Nem mindig tehetjük azt, amit szeretnénk. Az élet sokszor kényszerít minket olyan döntésekre, amelyek ártanak nekünk, megtépázzák a lelkünket, de meg kell tennünk, mert a józan ész kiköveteli a lezárást, a problémák egyértelmű megoldását. Veszíthetünk, de a veszteség sosem tragédia. Gyakran előfordul, hogy ha mélyebb elemzést végzünk, rájövünk, hol követtük el a hibát, mikor húztak csőbe minket, mikor fogadtuk el a dolgok irreális kimenetelét, vágyaink megvalósulását miért tekintettük szükségszerűségnek?
Nem vagyok idealista, de romantikus álmodozóként mondhatom, hogy sokszor teljesülnek az álmok, ha teszünk azért, hogy megvalósulhassanak. Néha, túlértékeljük a szerepünket, máskor alábecsüljük a képességeinket, de ami igazán fontos, figyelünk a visszajelzésekre. Mindig fontos, hogy tudjuk, merre járunk, jó-e a cél, még ha irreálisnak is tűnik. Mi szab határt az álmok megvalósulásának? Ha nem érjük el a kitűzött célt, gyakran a környezetet, a külső körülményeket okoljuk ahelyett, hogy magunkba néznénk, és feltennénk a kérdést, nem vagyunk-e túlságosan hiszékenyek? Nem tulajdonítunk nagyobb szerepet a visszajelzéseknek, mint a józan ítélőképességünknek? Az esetek többségében szívesen altatjuk el az éberségünket. Bízunk valakiben, pedig, nem is ismerjük. Felépítünk egy illúziókból álló jövőképet, nem figyelünk a veszélyre, hogy a bizalom meginog, és kártyavárként omlik össze a jövő, maga alá temetve a jelent is.
Időbe telik, amíg felszámoljuk magunkban az érzéseket, emlékképeink sem okoznak fájdalmat, és már nem hibáztatunk senkit, délibábba ütközött értékítéletünk miatt.
15 hozzászólás
Kedves Janó!
Jól meggondolt szavaiddal egyetértek, tudom ennél jobban mások sem tudnák kifejezni
bizalmukat. Főleg a befejező rész tetszik nekem legjobban. Amennyiben a problémáinkat
alaposan átgndoljuk, figyelve gondolataidra, akkor bízhatunk benne, hogy igazunk volt.
ÜDVÖZLETTEL: KATA
Kedves Kata!
Mi tudjuk, miről beszélünk. Volt idő, amikor az emberi szó szent volt. Aztán elhittünk mindent, amit mondtak nekünk. Hogy okosak vagyunk, hogy szépek is, és bármi lehet belőlünk. Aztán volt aki a fülünkbe súgta, és kérte, adjuk tovább. Szerettek, de köddé vált minden egy pillanat alatt. Család, örökké, szép szavak. Mi egymásnak vagyunk teremtve. Aztán, kiderült, minden csak játék, aki komolyan veszi, aki hisz benne, belehal.
Szeretettel,
Janó
Ao álmok azért vannak, hogy megvalósuljanak kedves Janó, de tenni is kellene érte, bízni benne!
Szeretettel olvastam eszmefuttatásod:
Ica
Nehéz bízni, amikor összeomlik a rendszer, és maga alá temeti a jövővel együtt a jelent is.
Szeretettel,
Janó
Szia Janó! 🙂
Elgondolkodtató a jegyzeted. Az utóbbi időben magam is sokat foglalkozom a "bizalom" kérdéskörrel.
Igaz, amit megfogalmaztál, de hozzáteszek néhány gondolatot.
Csak az veszíthet, aki nyerni indul. Azzal túl magasra teszi a lécet és ha nem tudja átugorni, csalódás követi. Véleményem szerint eredményeket szinte araszolva lehet elérni. Akkor minden megtett lépésnek örülni tudunk, és ez nem okoz frusztrációt.
A bizalom sérülékeny portéka. Könnyen megrendülhet, de kialakulásának alapvető feltétele, hogy mi bízzunk, és ezt közvetítsük kifelé is. Csak akkor kapunk bizalmat, ha képesek vagyunk adni, ezt sugározni. Ilyen módon lehet ajtókat nyitni.
Sajnos ma megrendült sokak bizalma, mert olyan hatások érnek bennünket, amelyek ezt okozzák, de én hiszek abban, hogy ennek ellenére érdemes a bizalmat osztogatni, mert ha őszintén és kitartóan tesszük, megtérül. 🙂
Köszönöm, hogy olvashattam gondolkodtató írásodat. 🙂
Szeretettel: Kankalin
Kedves Kankalin!
