Az én két csodám igazi ékszer
Belőlem sarjadó örömcseppek
A Zafír a bölcsesség, hűség
A Smaragd az újjászületés.
Bennem kristályosodtak
Drágakővé, csiszolódtak….
A kék Zafír, a zöld Smaragd
Én fakulok, ők csillognak.
Kell-e ennél mélyebb érzés?
Két szikrázó, gyönyörű fény
beragyogja az életemet
ékszerei a lelkemnek.
5 hozzászólás
Kedves Noémi!
Te nem fakulsz, mint Nap ragyogsz gyermekeid szemében.
Körbe fonja őket az anyai szeretet, mi fényesebb minden gyémántnál.
Nagyon tetszett a versed.
Üdv: József
Kedves NOémi!
Egy boldog anya sorai. Az anya az sohasm magában látja a csillogást, az értéket, hanem azokba akiket szeret. És kiket szeret egy anya legjobban? A gyermekeit. És ez így van rendjén,Ez csak azok nem értik meg akiknek, nincs gyermekük, de ök mindig kitűnö tanécsokat tudnak nekünk adni, hogy kell a gyerekeket felneveni: Ezek az úgynevezett százszázalékos teorétikusok. Apropó az egyiket is megkérdezték, tudja e kicsoda egy abszolut teorétikus. Az egyszerű, felelte: Az, aki praktikussan csak gondolkodik.Ha vigyázol a két drágakövedre, akkor ök sohasem fogják megengedni, hogy megfakulj, Mert ha ők neked örömet adnak, a boldog ember pedig nem tud megfakulni.
Üdv Toni
Kedves Noémi!
Szép vers, gyermekeid büszkék lehetnek rád.
Szeretettel: Rozália
Nagyon szép alkotás a szeretetről.
Kata
Nagyon hálás vagyok az olvasásért és a hozzászólásért!
Köszönöm a kedvességeteket!
Tényleg csodák ők nekem, és olyan jó érzés, hogy belőlem keletkeztek, csak már kibontogatták a szárnyaikat, -ebbe kicsit belezakkantam- önállósítani akartam magam tőlük, hiszen már nincsen rám úgy szükségük, ahogyan eddig, azt hiszem ideje lenne felnőnöm végre!