Mottó: Az állatok olykor tökéletes paródiáját mutatják be egy-egy emberi tulajdonságnak – avagy hogyan ismerhetnek magukra a teremtés koronái hűséges alattvalóikban
I. A kutyafáját neki!
Nemrégiben egy nagyon jópofa jelenetnek lehettem tanúja: ahogy hazafelé közeledtem a Lechner tér oldala mentén egy hatalmas kutya és a gazdája között lezajló patália kellős közepébe csöppentem. A fiatal, törékeny lány gazdi vöröslő fejjel próbálta indulásra bírni szoborszerűre dermedt ölebét, akinek lerítt a pofájáról: márpedig én innen egy tapodtat se!
A hosszas könyörgés végére a gazdi türelme igencsak elfogyott, és dühösen fújtatva közölte jószágával, hogy elege volt, ő elmegy most már ha törik, ha szakad; és elmenőben még odamorogta maga elé, hogy lehet elmenni kóbor kutyának. Szófogadatlan négylábúnk nagyjából addig bírta tartani a fapofát, amíg gazdi kisasszony át nem ért a tér másik felére (bölcsen tette, hogy egyszer sem nézett vissza), ekkor a szobor egy szempillantás alatt összeomlott – csak úgy lobogtak azok a kajla fülek, ahogy rohant a lány után; nekem pedig óhatatlanul eszembe jutott egy nagyjából tizenkilenc évvel ezelőtti kislány, aki nagy határozottan hanyatt vetette magát a fűben, hogy ő ugyan nem hajlandó tovább menni; de édesanyja magabiztos léptei végül ráébresztették, hogy egyedül ott maradni – noha felettébb pihentető – nem is olyan jó móka.
II. Sértődött Scoefield
Aki tartott már otthon rágcsálót, az tudja, hogy a gyűjtőszenvedélyük eltörpül a szabadulás iránt érzett olthatatlan vágyuk mellett. Ha pedig valamilyen csoda folytán sikerül elhagyniuk az egyébként atom biztos lakhelyüket, nagy valószínűséggel keresnek új otthont a sparherd vagy a szekrények mögött.
Barnabás, a hörcsög emlékére álljon itt ez a szívmelengető történet: az államelmélet vizsgám reggelén édesanyám zaklatott hangja vert ki az ágyamból: Barnabás megszökött! A vizsga sajnos nem várhatott, ezért be kellett érnünk annyival, hogy tudjuk, melyik szobában van a kedves, aztán mikor hazaértem, indulhatott a hajtóvadászat. A szekrény kimozdíthatatlan volt, Barnabást pedig még magokkal sem lehetett előcsalogatni (bár mihelyst pár percre kimentünk, beporszívózta őket, így már ellátmánya is volt a rejtekhelyén). Végül kipattant a fejemből az Isteni szikra: Barnabást ki kell füstölni! Édesanyámat a szekrény egyik végéhez rendeltem, én a másik végéhez tartottam a hajszárítót, és tüzeltem.
– Ez jó lesz! – örvendezett anyu – Meleg, mint a pokolban. Csak ne fújná a port a pofámba!
No igen, áldozatok nélkül nincs győzelem, de a szerencse végre mellénk állt: Barnabás végül borzolt bundával előcammogott – innen már nyert ügyünk volt – csak gyorsan el kellett kapni a grabancát, és fél nap távollét után újfent élvezhette hűs terráriumát.
Senki ne higgye, hogy a hörcsögöknek nincs mimikája. Soha olyan sértődött pofát nem láttam még.
2 hozzászólás
Kedves Kalina!
Rövid "állati" töréneteidből nyilvánvaló lett előttem, hogy szereted őket, amit bizonyít a fénykép is, amit föltettél az adatlapodra. Élvezettel olvastam mindkettőt, mert én is gyűjtöttem életem folyamán több hasonló történetet, és gyakran gondolkodom azon, milyen érdekesek is az állatok. Nekik is az ábrázatukból, a szemükből szinte olvasatjuk a gondolataikat (?), és érzéseiket. Én ugyanis biztos vagyok benne, hogy ők is gondolkodnak, és éreznek.
Szerintem mindegyik külön "egyéniség". Mindkét történet jól mutatja be a különféle állatok természetét.
Örülök, hogy elolvastam.
Szeretettel: Kata
Szia!
Mindkét történet ismerős, hörcsögöm is volt már, és kutyáim is voltak (vannak). Nagyon jól, élvezetesen fogalmazod meg, tetszik.
Szeretettel: Rozália