Nem tudom más, hogy van vele de, én már nagyon unom, hogy reggel délben, este, utóbb már a nap minden szakában csörög a telefon, és általában kellemes hangú hölgyek, ritkábban urak keresnek név szerint engem, és a párom, hogy vegyünk részt kedvezményes nyelvtanfolyamon, utazzunk egyet fizet kettőt kap akcióban a Bahamákra, vagy vegyünk részt ingyenes vacsora keretében különböző árubemutatókon. Hiába tiltakozom, hogy köszönöm, de most nem akarok nyelvet tanulni, a Bahamák nagyon drága, vacsorázni pedig árubemutató nélkül jobban szeretek, ezek a hívások csak nem akartak szűnni így módszert változtattam, „okos” kérdéseket feltéve, ezek közül néhány.
Cseng a telefon, felveszem.
-N I vagyok, és H F-el, vagy a párjával szeretnék beszélni
-HF vagyok, parancsoljon.
-A jövő hét elején indul kedvezményes nyelvtanfolyamunk, erre szeretnénk meghívni önt.
-Milyen nyelveket oktatnak?
-Angol, német, francia.
-Köszönöm, de nem.
-Beszéli ezeket a nyelveket?
-Természetesen, már 96 ilyen, önök által szervezett tanfolyamon vettem részt, és elsajátítottam ezt a három világnyelvet. Igaz később jött egy kis malőr, de ez egy másik történet. Most azonban a kínai, annak is a Kelet-Mandzsúriai nyelvjárása érdekelne.
Halk kattanás, a hölgy letette. Hi-hi-hi, vihogok magamban, ez sem hív többet, tévedtem.
Más téma, az előbbihez hasonló kölcsönös bemutatkozás, és máris jön az ajánlat.
-Kedves H Úr januárban egyet fizet kettőt kap akciónk keretében elvisszük önt, és kedves párját Földközi-tengeri körutazásra. Ön csak egyikük részvételidíját fizeti be és mehetnek mindketten a gyönyörű útra, a „Q” nevű hatalmas tengerjáróval.
-Köszönöm, de nem.
-Miért nem, ez annyira csodálatos, annyira olcsó, annyira megéri?
-Nem, nem tudok menni.
-Gondolja meg, soha vissza nem térő alkalom.
-Na várjon, ugyanez az utazás érdekelne tengeralattjáróval, tudja, lemerülünk a habokba, integetünk a cápáknak, polipoknak. (Hosszas csend).
-Kedves uram erre nem tudok válaszolni, de majd visszahívom. (Még nem hívott).
Vizuális típus révén elképzeltem, ahogyan a főnöke elé állt a tengeralattjárós ajánlattal.
A harmadik történet, amellyel legtöbbször ostromoltak, az ingyenes vacsora árubemutatóval.
Mivel jó néhányszor megkínáltak vele az a régi tanmese jutott az eszembe, ahogyan a ’30-as években hirdette boltját és portékáját az élelmes kereskedő.
Hatalmas betűkkel: INGYEN TOLLAT
Alá pici betűkkel: sehol sem kap, de
Ismét hatalmas betűkkel: NÁLAM OLCSÓN VÁSÁROLHAT!
Ennek az a lélektana, hogy ami ingyen van arra tódul a nép, az apró betűs részt pedig már akkor sem olvasták el az emberek.
A bemutatkozások után a telefoncsevely a következő:
-Kedves H úr az „XY BT” nevében meghívom önt és kedves párját egy ingyenes vacsorával egybekötött árubemutatóra a „Z”étterembe.
-Ez megtisztelő, de tessék mondani hogyan néz ki ez az ingyen vacsorás bemutató?
Lelkesen folytatja, úgy érzi horogra akadtam.
-Tetszik tudni, van egy árubemutató, ahol lehet vásárolni, és utána felszolgálunk teljesen ingyen egy vacsorát.
-Mondja, mit lehet ott vásárolni?
-Mindent, ha hiszi, ha nem mindent.
-Elhiszem, és tessék mondani, mi lesz a vacsora? –Rövid csend.-
-Azt nem tudom.
-Nem tudja? Vacsorára hív, ráadásul a „kedves párommal”, és nem tudja mi lesz a vacsora?
-Nem, de biztosan finom lesz, finom szokott lenni.
-És mondja repeta van?
-Miii?
-Repeta, szóval, ha nem elég kérhetünk még?
-Mit?
-Ingyen vacsit.
-Mit bánom én, kérjen amit akar azzal letette.
