Neked is megvan a magad Hufnágel Pistája, akihez jobb lett volna feleségül menni? No, persze, mert aki nincs, az csakis jobb lehet annál, mint, aki van. Azt fel tudjuk ruházni olyan tulajdonságokkal, amelyeket csak mi képzelünk róla, de aztán lehet, hogy az élet mégis úgy hozza, hogy lehetőség nyílik Hufnágellel is összekötni az életünk.
Teri körül két férfi is legyeskedett, a jóképű és sármos Tamás, valamint a komoly és visszafogott Péter. A lány nagyon kedvelte Pétert, – aki akárcsak a szülei – megbízható, korrekt, kiszámítható, becsületes fiú volt, viszont Tamás vágytól égő verssorai, szerenádjai jobban megdobogtatták a szívét.
Szülei tanácsára Péterrel kötötte össze az életét, aki műszaki beállítottságú lévén, nem a szavak embere volt, de mondhatni, hogy a tenyerén hordta az asszonyát. A házasságból született egy életerős, szép kisfiuk, akit mindketten nagyon szerettek. Látszólag, tehát minden rendben volt, de Teri gyakorta érezte úgy, hogy boldogabb lett volna, ha Tamás lesz a párja. Tamás, bár tudta, hogy Teri férjhez ment, továbbra is elhalmozta őt szerelmes költeményeivel. Az asszony mentségére legyen mondva, hogy nem táplálta ezeket az érzelmeket, de mégiscsak jólestek neki az epekedő, vágyakozó sorok.
Péter rendkívüli szorgalommal és kitartással dolgozott, nem csak a munkahelyén, hanem a saját házuk építésén is. Feleségét is igyekezett kímélni, mivel még a terhességi vizsgálat során kiderült, hogy az asszony szívbillentyű rendellenességgel született. Ez ugyan mindezidáig nem okozott problémát, de ettől kezdve még jobban féltette őt, ezért a háztartási munka nagy részét is magára vállalta.
A házaspár szépen gyarapodott, a kis Petiről pedig kiderült, hogy nemcsak szemrevaló, hanem jó képességű és kitűnő tanuló is.
Egy szépnek egyáltalán nem nevezhető napon, Péter összeesett, és kórházba szállítás közben meghalt. Terivel forgott a világ. Felvillant előtte, hogy mennyire szerette, tisztelte és becsülte őt ez az ember, a gyermeke édesapja, aki még az irodai munkájába is besegített, mivel könyvelőként a zárási időszakban megsokasodtak a teendői. Hogy soha egy hangos szó nem volt közöttük, hogy mindenben kikérte a véleményét, hogy szeretete ezeregy jelével halmozta el őt. Egyáltalán tisztában volt-e azzal, hogy mennyi mindent köszönhetett Péternek, aki miközben őt féltette, magára nem vigyázott? Talán most fogta fel igazán, hogy kit veszített el benne.
A gyászév letelte után hozzáment Tamáshoz. Két év múlva megszületett a közös gyermekük, aki ugyancsak fiúcska lett. Innentől kezdve a férfi teljesen megváltozott. Ha csak tehette mindig belekötött Petibe, akiben az apját látta, akire még a halála után is féltékeny volt. Terivel se bánt úgy, mint egy hímestojással. Az volt a véleménye, hogy az irodai munkája mellett egy kis háztartási munka nem árt meg neki. Ha a gyerekek között bármi vita, nézeteltérés volt, mindig Tomit védte, akkor is, amikor a saját szemével győződött meg arról, hogy a kicsi dühében belerúgott Petibe.
Terinek mindkettő a sajátja volt, ezért a nagyobb fia miatt éppúgy fájt a szíve, mint ha a kicsit érte volna sérelem. Ahogy teltek az évek, egyre rosszabb lett a házasságuk. Rendszeressé váltak a viták és a veszekedések, mert szinte semmiben sem értettek egyet. Hiába próbált bármennyire is alkalmazkodni, rá kellett jönnie arra, hogy a férje alapvetően irigy és rosszindulatú ember, aki csak a műveiben megértő és figyelmes. Jól forgatja a tollat, hangzatosak a szavai, de valós tartalom nincs mögöttük. Gyakran érezte magát rosszul, de nem csak fizikailag, hanem lelkileg is, míg el nem döntötte, hogy elválik Tamástól.
A válás se ment simán, a férfi jóformán csak a házat nem vitte el, amit még Péter épített, de legalább békesség költözött az életükbe. Teri utólag egyetlen egy dolgot sajnál, hogy soha nem mondta azt az első férjének, hogy szereti.
7 hozzászólás
Drága Rita,
Briliáns írás! Magával ragadó, mély ,végtelenül bölcs és örökérvényű a tanítása.
Elgondolkodtató már az indítása is: “aki nincs, az csakis jobb lehet annál, mint, aki van.”:) -tipikus emberi fals gondolkodás-illuzióvadászok szlogene akik a vágyálmaikat másokra vetítik rá és kreálnak maguknak egy álompasit/álomlányt majd ezt emelik piedesztálra.
‘Aki van”- abba nem fektetnek energiát…annak nem varázsolnak…nem emelik fel…mert úgy érzik már mindent tudnak róla , nem izgatja a fantáziájukat, természetesnek veszik……már ismerik a gyengeségeit és inkább azokra koncentrálnak. Magukra próbálták már mint egy pulóvert és bár jó a méret, finom a tapintása és kényelmes…..fakóbb, elhasználtabb, megunt.
