Bizonyára mindenki emlékszik a Micimackó című nagysikerű rajzfilmsorozatra. Azonban elgondolkoztunk valaha is azon, hogy vajon miért lettek olyanok a szereplők személyiségei, amilyenek? Sőt: vajon milyenek maguk a szereplők? Mi minden történhetett velük, ami miatt ilyenek lettek? Ha valaha is nyilvántartottam volna őket, dossziéjuk valahogy így nézett volna ki:
Micimackó: a végtelen tudatlanság és naivitás mocsarában él, mozgása élénken tükrözi még meglévő szürkeállományának kapacitását. Evolúciós fejlődésének hiányosságai nyilvánvalóan megmutatkoznak, ilyen például hiányzó nyaka és kéz-, illetve lábujjai, valamint mikroszkopikus méretben, vagy egyáltalán nem létező nemi szerve.
Malacka: Micimackó legjobb barátja, valószínűleg azért, mert rajta és Baglyon kívül más nem állt vele szóba a Százholdas Pagonyban. Talán innen eredeztethető átlagon felüli emberfóbiája is. Malackának ezen felül erős kisebbségi komplexusa is van, ez bizonyára méreteiből is adódhat, és abból is, hogy alárendelt kényszerképzetei vannak, vagyis szerinte mindenki bántani akarja, még a fáról lehulló makkok is. Fizikai adottságai nem sokkal járnak Micimackó előtt, a különbség talán csak színében és nagyobb füleiben mutatkozik meg, továbbá abban, hogy az evolúció (és a rajzoló) barátjával ellentétben neki orrlyukakat is adott.
Tigris: a sorozat leghiperaktívabb szereplője. Különleges adottsága, hogy képes ugrálni a saját farkával (férfitársaim valószínűleg irigykedve olvassák tovább jellemzését; tényleg jó lenne egy ilyen adottság). Bár szellemi képességei nem sokkal szárnyalják túl Micimackóét, első ízben nála figyelhető meg a természetbe való beolvadás tétova próbálkozása. Valószínűleg gyakran él tudatmódosító szerekkel, ennek köszönheti hiperaktivitását és sosem múló optimizmusát.
Bagoly: az egyetlen olyan lény a Százholdas Pagonyban, aki nyomokban normális személyiségre emlékeztet. Neki a többiekkel ellentétben könyvei vannak, melyeket általában szívesen forgat is. Egyfajta apapótlék, hiszen ő felügyel a többiekre, emiatt igen keveset alszik, amit a szeme alatti táskák ékesen bizonyítanak. Nevéből adódóan madár, de ideje nagy részét otthonában vagy a földön tölti.
Nyuszi: igen nyílt és agresszív személyiség. Ideje nagy részét kertjében vagy a ház körül tölti, ami utal tisztaság- és rendmániájára. Színe szellemi állapotához hasonlóan abnormális, az erősen kiütköző sárga valószínűleg a napi huszonnégy órából huszonnyolcban elfogyasztott répának köszönhető. Akár szeretetreméltó is lehetne, de nem az; Malacka emberfóbiája helyett embergyűlölete van.
Füles: az állandó depressziós. Depressziója forrása elsősorban farkának állandó elvesztése lehet, valamint az, hogy kénytelen elviselni Micimackóék társaságát. Nem kizárt, hogy többször fontolgatta az öngyilkosságot, remélve, hogy így véget érnek megpróbáltatásai. Színe valamikori fiatalkorának emléke lehet, mikor is egy különlegesen fagyos télen kinn felejtették a hidegben; ekkor károsodhatott annyira a vérkeringése, hogy a mai napig nem jött helyre.Hányatott sorsa szintén kihatással lehetett jelenlegi lelkiállapotára.
Róbert Gida: az egyetlen emberszabású lény az egész Százholdas Pagonyban. Él-hal Micimackóért, kapcsolatuk odáig fajult, hogy „csacsi öreg medvém”- nek nevezi őt. Valószínű, hogy Tigris az ő közreműködésével jut kábítószerhez, mivel más emberi lényekkel nem áll kapcsolatban. Szereti a mélységet; minden epizód végén egy szakadék szélén ülnek Micimackóval. Ártatlan külseje tökéletes álca üzelmeinek lebonyolítására, és erős a gyanú, hogy védelmi pénzt is szed.
Kanga és Zsebibaba: a mindenki által ismert anya-gyermek páros. Kanga erős komplexusokkal küszködik, afféle „mindenki anyukája”, így Bagolyhoz fűződő viszonya elég kétértelmű. Ebből kiindulva erősen kétségbe vonható Zsebibaba genetikai fajtisztasága, mivel édesapjáról ugyanannyi információnk van, mint a pí utolsó számjegyéről. Zsebibaba egyébiránt a legnyitottabb lény a világon; egy halott orosz katonával is képes összebarátkozni Szibéria kellős közepén, ezért összeköttetései Gestapo-pontossággal képesek olyan információkat is eljuttatni hozzá, mint például hogy Micimackó ébredés után mekkorát szellentett. (Megjegyzés: Malacka valószínűsíthetően ezért retteg kilépni otthonról; elég kényelmetlen, mikor egy Zsebibaba-emblémás fekete Mercedes a házunk elé gördül.) Annyi mindenesetre bizonyos, hogy ha ez az információs rendszer fennmarad, Zsebibabából egyszer kiváló diktátor lesz.
4 hozzászólás
Kedves Joxemi!
Ötletesen jellemezted a Micimackó szereplőit. 🙂
Micimackó méz függőségéről azért ne feledkezzünk meg! Mindent megtesz, hogy a napi adagjához hozzájusson /fára mászik, méhekkel hadakozik/, ha nem kap mézat, akkor depis lesz, és úgy viselkedik, ahogyan leírtad. De amikor megvan a napi adagja, akkor verseket fabrikál, és álnéven az ineterneten publikálja. 😀
Judit
Készült már ilyen félig-meddig humoros pszichológiai jellemzés a Micimackó szereplőiről (depresszió, fóbiák, függőség, stb., nagyon hasonló következtetésekkel), de jópofa ezt is olvasni. Csak vigyázz, ne legyen túl hasonló.
Üdv,
Poppy
Szia Joxi! 🙂
Micimackó és társai a kedvenceim közé tatoznak. Emberi figurák, nem véletlenül lehet pszichikai analízist végezni a személyiségük alapján. Nekem is van egy hasonló játszadozásom a gondolattal. 🙂
Aranyos fejtegetés, jó volt elolvasni. "Most miért ne? :D" 😀
Szeretettel: Kankalin
Ez jó, ötletes, kreatív. Élmény volt olvasni.:) Az egyetlen aggasztó ebben a gondolatmenetben, hogy ők valóban létező emberi karakterek… és mennyien vannak köztünk…:)