Az ember hatalmas utat tett meg a kőbaltától az űrhajóig, röpke tízezer év alatt, de ez csak a számunkra csoda. Semminek, és senkinek nincs hasznára rajtunk kívül. Az örökös fejlődésünk nyomán ott a pusztulás is. Értjük a relativitás-elméletet, megfejtettük a DNS titkát, ismerjük a valószínűség számítást, de nem oldottuk meg, és nem is fogjuk soha, a fenntartható fejlődést, hogy az ükunokáink is nyugodtan élhessenek, és fenntarthassák. Az ember alaptermészete nem sokat változott a kőkorszak óta, az erőseké a hatalom, és ez a legfontosabb, mert az több profittal, és több földi jóval jár. Pedig üres kézzel jöttünk és úgy is megyünk el ebből a világból, legfeljebb a gazdagabbnak szebb síremlékek lesz, és nagyobb temetése. Az ember úgy hiszi, mindent elérhet, és el is ér, meghódítja az univerzumot, már kacsingatunk kifelé, de a Földön képtelen megállítani a túlszaporodást, ha mégis sikerül lassítani a túlnépesedést, akkor demográfiai anarchiát okoz. Egy szűk fiskális réteg irányítja a világot, kezükben minden világi hatalom, és az emberiség kettészakadt, az egyik felét a jólét betegségei pusztítják, a másik felében az éhínség és a vízhiány öl, mert ez a fenemód kiművelt emberiség képtelen a saját érdekében összefogni, és kidolgozni a jövőnk érdekében, a fenntartható fejlődés stratégiáját.
Az ember nem változik, nem tanul a hibákból, mi magunk is újra és újra elkövetjük ugyanazt a hibát. Ezért a születési hibánkért űzetünk ki majdan a paradicsomból, és mit sem ér a hatalmas tudás, ha nem az emberiség fennmaradására használtuk. Az ember élete oly röpke, így hát nem is lát messzire. Visszajutunk oda ahonnan indultunk, majdan egy falat ételért egy korty vízért ölni fognak. A Földön eltöltött nüánsznyi kis időnk lejár. Az évmilliók eltörlik minden nyomunk, mintha nem is létezett volna Föld legértelmesebb állata. Lehet, hogy ez így rendeltetett számunkra, ez a jövő van belénk kódolva.
19 hozzászólás
Túl sötét jövőt jósolsz kedves Ibolya, vigyázz mert megszólnak érte, én már megjártam egy párszor.
Igaz sokan vagyunk, de szerintem túl kevés a gondolkodásra szánt idő. Üdv. szeretettel: István
Valóban sötét jövőt jósolok Kedves Istefan, de amit látok, a múltból, amit megélek a jelenben figyelve, ezekből nem lehet vidám véget remélni. Van még néhány türhető évszázadunk – ha van? -de a vég keserverves lesz és hosszú. Az emberiség elkésett a mentőakcióval, és dolgok folynak tovább a maguk által vájt mederben. Szeretettel Ibolya
Hűha, én is, már olvasás közben arra gondoltam, hogy nagyon nagyon sötét a jövendőlésed. Igaz, sok mindenben igazat adok Neked, én mégis arra gondolok, hogy az a sok tudós ember majd csak kitalál valamit, hogy ne az a korszak jöjjön el, amit fölrajzoltál nekünk.
Egyébként – mint írást – remekül összeállítottad.
Szeretettel: Kata
Kedves Kata, csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy mit ér a tudás hatalom nélkül. Nem sokat. Ma mindenki tudja , hogy sürget az idő, nem mehet ez így tovább, és mégis, minden marad a régibe. A Klímacsúcsok vége minden esetben egy be nemtartott megegyezés, amit fellülír a gazdasági kényszer, a profit éhség. Szeretettel Ibolya
Kedves Ibolya!
Nagyon sötét jövőkép. Néha nekem is vannak ilyen félelmeim. Néha.
Szeretettel: Ági
FÉlelmeim nekem is vannak a jövővel kapcsolatban, ekkor az unokáimra gondolok, és szégyellem magam. A jelen olyan mint a tűzhányó, a kitörés előtt, még csendes.Szeretettel Ibolya
Tudod kedves Oroszlán, mi a Föld szerencsés felén élünk, nincs okunk panaszra, mi a jólét betegségeitől szenvedünk. A problémáink zömét magunk okozzuk magunknak. Élhetnénk értelmesebben, szebben, de….. Mindenki látja, tudja, de a mindennapi élet hályogossá teszi a szemünk, és azt gondoljuk, hogy a "fejlődő világ" szörnyűségei ide nem érhetnek el. Ide fognak érni a közeli jövőben,igaz minket már nem érint, de nem ez a lényeg. A lényeggel elkésett az emberiség, már visszafordíthatatlan a pusztulás. Lehet, hogy ez a normális menete az emberiség Földi pályafutásának. Szeretettel Ibolya
" üres kézzel jöttünk és úgy is megyünk el " ebből a földi világból, de ami közötte van azt a kis időt kellene szépen, tartalmasan eltölteni. Sajnos nem egyéneken múlik. Ezt jól látod.
