Ezt én állapítottam meg és nem valamilyen orvosi statisztikára alapozom kijelentésem, ha tehát valaki úgy látja, hogy nincs igazam, akkor csakis engem vonjon felelősségre adathamisítás miatt.
Az egész csókos históriára az utóbbi időkben divatba jött puszilódás hívta fel a figyelmemet, a semmitmondó puszik, melyeket csak úgy levegőbe röppentnek, így aztán csak elsuhannak az ember füle mellett, ahelyett hogy az arcára ragadnának.
Ma már nem pusziljuk meg egymást, csak amolyan politikusokhoz méltó összehajlásokat végzünk, mímelve a puszilódást.
Nos, ez engem egy kissé bosszant, az ember vagy cuppantson oda annak az arcára akit szeret, vagy akinek örül, amikor találkoznak, vagy ne, mert azoknak a levegőbe nyomott cuppantásoknak semmi hatásuk sincs, úgy röppennek el, mint a lepkefing a tavaszi szélben, semmi nyomot nem hagyva.
Nem kell utánuk letörölje az ember az arcát, nem kell féljen, hogy a rúzsnyom miatt kérdőre vonja az asszony. Hiába találták hát ki a csókálló rúzsokat, ma már haszontalan dolgok azok is, mint annyi minden más. Hiszen kár használni ilyesmit, ha még egy puszival se meri kipróbálni valaki, a csókról nem is beszélve, mert alig-alig csókolóznak ma már az emberek.
Ezt csak saját megfigyelésem szerint állítom, miközben a bicikli szarvára támaszkodom, de higgyétek el nem tévedek. Nem a régi szép időkhöz hasonlítom a jelent, azokhoz az időkhöz, amikor nem lehetett egy eldugott üres padot találni, ahol kedvére addig csókolózzon az ember, míg ki nem fogy a szuszból.
Az elmúlt pár évet hasonlítom csak össze és simán kijelentem, minél fejlettebb a technika annál üresebbek a padok.
Nagyon ritkán látni ma enyelgő párocskákat, hiszen azok is akik ráveszik magukat egy kis sétára és netán leülnek egy padra, egész mással vannak elfoglalva, az egyik nyomogat balra, a másik meg jobbra, eszük ágában sincs egymással foglalkozni.
Igaz azt nem tudom, otthon ki mit csinál, de ha a statisztikai adatokra támaszkodom, (oda is muszáj néha támaszkodni, nem csak a bringám szarvára) ami a népszaporulatot illeti, akkor ott is hasonló a helyzet, inkább felületes nyomogatással töltik el idejüket az emberek és nem a csókkal fűszerezett, felelősségteljes nyomást gyakorolják.
Azért találták fel az okosabbnál-okosabb szerkentyűket ugyanis, hogy legyen mivel foglalkozni, még akkor is amikor van kivel.
Jóformán egymással beszélgető embereket se látni, aki egyedül sétál, az egymagában beszél, ha meg ketten sétálnak, akkor ketten kétfelé beszélnek, fittyet hányva egymásnak és nem csókot.
Valahogy olyan érzésem van, hogy lassacskán elállatiasodunk a fejlett civilizációnk kellős közepén, kimegy divatból a csók, ami emberi mivoltunk egyik jellemzője.
Ez meg nem jó, akármilyen szögből nézzük a dolgokat.
Ha hegyesszögből nézem, akkor bosszant, hisz nem mindegy nekem, hogy állatok, vagy emberek között kell éljek, ha meg tompaszögből eltompult aggyal észre se veszem ezt a jelenséget, akkor már én is visszafejlődtem egy lépcsőfokot és ezért szégyellem magam.
Ha nem akarjátok hát, hogy piruljak miattatok kedves embertársaim, akkor úgy pusziljatok meg, hogy érezzem arcomon az ajkatok puhaságát.
Ne feledjétek, egyelőre még emberek vagyunk és sok minden miatt szenvedünk, tegyünk hát róla és legalább a csókoknak ne vigyük hiányát!
16 hozzászólás
Nemcsak, hogy igazad van, de nagyon igazad van! Én is utálom, amikor valaki csak a levegőbe pusszant és a szája nem éri el az én redves képemet. Mire jó az?! Akkor ne imitálja, mennyire szeret. Ez az egész nagy büdös társadalom rákfenéje, ez az álszentség. Ilyenek vagyunk. Nagyon jó, hogy megírtad, és nagyon jól írtad meg! Üdv: én
Álszentség vagy képmutatás, ki tudná megmondani? A lényeg az, hogy nem jó irányba halad a világ. Örülök, hogy neked is ez a véleményed. Üdv. István
Kedves István!
Remélem nem fejlődünk visszafele. Éljen a csók!
Szeretettel: Ági
Én is remélem kedves Ági. Jó a szlogened! Szeretettel: István
Kedves István!
Már hiányoztak ezek a fanyar humorú írásaid.
