A parancsnok vérmes, megszállott pofával rikácsolt kellemetlen csontdaráló-hangján. A Namíbiai sivatag földje felrepedezett.
– Tűzsikló! Tűzsikló! Itt Hiénasikoly. Hol vannak már?! Azonnal jelentkezzen, katona!
Szavait dühbe font idegességgel keményen köpködte az olajszagú, vérfoltos adóvevőbe. Feketéllő betonhomloka gyöngyözött a verejtéktől. Szemöldöke, mely mindig biztosította embertelen, gyűlölködő arckifejezését, vastagon, erősen fonódott egyetlen sötét árnyékká mélyen ülő, sakál-szemei fölé, melybe még soha senki sem mert igazán belenézni.
– Katona! – sziszegte maga elé, miközben kikémlelt betonszarkofágján. Arcvonásai élessé feszültek. Kegyetlenné, könyörtelenné tették a megviselt, egy pillanatra szánakozó arcot. Riadt hirtelenséggel gyúlt ki rajta a megfeszítés akaratfénye, nehogy észrevehetővé váljon az aggódó enyhülés törtmásodpercnyi tévedése. Érzéseit önmaga előtt titkolta, hiszen a kietlen, füstölgő, kénszagú tájon, melyet nem csúfolhatunk tájnak sem, emberi létezés nyoma nem volt felfedezhető.
– Hol vannak már? Hol a fenében lehetnek?
Feszülten fülelt. Semmi. Halántékán lüktetett az ér. Köpött. A nyöszörgő adóvevőt forrongó haragjában a betonhoz vágta, mire az felnyögve elnémult. Tehetetlensége kegyetlenül dühítette. Aztán hirtelen felkapta fejét, és beleszagolt a sivatag levegőjébe. Érezte az ellenség gyűlölt szagát. Érezte. Minden porcikáját átjárta az elvakult, állati pusztítás ösztöne. Nem tudott tovább uralkodni magán. Arca eltorzult a láthatatlan ellenséget nézve, és remegő indulattal lenyomta a kioldót.
A kiélezett, felkészületlen csendet szilánkokra hasította a robbanás. Apró szemei, melyek szürkén acsarogtak, azonnal késpengévé szűkültek a gyilkosan vakító sugárzásra. Az ég helyére sandított. Neonfénylő idegtépésben olvadt minden sötétlő fényességgé. Zöldes máglyán sikongattak a fák.
A gépraj, élén a Tűzsiklóval, fémhulladékként forgácsolódott le az égről. Későn érkeztek és korán. Egyetlen pillanat alatt felvillant, majd elsötétült az élet. Néhány pillanat múlva becsapódtak az egykori földbe. Gyenge robajjal morajlott fel a lángcsóva, mely helyzetjelentést adott a fedezékben hasaló, vérző parancsnoknak embereiről.
Háromszáz évvel később diákok arról vitáztak egy történelemórán, hogy vajon érdemes volt-e. A parancsnokon is átfutott egyszer halvány gerjedelemként a gondolat, de nem akart tudomást venni róla. A helyszínen minden megsemmisült, bár semmi sem bizonyítja, hogy volt-e egyáltalán ellenség.
2 hozzászólás
Ez már azt hiszem az őrület. Sok ember járhatott így a rengeteg halált, pusztulást látva…csak mi nem tudjuk.
Borzalmas… Sajnos a háborúban minden borzalom előfordulhat. Ráadásul valakinek az érzéketlen győlölködő magatartása fölösleges rombolást és pusztítást okozhat.
El kellene már végre jutni oda, hogy ne legyen szabad háborúzni, hanem meg kell egyezni az ellenfeleknek.
A borzaomtól eltekintve az írás maga jó.
Üdvözlettel: Kata