekes érzés volt az egész, viszonylag rövid ceremónia./Hajlamos vagyok kifigurázni még a legmeghatóbb pillanatokat is, ez talán valamiféle ellensúly nálam./
Magát a mantrát nekünk magunkban kell kimondani, de ha hangosan mondanák ki sokan, akkor hasonlítana egy mélyebb cimbalomhanghoz.
Csak én próbáltam beazonosítani a hangot, és ezt találtam a legmegfelelőbbnek az érzékeltetésére. Feltehetően a tibeti szerzetesek jobb példával is tudnának szolgálni az általuk, egységesen és hangosan kiadott hang meghatározására.
Köszönöm, hogy elolvastad.
Kedves Szusi!
A tibeti vallásról nagyon keveset tudok, de ez a szatíra szórakoztató volt, nagyon tetszett, szerintem Őszentségének a Dalai Lámának is tetszene.
Üdv.: Zagyvapart.
Én sem sokat Zagyvapart. Most próbálnak megismertetni a keleti gondolkodásmóddal. Mit ne mondjak…érdekes és…..megfontolásra érdemes.
Ha Őszentségének nem is tetszene, de bizonyára méltányolná, hogy egy nyugati ember próbálkozik megismerni a keleti kultúrát, még ha ilyen esetlenül is.
Ez is könnyed és kedves, öröm volt olvasni.
Köszönöm, hogy a figyelmembe ajánlottad!
Szeretettel:
Márta
Úgy látszik jó volt a "marketingem", mert mind a hármat elolvastad……
Reggeli kávéhoz mindig jól jön egy kis szatíra. Ha egy kis mosollyal indul a nap, abból baj nem lehet. Ezért, ha van kedved a többit is elolvashatod,hátha……