Anita minden álma egy gyermek volt. Férjével, Tamással régóta próbálkoztak, sikertelenül, így a kapcsolatuk is lassanként megromlott, majd teljesen tönkrement, és végül elváltak. A nő nagyon nehezen dolgozta fel az őt ért csapások halmazát. Napokig csak ült az udvaron, és bámulta a játszótéren visítozó gyermekek kavalkádját. Egyszer csak megakadt a szeme, egy szülő-gyermek pároson, akikre már többen is felfigyeltek rajta kívül. A nő dühösen kiabál a gyermekével:
– Akkor sem kapsz édességet!
– De anya! – pityeredett el a kis lány.
– Amit mondtam, megmondtam – felelte mérgesen az anya, mire a gyerek elpityeredett. Ekkor többen elfordultak, s néhányan el is oldallogtak. Anita viszont tovább figyelte őket, és valami mély együttérzés kezdett kialakulni benne a kicsi iránt. Nézte jellegtelen, koszos ruháját, ápolatlan haját, szomorú arcocskáját. Nem mert odamenni hozzájuk, de figyelemmel kisérte minden mozdulatukat, a távozásukig.
Attól a naptól kezdve mindennapos látogatója lett az udvarnak, és már nem az elkeseredésében járt le. Mindig vitt valami kis édességet, amit eleinte nem mert odaadni a lánynak, így az masszává olvadt a zsebében. Majd a későbbiekben, mikor többször hagyta egyedül az anyja, odalépett hozzá, és barátságos mosollyal a kezébe nyomta.
A lány először rémülten tekintett rá, majd később hozzászokott a jelenlétéhez, és végül minden nap mosolyogva várt rá. Tudta, hogy miután anyja eltűnik, jön a kedves néni és hoz neki finom édességeket.
– Hogy hívnak kicsim? – kérdezte egy nap Anita, miközben végigsimított a haján.
– Bettinek – felelte, és hagyta, hogy a (már nem annyira) idegen nő az ölébe ültesse, gyengéden kibontsa a copfjait, majd egy kefével kifésülje a haját. Megfigyelte, hogy sokkal gyengédebben csinálja, mint az anyukája szokta. És azt is észrevette, hogy sokkal jobban érzi magát annak a nőnek a jelenlétében, mint a szülőjében.
Mikor Anita végzett a fésüléssel, és leakarta őt tenni, a gyerek átölelte a nyakát, és zokogva így szólt hozzá:
– Ne hagyj itt, nem akarok anyával menni! Vigyél magaddal! Ő nem szeret engem!
A nő először elcsodálkozott, majd két hatalmas könnycsepp buggyant ki a szeméből. Átölelte ő is a kicsit. Aztán óvatosan körülnézett, s mikor látta, hogy nem figyel rájuk senki, nyugodtan felemelte a gyereket – mintha csak az övé lett volna -, s felvitte a lakására.
9 hozzászólás
Kedves Aurora!
Az első gondolatom az volt: hűha!
A második is.
Befejezetlennek érzem a történetet, bár fogalmazódtak meg bennem megoldások erre az esetre. Érdekes írás, de végtelenül elszomorító.
Üdv.:
Daniella
Köszönöm!
Lehet tényleg kicsit befejezetlennek tűnik, de ilyen rövid műnek szántam igazából.
Köszönöm hsz-od, és itt jártad!
Aurora
Kedves Aurora!
Egyetértek Daniellával. Volt egy hasonló alapötletem és írtam is egy ilyesmi novellát, persze egészen másként végződött, talán egyszer felteszem napvilágra. Jó volt olvasni.
Delory Nadin
Kedves Delory!
Köszönöm! Örülök, hogy itt jártál!
Aurora
Szia! Hagyd el a kliséket, és próbálj a saját természetes szavaiddal írni. Ennél biztos jobb lesz.(Pl: "csapások halmaza", "gyermekek kavalkádja", stb) Üdv: én
Szia! Köszönöm a jó tanácsot!
Szia!
Hát bizony néha én is el-elvinnék egy hasonló helyzetben lévő kisgyermeket, de annak a sztorinak rendőrség lenne a vége 😛
Itt is tanácsolom, hogy olvasd vissza hangosan, amit írtál, mert a kislány pl. kétszer is elpityeredett két sor eltéréssel!!!
Szia! Köszönöm! 🙂
Kedves Aurora!
Bár a való életben nem lenne jó vége, ha egy gyermeket csak úgy magunkkal vinnénk, mégis jó volt olvasni a történetedet.
Bárcsak több gondoskodó és együttérző ember lenne, mint amilyen a főszereplőd is volt.
Jolcsi