A bizalom, a másokban való hit nem szűnhet meg, mert akkor végképp nem lenne érdemes élni. Én mindig talpra álltam, és tudtam, hol követtem el a hibát, és hol hibázott a bizalmamat élvező barátom. Én nem vagyok hiba nélkül, de hogy kiben bízom meg feltétlenül azt én döntöm el. Ez azt is jelenti, hogy bennem is megbízhatnak, mert ez kölcsönös. Tévedhetek. Olyan emberben is megbíztam, aki nem érdemelte meg, és nyilván, ez fordítva is így van. Vagyis, én sem állítok őrséget egy igaznak tíz hazug miatt, ahogy Garai Gábor mondja.
"Akinek valóban megadod magad, csakis azzal érdemes lenned. Akit mersz követni gondolkodás nélkül, bárhová is vezet az út. Bizalom és nem idő dolga. Mert ez nem képesség, hanem állapot, amely annak függvénye, hogy én hogyan vagyok éppen. "
Szeretettel,
Janó
Kedves Janó!
A bizalom egy megelőlegezett érzés. Ha valakiben megrendül a bizalmunk, azt el is veszítjük, többnyire örökre, mert nem valószínű, hogy újra bízni fogunk benne. Pedig az emberek változhatnak, és lehet, hogy csak rajtunk múlik, hogy adunk-e egy második esélyt az illetőnek.
Szeretettel: Kati
Kedves Kati!
Szeretem, ahogy fogalmazol, mert jólesik, és mindig megajándékozol a véleményeddel, amit tisztelek.
Én már elég öreg vagyok, ha valaki elvesztette a bizalmamat, már nem kap második esélyt. Különösen, amikor fájdalmat is okoz vele.
Szeretettel,
Janó
Kati! Mindenkori érvényes aranyszabály. Köszönöm! Remek írás.
❤❤❤
Na, szép!
Újra!
Kedves Horvaja!
Annyira bele feledkeztem az írásodba, hogy véletlenül Kati ak címezve írtam megszólalásomat.
Elnéztem!
Bocsánat!
Tehát: Mindenkori érvényes aranyszabály. Köszönöm! Remek írás.
❤❤❤
Kedves Edit!
Mindegy, kinek címzed, ha az én írásom ilyen hatással van rád.
Hidd el, nagyon örülök, hogy tetszik neked, amit írtam. Köszönöm. <3
Szeretettel,
Janó
Kedves Janó
Ez jó.Nem kell idealistának lenni.Aki túlzottan komolyan veszi az életet beledöglik.
A bizalom törékeny az élet is.Tovább kell lépni mindenen és nem rágódni rajta.
Ági
Kedves Ágnes!
Igazad van. Továbblépek. 🙂
Köszönöm, hogy itt jártál.
Szeretettel,
Janó
Kedves Janó!
Ezt csakis csalódás írathatta veled. De ami jó a rosszban: ki tudod mondani, ki tudod írni magadól.
Az ilyen érzés midig romboló, mindig fájdalommal jár. Alany- és helyzetfüggő persze, de mennyi romboló erő tör az emberre ilyenkor… ezt csak idővel, távolabbról látja.
Amikor másokban csalódunk, kicsit mindig önmagunkban is csalódnunk kell. "Már megint hülye voltam; sosem tanulok; túl nyitott vagyok; mindig magamból indulok ki, azt hiszem, én hülye, hogyha én nem tennék ilyet mással, akkor velem se' tennék meg mások, pedig…")
Gyógyír? Az idő (ami fogy), és az egészséges önértékelés. Mert amikor egy bizalomra épülő kapcsolat megromlik, az, akit elveszítünk magával visz egy darabot belőlünk, nem is kis darabot, hiszen kapcsolódási pont szakad-sérül, és hajlamosak vagyunk önmagunkat mindig kevesebbnek érezni. Na, ezt nem szabad! Odaállni a tükör elé, és azt mondani: "több vagy te ennél!"
Köszönöm hondolataidat.☺
Laca
Kedves Laca!
Te sem lehetsz tapasztalat híján, az életben néhányszor átesünk hasonló helyzeteken. Erősebbek leszünk, nem tudom. De ha kevesebbek, mert elvisz valamit belőlünk minden szakítás, egyúttal többek is, ha barátokra lel az ember, akik mellettünk állnak, sokszor, a legnagyobb bajban. Jól vagyok, tudatom, és nem veszítettem el az önbecsülésemet. Végülis, nem ért veszteség, csak az álmaim, a tervezett, és boldog jövő lett oda, lehet, hogy szerencsére.
Szeretettel,
Janó