1. Démon vagyok, elátkozott,
Közben mégis tiszta, áldott.
Utam ide-oda dobott,
Megkínzott és kitagadott,
Poklok mélységébe vetett,
S felemelt és megihletett,
Kegyetlenül kinevetett,
S újjászült és megszeretett.
2. Démon vagyok, elkárhozott,
Pokol kín-forrását ittam.
Évezredek vonulását
Kitartóan tűrtem, bírtam.
Halált milliószor hívtam,
Kéjesen fetrengtem kínban,
Végtelenszer szénné égtem,
És szabadságom kivívtam.
3. Démon vagyok. Boldoggá tesz.
Nem kell többé pusztítanom.
Nagy múltamat felismerve
Önmagamat elfogadom.
Démon vagyok. Választásból.
Pokol kínja többé nem mar.
Végeztem a gyötrelemmel,
Leszámoltam fájdalommal.
4. Démon-angyal kettősségem
Szabadságom titkos kulcsa,
Emlékeim mindörökké
A jó és rossz egyensúlya.
Egyik sem köt. Nem utasít.
Ellentétet többé nem szít.
Szent, hatalmas egyensúlyom
Minden lelket összebékít.
5. Démon vagyok. S közben angyal.
Egyik arcom sem tagadom.
Isteni, szent egyensúlyom
Egyesülve elfogadom.
Démon-angyal teljességem
Választásom felkínálja,
Megválthatom a világot,
Tudásomat felhasználva.
6. Nehéz út volt. Megszenvedtem.
Titkát eddig nem ismertem.
Féltem, kínzott oly sokáig.
Megfejteni nem is mertem.
Áldott éj volt, mikor végre
Elmémben a fény kigyulladt,
Egyensúlyom megértettem,
Nem kell többé várnom újat.
7. Tenger sok év nincs hiába!
Pusztításom nem volt bűnöm,
Sok kínlódás nem vész kárba,
Átkaimat nem kell tűrnöm.
Magam végre feloldoztam,
Bűneimmel nem hibáztam,
Mindet megszenvedtem százszor,
Az iskolát már kijártam.
8. Démon lettem. Megváltásból.
Óriás eszköz van kezemben.
Évezredek tanulságát,
Értetek is, megszereztem.
Jelen pillanatért történt
Minden egyes szenvedésem:
Sorsom, lelkem, egyensúlyom
Mindörökké én megértsem.
9. A jó és rossz egyensúlya
Szabadságom kulcsát hordja,
Csak ezzel a teljességgel
Nem leszek a sorsom foglya.
Démon-angyal kettősségem
Szabadságunk kulcsát hozza,
Lehetek, ki lennem kéne,
Életemet rá áldozva.
10. Hihetek már önmagamban,
Ti is hihettek már bennem,
Megtehetem, amit oly rég
Küldetésként meg kell tennem.
Mikor eljő a pillanat,
A Mindenség szólít engem,
És megteszem, ami végett
Én a démon-angyal lettem.
3 hozzászólás
Drága Maat Ka Ra!
Csodálatos a versed, és tökéletesen tükrözi a személyiségedet, gondolkodásodat, életbeli viszontagságaidat. A harmóniáért pedig valóban sokat kell tenni, néha szenvedni is, és a bennünk élő fény mellett el kell fogadnunk a sötétséget is, így leszünk egyensúlyban. Valóban nem könnyű, de megéri. Köszönöm neked az élményt!
Szeretettel: Megaera
Kedves Maat Ka Ra!
Versed mindenféle szempontból remekmű. Formája, tartalma, rímje és az egésznek a hangulata nagyon megfogott. Élvezet ilyen jó verseket olvasni.
Szeretettel: Kata
Kedves Maat Ka Ra!
Ezt a verset végtelen nyugalommal is tiszta szívvel nevezhetem az Univerzum Egyensúlyáról szóló legbölcsebb alkotásnak!
Gratulálok hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szeretettel
Cseppvandor