Sötétebb üvege volt, mint a többi tükörnek. Alig volt észrevehető a különbség. Csak a szemfülesek figyeltek fel rá, ha alaposan megnézték. Közülük is többnyire csak azok, akik tudtak a titkáról.
Füstös-opálosan játszott rajta a fény; időnként fel-felvillant különös varázsa, máskor pedig belesimulva a közönséges tükrök varázstalan világába, az egyszerűség fátylába burkolózott.
Hatalmas arany kerete, 19. századból származó üvege amúgy is a közönséges tükrökhöz tette hasonlóvá, elősegítve álcázásának tökéletességét.
Volt azonban valaki, egy valaki, aki tudott a titkáról. Egy ősi kor itt ragadt szelleme, a múlt árnya, se nem élő, se nem holt. Egyik világhoz sem tartozott. Nem volt otthona. Pontosabban, otthona volt egykor a hely, ahol a Tükör áll, amíg még élőnek nevezhette magát. De minthogy nem akarta elhagyni a helyet, amikor elveszítette életét és vele együtt az otthont is, ahova tartozott, és ahova tartozni akart mindörökké, így a holtak világa sem fogadta be őt, és az élők világába sem tartozott többé. Idegen volt mindenhol, otthontalan, és magányos.
Mégis tartozott valahova, nagyon is tartozott; elszakíthatatlan, tartós, időtálló, erős kötelékkel: a Tükörhöz, az egyetlen dologhoz, amit az otthonának nevezhetett. Amin keresztül világok között utazhatott. Ami kapu volt, és mégis otthon. Ami egy kicsit az ő személyes, egyedülálló titka is volt.
Ő volt az Éj Hercege. És a Hold-Tükörrel elválaszthatatlanul egymáshoz tartoztak.
2 hozzászólás
A szellemek átjárója a világok között a tükör, ez eddig rendben van…de nem arról volt szó, hogy a holtak világa nem fogadta be ezt a szellemet? Akkor itt kellene maradnia nem?:) Kíváncsi vagyok a folytatásra, mert a címből úgy látom lesz.:)
Köztes helyen rekedt szegény Herceg. Se a holtak világa felé nem tudott lépni, se vissza az élők világa felé. Mintkét világból kirekesztett.
Pontosabb megértést a következő rész ad, amit fel is töltök most mindjárt! És igen, folytatásos történet, és még nem tudom, meddig fog tartani…
Majd kiderül… amikor eljön az ideje, a Herceg elárulja… 
Üdv, Maat Ka Ra