Üdvözöllek szeretettel: oroszlán
Kedves Ibolya!
Egyetértek írásoddal, bár én is látok még reményt arra, hogy az ember nem akarja saját magát kipusztítani a Földről, s ennek érdekében tesz valamit.
Jól összeszedett írás…
szeretettel: Lyza
Kedves Ibolya!
Már ketyeg az óra… nem véletlenül kutatják az űrt. Nincs összefogás, és nem is lesz soha. A hatalom érdekei teljesen mást diktálnak. Remekül összefoglaltad ezt a témát.
szeretettel-panka
Köszönöm Lyza és Panka a figyelmetek. Az én csendes szavam csak pusztába kiáltott szó csupán. Szeretettel Ibolya
Kedves Jega!
Szeretem az olyan írásokat,melyek
igazi meggyözödésböl íródnak!
Mégha nem is egyezek mindenben velük!
(Ezt most nem a Tiedre értettem):
Szeretettel gratulálok:sailor
Köszönöm Sailor a véleményed, egy tábortűz melletti esti beszélgetéshez ez a gondolat végtelen témát adna., az biztos. Szeretettel Ibolya
Kedves Jega!
Cogito ergo sum – mondotta René Descartes francia filozófus, ezt felülírta a marxista materializmus – a lét határozza meg a tudatot, lét nélkül tudat nincsen. Vagyok, tehát gondolkodom…….ha van mivel csak akkor vagyok képes erre a kognitív funkcióra. A tudás rendkívül hasznos. A tudás az emeberiség kényelmét szolgálja. Ugye milyen nagyszerű dolog, hogy megoszthatod a gondolataidat a világnak hálóján? Van, aki teljes mértékben egyet ért az általad leírottakkal, van aki részben, és olyan is van, aki elutasítja azt. A tudás hatalom. A hatolommal tudni kell élni, amennyiben visszaélnek vele, az iszonyúan káros az emberiség számára. Én is rosszalom, hogy pénzorientált lett a világ. Nyomorúságban élnek megannyian, éhenhalnak gyerekek, nők, férfiak, míg mások fényűző, környezetüket nem kímélő életet élnek.
Cikkedhez gratulálok: Noémi
Kedves Noémi egyetértek veled, de azt sajnálom, hogy az ember a tudását nem arra használta fel ami a számára a legfontosabb lett volna, mert már hiába, a pusztulás visszafordíthatatlan. Szeretettel Ibolya
Szia Ibolya! Aktuális kérdéseket fogalmazol meg, ami nagy előnye ennek a kis cikknek. Fenntartható fejlődés? Mi az? Hááát nem más, mint egy divat-fogalom, amit unos-untalan hangoztatnak, mint korábban az osztályharcot, a vas és acél országát, a horizontális és vertikális integrációt és az innovációt. Mindenki beszélt róla, de senki nem tudta mi az pontosan? Én a fenntartható fejlődés helyett egész egyszerűen csak az emberiség jövőjéről beszélnék, illetve nevén nevezném az aktuális problémákat, pl. levegő-szennyezettség, stb. Én optimista vagyok. Az emberiség olyan, amilyen, (nem írom ki, milyen) de képes arra, hogy megtalálja a kiutat.
Persze tudjuk, előbb utóbb vége lesz, az egyes ember életének is, az emberiség életének is, a Földnek is és a világegyetemnek is. Az előbb-utóbb persze hosszú idő, – amíg tart, elmúltával azonban röpke, elszállt pillanat, bármilyen hosszú volt is. Innen nézve, semminek nincs értelme. Ide jut a materialista szemléletmód. Viszont sokan hisznek abban, hogy nem így lesz. Az ember meghal, de feltámad és örökkön örökké élni fog. Az anyagi világ elpusztul, de Isten országa nem, mert az nem anyagból való! Ezt mondja az örömhír, az evangélium. Üdv. én (JA, egyébként úgy is szokták mondani, hogy coito ergo sum, az se rossz!)
Bizony Kedves Bödön, az emberiség olyan, amilyen. Az események, pedig folynak megállíthatatlanul, a maguk, előre kivájt, medrében. A globalizált világ egy ördögi kör, melyből az ember már nem képes kikeveredni. De tenni sem tud, mert ez az útja, de a lassításhoz is késő, az a vonat már elment.
Lehet, hogy márhallgattad, akkor bocs, ha nem, hallgasd meg. Nem elvesztegetett idő.
http://www.youtube.com/watch?v=X3ACrhMqqyk&feature=youtu.be
de miért baj az, hogy az ember alaptermészete nem változik? VALAKI ilyennek akarja, talán nem véletlenül. a cél nemcsak az lehet, amit az emberiség célnak deklarál.