Nina Kulagina, eredeti nevén Ninelj Szergejevna Kulagina (1926 – 1990) 14 éves korában lett Leningrád hőse, de aztán mégis egészen másról híresült el: kisebb tárgyakat mozgatott, csupán a koncentráció erejével.
A második világháború kitörésekor apjával, fivérével és nővérével együtt csatlakozott a Vörös Hadsereghez, és ki is küldték a tűzvonalba. A kislány egy nagy tankon szolgált, persze nem mint gyilkológép, hanem „csak” rádiós. Egy komoly sérülés után leszerelték, és megkapta a kitüntetést. Mondják, hogy a golyó/repesz élete végéig a testében maradt, ez magyarázná meg a rejtélyes pszichokinetikus képességét. Nina lett volna az egyetlen, akinél ilyen hatást fejtett ki egy kósza puskagolyó – de a röntgenfelvételek azt mutatták, hogy a lövedéket sikerült eltávolítani.
Ő maga azt állította, hogy az anyjától örökölte a PK képességét, ami nem kevésbé rejtélyes, mint az előbbi teória.
Valamikor a háború után Nina férjhez ment, született egy kisfia, és semmi rendkívülit nem tapasztalt maga körül. Egyszer azonban nagyon mérges lett, és amikor elment a konyhaszekrény mellett, egy vizes kancsó kisétált a polc széléig, majd lepottyant a földre. Ez aztán többször megismétlődött: tányérok és poharak csúszkáltak, meggyulladtak és kialudtak a lámpák, egyszóval, vége volt a szürke hétköznapoknak.
Milyen volt Nina? Nem szép, erősen túlsúlyos, szemeiből sütött a rosszindulat: a fényképek ennyit árulnak el. Labilis lehetett az idegrendszere, és többször is kórházba került „idegösszeomlás” miatt. Ugyanakkor végtelen türelemmel viselte el a bizony sokszor fárasztó tudományos vizsgálatokat, kifejezetten együttműködő volt, és sosem kapták csaláson.
1964-ben, az egyik kórházi tartózkodása alatt derült ki, hogy az ujja hegyével „látja” a színeket, és mindig pontosan azt a cérnát veszi ki a varró kosarából, amire szüksége van.
Meg tudta mondani, milyen betegségben szenvednek azok, akikkel az utcán találkozott; a seb rögtön begyógyult, ha föléje tartotta a kezét; sötétben is megmondta, hány óra van. A tudósokat azonban inkább csak a PK érdekelte.
Nina lakásán, szállodai szobákban és laboratóriumokban hasonlóan folytak a kísérletek. Nina megforgatta a kompasz tűjét, megsétáltatta az asztalon a kisebb tárgyakat, gyufaszáltól borospohárig. Feltört tojásokat választott szét sárgájára-fehérjére, cigarettát lebegtetett, ceruzákat varázsolt a földre, minden érintés nélkül. Néha a tárgyakat leborították egy üvegburával, de ez nem okozott gondot, a bura alatt is megmozdultak. A kísérletek egy részét filmre vették. Mindez még követhető, és én csak a békás dolgot nem értem. A béka szíve valamilyen oldatban úszott, és Nina elérte, erős koncentrációval, hogy gyorsabban/lassabban verjen, majd végül leálljon. Hát, azt tudjuk Galvani óta, hogy a békacombok egy darabig maguktól rángatóznak, de hogy a békaszívek még sokáig dobognak, béka nélkül? Ám legyen.
Ninának elég hosszú felkészülési időre volt szüksége; órákig meditált, hogy a gondolatok kitakarodjanak az elméjéből. Egy-egy „szeánsz” nagyon sokat kivett belőle: aritmiásan vert a szíve, elsápadt, gerincében, kezében-lábában fájdalmat érzett, látászavarokkal küzdött, 2-3 kilót veszített a súlyából. Egy alkalommal magától meggyulladt a ruhája, és az EEG is kimutatta a változásokat.
Természetesen nem maradhattak el a szkeptikusok. Nina cérnák vagy hajszálak segítségével manipulálja a tárgyakat! Mondjuk, nem lehet könnyű üvegbura alatt cigarettára hajszálat hurkolni, majd ide-oda húzgálni a cigarettát úgy, hogy az éberen figyelő tudósok semmit se vegyenek észre. Nina mágneseket rejteget a ruhája alatt! Ja, speciális mágneseket, amelyek az üvegpoharat és a ceruzát magukhoz vonzzák. Egyébként sokszor átkutatták, megröntgenezték, a kísérlet elején és végén, de semmi. Kísérletezés közben többször is megkérték, változtasson helyet, vagy mossa meg a kezét. Hiába, a tárgyak akkor is engedelmeskedtek Nina akaratának, és kb. 20 deka volt a határ.