A Hufnágel Pisták viszont sziporkáznak, ragyogtatnak, felemelnek és bókolnak, megígérik,hogy lehozzák a csillagot is az égről ha szeretnénk és ez hihetetlen örömöt okoz.
A gond az hogy PILLANATNYILAG.
Szárnyakat adnak ugyan de nagyon hamar megunják és letépik rólunk, kezet csókolnak és olvadozunk de mikor kellene akkor nem fogják meg, örökkön -örökként ígérnek persze ők sem nekünk hanem az álomnőnek akit belénk képzelnek s így lesz belőle a végén egy Shakespeare -i tragikomédia.
A történetedbe szereplő nőt s rajta keresztül bennünket is megtanította a sors arra,hogy csak azt szerethetjük akit ismerünk…minden más csak szerelemjáték, káprázatba hintázás.
Soha nem a szavak mindig a tettek számítanak.
Köszönöm az élményt kedves Rita, remélem sok emberhez eljut az értékes írásod.
Körülölelő szeretettel:
M.
Drága Napfény!
Megható amilyen szépen méltattad soraim. Igen, egyeseknek megadatik ilyen férj, mint Terinek. Mindegyik felet ismertem, ha nem is mélységében, de kollégák, kolléganők voltunk. Teri jól választott, okos volt, hogy hallgatott a szüleire. A férje minden szempontból kiváló ember volt. Tanult, művelt, szorgalmas, becsületes, szerette és tisztelte a feleségét, valamint féltette is. A munkatársai is szerették őt. Én, ahogy szoktam mondani egy ceruzát se köszönhetek a férjeimnek, de csak magam hibáztathatom, hiszen lehetőségeim nekem is voltak. Tamás később megtalálta a megfelelő társat, akivel sajnos nem lehetett sokáig boldog, mivel a hölgy meghalt. Azóta egyedül él, ahogy Teri is.
Érdekes és kiszámíthatatlan az élet.
Sok szeretettel ölel: Rita 🙂
Kedves Rita!
Mindig jobban írsz!
Két különbzö karaktert hoztál Tamást és Pétert!
Tamás,jóképü és sármos és a komoly,szorgalmas Pétert
Itt,ebben az esetben Péter minta példája a becsületnek,
tisztességnek,segély nyujtásnak!
Addig Tamás felületes és lehet mondani önzö,csakis
saját magával van elfoglalva.
A sorstól kapott ajándékokat,tehetségét az írásban és
külsö kinézését önön érdemének nézi,akinek többet
szabad mint másoknak!
Kihasználja ´elönyét´ahol csak lehet!
Péter meg szinte halálra dolgozza magát és mindent megtesz
felesége kedvéért.
Megtörténik ami szinte várható ilyen esetekben,hogy Tamás
megkapja amit remélt!
Gyorsan kiütközik nála az önzés ,a ´csakis én vagyok a fontos!
Jön az elvállás!
Nagyon megfogott,hogy Teri soha nem mondta Péternek,hogy szereti!
Csoda jó példát hoztál.
Az életben sokszor ennél sokkal jobban bonyolult dolgok történnek,
Például,itt a Péter tipust mindenki megbecsülte,de nagyon sokszor
nem kap az ilyen elismerést.
A Tamás tipus is lehet tehetsége mellett becsületes,és hasonló célok
után menö társal boldog.
Az életben ritka csak a fehér:vagy csak a fekete.Legtöbbször keveréke a kettönek!
Gratulálok!
Tetszett nagyon!
Szeretettel:sailor
Legyen szép napod!
Kedves Sailor!
Köszönöm az olvasást, a karakterek elemzését. Tamás sem volt tehetségtelen, irodalmi vénájának köszönhetően jobban tudott udvarolni, szebbeket tudott mondani. Teri után olyan hölggyel jött össze, aki könyvtáros volt. Sokkal jobban megértették egymást. A gyerekek is felnőttek, Györgyinek két gyermeke volt a házasságából. Az is számít, hogy mikor találkoznak az emberek egymással. Györgyinek rossz volt a házassága, férje, aki reál érdeklődésű volt, nem sokra tartotta Györgyi irodalom iránti vonzalmát. Ők ketten remek párt alkottak, de sajnos Györgyi még viszonylag fiatalon meghalt. Tamás még most is jól tartja magát, de egyedül él. Teri természetesen szerette Pétert, de nem szerelemmel. Kisgyermekkel nehéz jó házasságot kötni, különösen, ha az újból is születik gyermek. Ezt sajnos tapasztalatból tudom.
Szeretettel: Rita 🙂
Nagyszerű ez az írás, és napfeny kommentje is remekül kiegészíti! Köszönöm, hogy olvashattam mindkettőt. Rita, minél többet olvasok tőled, annál boldogabb vagyok, hogy az enyémhez hasonló értékrendre találtam. Bizony, a szerelem butuska érzelem, sehol nincs benne értelem. Csak vágyak, ész nélkül. A szeretet viszont döntés. Ezért is kell józanság, hogy a házasságunkat becsüljük meg. Soha nem szabadna készpénznek venni egy kapcsolatot, hanem tenni érte és nagyra értékelni. A legapróbb jótéteményt is, amit értünk tesznek, kincsnek tartani. Mert nagy kincs az is, ha van kivel megosztani az életünket.
Kedves Rita!
Kiváló írás! Nem találok szavakat!
Bizony van ilyen. Sokszor hallani.
Teljesen értékazonos velem ez az írásod is.
Szeretettel gratulálok:
Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Nagyon szépen köszönöm, hogy nálam jártál és ilyen szépen méltattad az írásom, ami talán azért emberközeli, mert valós történeten alapul.
Szeretettel: Rita 🙂