Érdekes cikk jelent meg az Indexen az egyik este, másnap hajnalban már sehol sem volt; kellett a hely a legújabb napi parancsnak, hogyan szexeljünk még többet, éjjel-nappal, akárkivel. A cikk arról szólt, hogy az állatok pontosan úgy reagálnak a stresszhelyzetre, a kimerültségre és a kilátástalanságra, mint az emberek; illetve pontosabban, mi utánozzuk a négy- és többlábúakat, mert ők voltak itt előbb a földön. A macskák többsége, de az oroszlánok is odáig vannak az illatos macskamentáért: szagolják, rágják, körbeugrálják, ráfekszenek, egyszóval úgy viselkednek, mint aki beflesselt. A jaguárok egy őserdei növény, a Banisteriops caani indáját és levelét rágcsálják, és a kellemes pszichedelikus élmények kedvéért egy időre felfüggesztik a vadászatot. A növény hatóanyagát, az ayahuascát a sámánok is használták, hogy olyan erősek legyenek, mint a jaguárok; újabban a rothadó, halódó és korhadó Nyugat is felfedezte magának. A növényből készült főzet erősen csersavas, barna, büdös, és minden, csak nem finom, viszont alaposan kiüti a felhasználókat.
A delfinek a rendkívül mérgező gömbhallal (fugu) szórakoznak, és a tetradotoxin nevű idegméreg úgy hat rájuk, mint a spangli. Körbeadják a csemegét, játszadoznak, olyanok lesznek, mint a betépett, vigyorgó tizenévesek. A rénszarvas a légyölő galócát kóstolgatja, és ha nem találna eleget, szívesen kisegítik a kedves lappok, akik később a rénszarvas hígabb melléktermékét isszák lelkesen.
Az Ausztráliában és Tazmániában élő wallaby (egy kengurufajta) rájár a mákültetvényekre, és pontosan tudja, hogy az éretlen mákgubót kell megdézsmálni, ha hozzá akar jutni az ópiumhoz. A csuklyás majmok, pókmajmok, gyűrűsfarkú makik és lemúrok az ezerlábúakra pályáznak (akiknek persze nincs ezer lábuk, állítólag 750 a rekord). A ronda féregre hasonlító ízeltlábú egy benzokinon nevű drogot termel, amitől a majom úgy viselkedik, mint a gyógymanó. Felpörög, rohangál az elájulásig, és ez jó neki.
Az elefántok és a méhek egyelőre nem drogoznak, inkább erjedt gyümölcsöket keresnek, és berúgnak, mint a csacsi. Az okos elefántok hamar megtanulták, hogyan szerezzék meg a napi adagjukat a gondozóktól, de a buta méh addig iszik, amíg nem találja meg a kaptárbejáratot, és ilyenkor a záró-tolerancia-párti társaik nem cicóznak: kitépdesik a lábukat, agyonverik őket.
Macska, jaguár, wallaby és a többiek egyformán gondolkodnak: a fárasztó munkával teli nap után ki kell engedni a gőzt, kisebb cserjék vagy pakettek segítségével. Az állat nem hülye, hanem ezt az üzenetet közvetíti: az élet túl nehéz, sőt elviselhetetlen, ha nincs időnként egy kis jutalom. És ezért van az, hogy eddig már nagyon sokan harcoltak a tudatmódosító szerek ellen, de az ősi késztetéssel szemben rendre alulmaradtak.
Mennyire ősi a késztetés? G. Hancock szerint az ősemberek barlangfalain található grafittik pszichedelikus élményeket, hallucinációkat ábrázolnak, főleg bizonyos vonal- (kígyó-) és kör- (nap és hold-) kombinációk. A delfinek és a makik persze sok ezer évvel megelőzik a cromagnoni dzsankit, aki telefirkálta a barlangokat.
Abba is hagyhatjuk a küzdelmet a vadkender, a hernyó, az eki és a többiek ellen? Nem tudom, de majd megkérdezem Körte Vilmos barátomat.
4 hozzászólás
Kedves Müszélia!
Ez nagyon tanulságos, és humoros volt! Élvezettel olvastam. Úgy látszik nekem már ennyi is elég…

Judit
köszi, örülök, hogy tetszett
Kedves Müszélia!


Jaj, de jó, hogy betévedtem, és hatott rám.
Akármennyire is elrugaszkodunk a spirituális mivoltunktól, mindig bennünk él a forrástudat, és ezért keressük a módját annak, hogy néha, ha csak rövid időre is, visszacsatlakozzunk az Egységhez, persze nem árt a mérték.
Erre az élményre szükségünk van, főleg ebben a nagy rohanásban, és ezt el lehet érni drogokkal, vagy úgy is, hogy a csendességet választjuk, ki mit szeret.
Szép napot!
kedves EFRSz,
nagy baj lehet a hétköznapi tudatunkkal, ha mindenképpen módosítani akarjuk, vagy föléje akarunk emelkedni, legyen a módszer alkohol, drog, zene, tánc (kerengő dervisek), mantra, hipnózis, önhipnózis, stb. a vita csak azon megy, hogy melyik a legjobb módszer.