Nina egészsége ráment az izgalmakra, de a dolog más szempontból sem volt veszélytelen, pl. valakik rendszeresen megtalálták és fenyegették telefonon. A lejárató kampányt természetesen a KGB számlájára írták – pedig a szovjetek nagyon büszkék voltak arra, hogy legalább a PK területén sikerült megelőzniük a nagy riválist, Amerikát. Ninát elrejtették Leningrád környékén, és jó ideig Nelya Mikhailovna álnéven szerepelt.
A 70-es évek végén egy infarktus több pihenésre kényszerítette, de végül is haláláig dolgozott, és alaposan föladta a leckét mindenkinek.
A legújabb magyarázat szerint a misztikus jelenség oka a statikus elektromosság. Akárki megpróbálhatja: dörzsöljön meg egy műanyag vagy alumínium tárgyat, és tegye az asztalra maga elé: a tárgy meg fog indulni az asztalon.
Hát, Nina semmit sem dörzsölt meg, ez az egyik dolog. A másik pedig, lehet, hogy akárkinek sikerül, kivéve engem. Úgy látszik, Nina mégis csak tudott valami rendkívülit – vagy pedig én nem vagyok akárki.
11 hozzászólás
Naqgyon jó, és szellemes ez a történeted is Leningrád hőséről. Néhány észrevétel. Sérülés helyett sebesülésről szoktak beszélni, ha háborúban keletkezett, egy nagy tankon szolgált, nem eléggé precíz, az oroszoknak ugyanis csak egyfajta tankuk volt, igaz, az jó nagy volt, a T-32-es, Galvani kísérletében a békacomb nem magától rándul össze, hanem az elektromosságtól (=galván elem) Na, jót kötözködtem, s közben jót szórakoztam ezen az írásodon is! -én
igazad van! tankfajtákban gyenge vagyok. nekem mindegyik nagy és ronda. a békaszív dobogását is az elektromossággal magyarázzák, bár nekem jobban tetszene, ha a rejtély megmaradna rejtélynek. lényeg, hogy szórakoztál egy kicsit.
Szia, pontosítok, a tank T 34-es, de ez tök mindegy! Szia: én
az nem lehet, a 34 az én IQ-m.
Szia!
Persze! Egy negyvenes skálán esetleg. 🙂
A történet elején másra gondoltam, mert láttam gyerekkoromban egy olyan filmet, amelyik egy, a vörös hadseregben szolgáló leányról szólt. Azt hittem, csak a nevét változtattad meg, de továbbhaladva az olvasással, rájöttem, nem erről van szó.
Az ilyen jellegű történeteknek nem tudom mennyi a valóságalapja, és mennyi a hozzáköltés. Személy szerint engem érdekel a téma. Azonban ki nem állhatom a fanatikus hívőket, de a notórius tagadókat sem. Vagyis, akkor nem, amikor meg akarnak győzni, nem is, inkább amikor rám akarják erőszakolni a nézeteiket. Meggyőzhető vagyok, de nem befolyásolható. Nagyon jó a cikk! Gratulálok!
nagon nem szeretem az IQ teszteket, sőr annyira unom, hogy már az elején abbahagyom nyina története valódinak hangzik, rengeteg kísérlet folyt, a nő nem pénzért csinálta, a hírnév se motiválhatta túlzottan, hiszen álnevet használtak. sokan állítják, hogy lehetséges, csak gyakorolni kell. sajnos én folyton felröhögnék, ha megpróbálnék bűvölni mondjuk egy gyufásdobozt.
http://iroklub.napvilag.net/iras/13474
Talán ezt nem unod meg. 🙂
A film, amit láttam, szintén valódi alapokra épített történet volt, de szó sem volt benne különleges képességekről, az összefüggés a két sztori között, hogy fiatal lányról van szó, aki harcolt, és megsebesült … ja, és jó cocialista felfogáshoz méltóan nemzeti hős lett, vagy ilyesmi.
🙂
a cocialista hősök szerencsére kimentek a divatból. bár el tudom képzelni, hogy az emberek nagyon hittek a szoc-komm ideálokban, nekem pl ezért tetszett az ifjú gárda annak idején. egy csomó fiatal, akik nagyon hisznek valamiben, az életüket adják érte, ez nagyon szép, még akkor is, ha azóta kiderült, hogy kár volt hinni. persze a szoc-komm alternatívája se jobb. olyan ez, mint a lyukas zokni, ha megvarrod, rögtön kilyukad máshol.
Kedves Müszélia!
Az biztos, hogy Te nem vagy akárki! 🙂
A történeted most is remek, már a címe is telitalálat!
Judit
Nem hiába vagy az egyik "kedvencem".
Nyina Kulagina (1925-1990) valóban létezett, és az általa produkált jelenségeken a mai napig vitatkoznak orosz és angol nyelvű ezoterikus honlapokon.
Videók is vannak a neten, amelyek megörökítették pszichokinetikus képességeit.
Bizony, ahogy Hamlet mondja Shakespeare drámájában: "Több dolgok vannak földön és egen, mit meg nem ért az emberértelem".
köszönöm, kedves hogy elolvastad.