Egy közösségi oldalon olvasott cikk írásra késztetett, és a női nem többször felvetett szerep és feladat korcsosulása után mindenképpen a férfi világ elveszejtődését kell kiveséznem néhány gondolatban.
Ki a férfi? Nos, a következő mondat, ami a téma alfája és omegája lehetne, a következő:
"Nézd meg az egyik leghírhedtebb betyárunk, Rózsa Sándor portréját. A papír felgyullad a tekintetétől."
Azt gondolom, hogy ebben minden benne van. A férfinek hite van, eszménye, gondolata, bölcsessége, amiért ha kell a pokol kapuját is megdöngeti. Persze itt nem vallás hitéletének a földön való metamorfózisáról van szó, hanem a tartásról, a férfi-életnek a princípiumairól. A férfi a teremtő erő, a nő a teremtés produktumának a megtartása – és ez nem saját gondolat, hanem egyetemes, amit a föld kultúrái így vagy úgy de tartottak és hittek.
Egy valódi NŐ, aki a férfi mellett áll, mindebben támogatja – ha nem, akkor nem lesz párja az életben, ami szintén egy külön kivesézendő téma, amibe most nem akarok belemenni, elvégre a párkapcsolat mint alapvető emberi vágy, nem teljesülhet valódi férfi és valódi nő nélkül – s ez az alapkő minden humán létezés alapja.
Férfinek lenni…egy egészséges férfi – akire felnéz egy asszony – nem létezhet a maga egészséges formájában nő nélkül. Azonban a mai kor feminizmusa (ami persze egy szándékos ferdítés, sátáni folyamat része) nem engedi a nőnek, hogy igazán felnézzen egy hímre – kivéve akkor, ha megfelel egyfajta irracionális, nem emberi feltételeknek. Döbbenetes, hogy mennyire eltorzíthatja egy gonosz erő az egészséges nemi szerepet.
Normális világban egy férfi tekintete felgyújtja a papírt is – most valóság show-ban szerepel, félrefésüli a haját és nyáltengerben evickélve valósítja meg a pepsi érzést. Hogy is várhatnánk egy nőtől, hogy nőként viselkedjen, amikor nincsenek férfiak?
A férfiasság nem testalkat kérdése, s nem az anyagi status függvénye, de meghatározza az acélos lélek, a hit valamiben és a küzdeni akarás – hogy gyújtsuk meg azt a papírt.
Rúzsa Sándor tekintete nekem példa, és nem negatív környezetben tálalt népbutító eszköz. Szerencsés vagyok egyébként, hiszen ha a egy megsárgult fotón belenézek drága dédapám szemébe a valódi férfiúi eszmét látom – akárcsak nagyapám és apám szemében, akik példaként megtanítottak arra az életre, szenvedélyre és alapvető hozzáállásra ami tanít – és ez a szó egy valódi értéket takar. Tanítani – s nem pedagógizálni. Férfinak lenni nem üres frázis! Dolgunk van, s kötelességünk – asszonyunkat óvni, gyermekeinket nevelni – s nem láposan csorgó, gejles mocsokban, de büszkén határozott érvek mentén – erre tanít édesapa. Az érzelmek gyengéden háborgó tengerén való okos hajózásra megtanít az édesanya.
A férfi-női dolognak fontos szerepe van – megtanít embernek lenni. Igazi embernek, akit erősít a család őseinek hite és cselekedete, ami végül egy nemzet erejét fogja jelenteni.
Meg fogom tanítani a leendő fiamnak, hogy gyújtson papírt a hitével – és meg fogom tanítani a leányomnak, hogyan táplálja a tüzet.
Mert gyújtós nélkül nincsen szikra, és táplálék nélkül nincsen családi tűz.
6 hozzászólás
Idézném a Barbae Majestas szerzőjét: „A természet feldíszítette a férfit szakállal, mint a fát lombjával, madarat tollával, lovat sörényével, birkát a gyapjával. Aki beretválkozik, olyan mint a lombtalan fa vagy a nyírott birka. A szakáll a legszebb férfias dísz, és nem kerül semmibe”
No de hol vagyunk ma ettől? Hiszen még haj se ékesíti a férfinemet! Mindenki kopaszodó Bruce Willis akar lenni! Azt a leborult szivarvégit nekije! Egyébként jól gondolkodol! István
Nekem pedig egy Juhász Gyula verssor ugrik be: "Mit mondasz nékem gőgös Zaratusztra?/ Ha nőhöz indulsz, ne feledd az ostort!" Én is egyetértek egyébként jegyzeted gondolataival! Üdv: én
Kedves Gergely!
Az írásod olyan, mintha majd' egy évszázaddal előbb született volna…
Mai világra már igazán nem érvényes.
Hol van már az az idő, amikor egy erős és okos férfi el tud tartani egy "gyönge" butuska nőt?
Nem folytatom, mert lenne mit mondani a máról…
Csak annyit: De hová lettek azok a férfiak, akikről írtál?
Amivel egyet tudok érteni: "A férfi-női dolognak fontos szerepe van – megtanít embernek lenni."
Üdvözlettel: Kata
Szia!
Ki kell hogy ábrándítsalak: attól mentsen meg az ég, hogy valaha is olyan világ legyen, amiben "egy erős és okos férfi el tud tartani egy "gyönge" butuska nőt". A férfi női szerepek nem alá, hanem egymás mellé rendelt szerepet kell hogy játszanak. S ez nem adott világkorszak, hanem egyetemes kérdéskör. Attól, hogy a múlt században a nemi szerepek élet-vállalása egészségesebb volt, nem azt jelenti, hogy jelenlegi elkorcsosult állapotot el kell fogadni mint haladás. A múlnak tanító, oktató szerepe van, ezért kaptuk örökül a tudást. A jelenlegi globalizált, embertelen világnak semmiképpen nem szabad követendő példának lenni – hamár férfi szerep, a cikkben is írt Rúzsa Sándor legyen a férfiúi eszmény. Akinek nem tetszik járjon pride fesztiválokra kivetkőzni az ősi ösztöneinkből. A többség azonban a normális világ kialakításához normális értékrendet követel, kimondva kimondatlanul. A nemi szerepekről egyébként itt, "Nemek és Trendek" címmel jelent meg egy cikkem.
Helyesen érzékeled korunk egyik fontos problémáját, de a stílusodon még csiszolni kell. Ezért a három pont.
…a stílus maga az ember – azon pedig nem változtatok! 😉
….azonban köszönm a jószándékú gondolatot! 🙂