Tökéletesen megértem felháborodásodat!:)
Bár, megjegyzem, ennél nagyobb bajok is vannak a világban…:)
Szeretettel
Ida
A nagyvilág nagyobb bajai, a mi kis világunk kis bajaiból nőnek fel kedves Ida. Ha meg ezeket idejében orvosoljuk nem tudnak nagyra nőni. Üdv. szeretettel: István
Mosolyogtam, azután elgondolkodtam, bár nem figyeltem ezt a jelenséget, attól ami először bevillan, a mobil használat az utakon, bármilyen szituban van az ember. Busz, parkok, bevásárlóközpont , vagy egyszerűen az utca.
Csókolózó pár nincs az emlékemben , hogy láttam volna mostanság. Kár, tényleg kár…
Jó az írás, a humoros megfogalmazásaidat pedig imádom! 🙂
Marietta
Amikor csak az idő engedi évek óta biciklin járom a várost, így sok olyan dolgot figyelhetek meg, amit autóból nem igazán lehet észrevenni. Köszi! Szeretettel: István
Nagyon jó és nagyon aktuális írás ez kedves István !
Tökéletesen egyetértünk, mindenki rohan, én pedig mától megfogadom, sétálok egyet a párommal…kedved kaptam egy is romantikus délutánra 🙂
Szeretettel: Zsu
A túlzsúfolt programok, túlterhelt emberek, sajnos ez a mai életvitel. Senki nem kéri már a szabad szombatot, sőt vasárnap is dolgoznak sokan, én meg csodálkozom, hogy csak csókolózó galambokat látok. Üdv. szeretettel: István
Kedves István!
Kiment a divatból a kézcsók, a kézfogás, a puszi és a csók. Nem érünk egymáshoz, mert az érintés minden formája bizalmat kelt a megérintettben. Mi pedig nem bízunk egymásban, és nem adunk okot a bizalomra. Ellenségként kezeljük egymást, akiktől semmi jót nem várhatunk, és semmi jót nem szeretnénk adni nekik. Már évek óta látom a meglepődést az arcokon, ha valakinek kezet nyújtok. /Könnyű nekem, nő vagyok, idősebb is vagyok sokaknál, így megtehetem. :)/
Még egy levegős puszi is nagy dolog manapság.
Judit
Így igaz, ahogy mondod kedves Judit. Egyre kevesebbet érintjük meg egymást, egyre idegenebbek leszünk. Szeretettel: István
Kedves István !
Valamikor az anyáink , nagyanyáink féltett kincse volt " A csók Törvénye "
Hogy honnan ered ? Lehet , hogy titkos családi hagyomány útján adták át a régiek a fiatalabbaknak útravalóul az élet eligazodásához. Mert abban az időben volt még jelentősége csókok fokozatának, milyenségének.Más volt egy anyai csók, más egy atyai, más egy testvércsók, egy baráti puszi, más egy szerelmes fiú és lány csókja. Aztán megint más jelentősége volt a kézcsóknak ami a tiszteletet fejezte ki. A szerelem beteljesüléséig be kellett tartaniuk a csók fokozatosságának elvét. Honnan is tudhatták volna mindezeket hát ebből az örökségből amit aztán mindenki kibővítette a saját tapasztalataival és így adta tovább. A cikkedben ennek a hiányát vélem felfedezni, a találkozás öröme kifejezésének a hiányát. Örülök, hogy olvashattam arról, hogy bizony a csók, a puszi mindennapi életünket
beragyogja, mint a nap,
Szeretettel,Zsófi
Elnézést a Nap kisbetűjéért !
A találkozás örömét én is hiányolom és hiányzik is, ezért a légbe nyomott cuppantások. Én a kézcsókot is hiányolom, de hát nem minden fér be egy kis jegyzetbe. A Nap nálam ugyanúgy süt, bármilyen betűvel írod. Szeretettel: István
Vicces ez az enyhe felhaborodottsag, amivel hianyolsz valamit a tarsadalmunkbol, amire szerintem a törtenelem folyaman soha nem is volt pelda…azaz nem lehet, hogy tarsadalmunk is a fizikai gyengedseg kimutatasanak az elejen jar? A közepkorban a nöket elegettek, nem puszilgattak az biztos 🙂 Sarkitok, de erted mire gondolok. Nincs kultusza, nincs multja az ilyenfajta viselkedesnek, mi is tanuljuk…Irsz a nepszaporulatrol- ez igazan vicces, gondolj az arab nepekre, ahol az öltözek nem teszi lehetöve az arcok erintkezeset, es megis szaporodnak…semmi köze a kettönek egymashoz… sok nepnel a hazassag is meg mindig csak üzlet, fizikai gyengedsegnek ott helye nincs. " lassacskán elállatiasodunk" -micsoda? mihez kepest? mikor voltunk ennel jobbak????
Hianyolsz valamit, biralsz egy tarsadalmat valamiert, amit soha senki nem tanitott meg nekünk, nincs multja, magunk is tanuljunk. Hogy lesz e fejlödes, van-e igeny ra, vagy a technika fontosabb lesz, az meg a jövö zeneje…