S ebet vés lelkembe pár szavad.
Z engve peng az élük és tudom,
Í zekre szabdal ma bánatom.
V oltam szerelmes, mellem dagadt
E lnyertelek, megadtad magad.
D e vége! Mondod. Óh fájdalom.
S ebet vés lelkembe pár szavad.
Z sarátnok voltál, ne is tagadd!
Ő rjöngő tűzvész, s most fájlalom.
R észeg mámorban szólt víg dalom.
Ö rdögnek ajánlsz, ki elragad.
S ebet vés lelkembe pár szavad.
4 hozzászólás
Hangulatos, kedves és nagyon jó a versed mind tartalmi, és egyéb formák szerint is!
Gratulálok!
Köszönöm, Kata!
Kitüntetsz véleményeddel!
Ügyes Rondó, kedves Dodesz!
Láttam, olvastam, hogy több verzióban, olvasatban, jelentéssel is elkészítetted a művet.
A fő sor kiváló alapanyag ehhez! Örülök, hogy rád találtam! Verseid "feldolgozás" alatt.
🙂
Jövök még.
Minden jót!
Mákvirág
Köszönöm a figyelmet, kedves Mákvirág! 🙂
Igen, ezzel az ismétlődő sorral írtam vagy öt rondót. 🙂