Kikelet havában az erdő szürke,
csak a fenyő töri meg, az élénk zöldje.
Meg a szürke folt sárga virága,
a most nyíló aranyeső ruhája.
Reményt hozó kikelet hava,
az ébredő természet szava,
a mindig zöld fenyő ága,
a magas hegyek szürke sziklája.
Az éneklő madarak élénk dala,
itt van, megjött a tavasz vala.
3 hozzászólás
Kedves József!
Szép verset írtál a tavaszról, szép színes képeket vonultatsz elénk. Csak valahogy az utolsó szó nem illik oda. Ha kicserélnéd, biztosan jobb lenne.
A versek közt bóklászva találtam rá a versedre.
Üdvözöllek: Kata
Kedves József nagyon szép versedhez gratulálok. Engem nem igazán zavar a vala, de talán a maga jobb lenne. 🙂
Kedves Kata és Györgyi!
Köszönöm szépen dícsérő szavaitokat!
Áldás!
Jocó