Így azután nem tanulok nyelveket, nem hajókázom a Földközi-tengeren, a Bahamákra sem utazom, sőt még ingyenes vacsorával egybekötött árubemutatókra sem járok, egyelőre. Sajnos ez a taktika nem vált be, a hívások váltott szereplőkkel tovább folytatódnak.
28 hozzászólás
Sajnos én udvarias ember lévén szépen végig szoktam hallgatni a szöveget, közbe vágni ugyanis elég nehéz, mivel ezek úgy hablatyolnak mint egy gép. De az írásod után azt hiszem én is ezt a taktikát fogom választani, hogy zavarba ejtem őket egy-két beugrató kérdéssel.
Tetszett az idásod, jól szórakoztam.
Üdvözlettel: mistletoe
Kedves Mistletoe!
Köszönöm látogatásod, és elismerő soraid, örülök ha ötletet adtam.
Üdv.: Zagyvapart.
Ezt a témát is érdekesen dolgoztad fel, érdeklődéssel olvastam. Úgy látszik, ez általános, nem mert másokat is hívogatják bemutatóra, egészségügyi tanácsokra (mondják, de hamar kilóg a lóláb, s hamar kisül, hogy drága gépeket akarnak ránk sózni, amelyek mindenféle betegséget meggyógyítanak…
Nem beszélve a vacsorás meghívások átejtésén, hogy első telefonjuk alkalmával csak valamilyen (cipőtalpkeménységű) húsos vacsorára hívnak, hogy meghallgassunk egy előadást, utána levelet küldenek, hogy 4-5 házaspárt vigyek magammal.
Legutóbb aztán megkérdeztem, honnan szerezték meg a mobil-számomat, amivel nem értek egyet, akkor befejeztük a beszélgetést.
Mivel nem élek házasságban, legtöbbször a második mondatból kitűnik, hogy 60 évesig és kizárólag csak akkor érvényes, ha férjemet is magammal viszem, akkor kijelentem, hogy akkor engem miért hívogatnak, mivel nekem már olyan nincs, s akkor szoktam letenni a telefont. Engem is bosszantanak ezek a hívások.
Üdvözöllek: Kata
Kedves Kata!
Köszönöm látogatásod, sajnos ilyen világot élünk, a pénz, a mindenáron való haszonszerzés akár mások félrevezetésével a "trendi".
Köszönöm dicséreted is.
Zagyvapart.
Kedves Zagyvapart! Írásodban kitűnően elemezted a marketing lényegét: Kiemelni egy termék jó oldalát, elhallgatni a rosszat, aztán büszkének lenni, hogy milyen ügyesen átverték a vásárlót. Ennek a módját felsőfokon tanítani, brandek-be és trendek-be csomagolva adni el a rossz minőséget, a felesleges kacatokat, újabban már az értéktelen eszméket és embereket is. Nekünk a telemarketing miatt nincsen vezetékes telefonunk már több éve. Az ember berohant a kertből, lemászott a létráról, félbehagyta a főzést a legkényesebb manővereknél, kirobogott a zuhany alól, stb., azt gondolván, hogy azért csörög a telefon, mert valaki valami fontos és halaszthatatlan dolgot közölni szeretne vele. Erre valami erőszakos szózuhataggal igyekezett elkábítani valaki, hogy eladjon nekem valamit, amire semmi szükségem. Irigylem, hogy a humoros oldaláról látod a dolgot, mert engem szörnyen dühít.
Judit
Kedves Judit!
Engem sem tesz boldoggá, azért írtam róla.
Köszönöm elemző hozzászólásod, és a csillagokat.
Zagyvapart.
Kedves Zagyvapart!
Érdekes az írásod, idegesítőek ezek a hívások.Az én módszerem ritkán kapcsolom be a mobilom, vezetékesen sem lehet elérni.Egy mobil van otthon amit éjszaka sem kapcsolunk ki
csak családtagok tudják a számot.Persze ez már nagyon extrém lerázó módszer részemről.
Nagyon jó az írásod!Örömmel olvastam.
Üdv:Ági
Kedves Ágnes!
Köszönöm, hogy megtiszteltél látogatásoddal, és hozzászólásoddal.
Örülök ha tatszett.
Üdv.: Zagyvapart.
Zagyvapart a gond ott van, hogy ezeknek az embereknek ez a munkájuk.
Nálam mindig úgy kezdenek, hogy 30 és 60 közötti ügyfeleket keresnek.
Én meg mondom, nem tartozom ebbe a kategóriába. Innentől kezdve nincs miről beszélgetni.
Kedves Szusi!
Az nekik gond, nekem viszont idegesítő.
Köszönöm a hozzászólásod.
Kedves Zagyvapart!
Elolvastam, mosolyogtam, bár… megvallom volt egy röpke időszak amikor még, bosszantani nem tudott ugyan, az efféle próbálkozás, de mindenképpen agyaltam azon,hogyan lehetne, egy kicsit, modernül kifejezve magam, megzakkantani, a telefonálót.
Végül is elég egyszerűen lehet lerázni a dolgot. Azért merem leírni, mert hatásos volt, a módszerem ugyanis egy kis dadogás.. majd csend…aztán zavaros elnézés és elköszönés történt.
Pedig csupán annyit tettem. Most ide leírom,és próbáld ki, ha kedved lesz hozzá. Szóval.
A kérdésem a következő lenne.Miért nem körültekintőbbek? Én is ezzel foglalkozom. Szívesen meginvitálom Önt…és a megfelelő ,akár utazás, akár egy vacsi, vagy termékbemutatóra. Éppen mi a téma.
Köszönöm,hogy olvashattam, jó a téma!!
Szeretettel:Selanne
Kedves Selanne!
Köszönöm, hogy olvastál, és köszönöm az ötleteket melyeket hozzászólásodban írtál, hogy a téma jó-e, azt nem tudom, mindenesetre tolakodó, és zavaró a jelenség ezért tettem szóvá.
Szeretettel: Zagyvapart.
Kedves Feri!
Hányszor éltem át, szinte ugyanezen pillanatokat. Mégis megleptél, hiszen meg is írtad, végtelenül humoros formában. Most, hogy olvastalak, már nem is bosszant annyira. :))) Legszebb öröm… no nem azért! 🙂 Meggyőztél, a téma tényleg az utcán, ill. néhol másutt hever. Díjazom a sorozatodat. 🙂
Szeretettel: pipacs 🙂
Kedves Ilona!
Örülök, hogy "már nem is bosszant annyira", tehát érdemes volt megírni.
Köszönöm megtisztelő figyelmed.
Szeretettel: Zagyvapart.
Találó az írásod, mert ilyen a világ.Egy párszor megszívtam én is .Grt,Z
Köszönöm, hogy olvastad kedves Zarzwieczky.
Kedves Zagyvapart, megértem a bosszankodásod. A baj az, hogy a mai világban annyira kell a munkahely, hogy rengetegen megpróbálkoznak ezzel is. És hogy eredményt érjenek el, szépítenek, erőszakosak, és hát …néha nagyot mondanak, hogy finom legyek.
De ez is egyfajta kiszolgáltatottság… Ismerem a témát, dolgoztam olyan cégnél, ahol ez is a módszerek között volt. Számos nő volt, aki csak napokig bírta, vagy addig sem, a kemény válaszokat, a megvetést, a munkája hiábavalóságát, eredménytelenségét. Mert senki sem szerette, ha zavarták ilyesmivel.
De ezek a nők is élni akartak valamiből…
Kedves Irén!
Nekem nem a telefonáló hölgyekkel van bajom, hanem a jelenséggel.
Köszönöm, hogy olvastad, és véleményt is írtál.
ne vedd fel a telefont. ennyi.
Kedves Müszélia!
Mennyi?
Kedves Zagyvapart!
Én is vizuális típus vagyok, és most nagyon nevetek itt magamban. Hiányzott ez a humor, erre vártam már a kalapkergető gorenje-s óta!
Rendkívül tetszik ahogy irsz! Köszönöm az élményt!
Szeretettel:
Hamupipő
Drága Hamupipő!
Örülök megtisztelő figyelmednek, és nagyon köszönöm dicsérő soraid.
Szeretettel: Zagyvapart.
Hihihi…Remekül szórakoztam rajta…
Köszönöm és gratulálok!..:):):)
ölellek: Liza
Kedves Lyza!
Köszönöm az elismerést.
Kedves Feri!
Nagyon jól kifiguráztad a telemarketing visszásságait. Tetszett, és jót nevettem rajta.
Szeretettel: Eszti
Kedves Eszti!
Köszönöm, hogy olvastad, és nagyon örülök, hogy tetszett.
Szeretettel: Zagyvapart.
Ne ezt jól megmondtad…Megkapták a magukét.
Örömmel olvastalak:)) Éva
Köszönöm, hogy nálam játál kedves Éva.