A fű egy nagyon érdekes növény. Egyrészt azért, mert olyan a színe, mint a füled, másrészt meg azért, mert ha a magját meglocsolod, akkor kinő (mármint nem a füled).
Kutatásaim bebizonyították, hogy minél jobban locsolják, annál jobban nő. Szisztematikusan sorba vetve még erősebben fejlődik. Ha nagyon magas, már nem fűnek hívom, ilyenkor azt mondom, Phű! Mekkorára nőtt !!
Sokszor elnézem, ahogy naponta változik a színe. Hát az valami fantasztikus! Korszerű tudományos módszerekkel (szemmel történő nézés, megfigyelés útján) megállapítottam a fű színének általános kiszámítási módját. A fű színe a napfény és a vízszintes által bezárt szöggel egyenesen arányos, azaz reggeltől délig egyre fényesebb, délben rendkívül fényes, majd déltől napnyugtáig fokozatosan sötétedik. Ez alól egy esetben észleltem kivételt, mikor is kiderült, hogy aznap reggel túl sok rumos teát ittam. . .
A fű a marhák kedvence, (ebből is látszik, mekkora marha vagyok). Az állatok sokszor lelegelik, megeszik, sőt le is tapossák. Bár amit megettek, azt már nem tapossák le . . . Ezt inkább hagyjuk.
A fű télen nem nő, mert fázik. Tavasszal már nem fázik. Nyáron nem figyeltem meg, mert nagyon meleg volt.
A nagy füvet kaszálni szokták. Másnak epe- és veseköve van, nekem meg kaszakövem. Azzal szoktam élesíteni a kaszámat. A kasza arra való, hogy füvet vágjak bele. Pofák vágására nem alkalmas. Pofákat vágni inkább én szoktam kaszálás közben. A kaszálást nem szabad a kószálással összetéveszteni. Bárki láthat réten kószáló tehenet, de a réten kaszáló tehén ritkaság.
Na, de térjünk vissza a fűre. A fű a tyúkok, a birkák, a marhák és a focisták kedvence. A marhák és a focisták közt az a különbség, hogy a marhák nem fociznak, a focisták viszont gyakran marháskodnak.
A sok-sok fűből lesz a tehén. Sajnos, laboratóriumi körülmények között fűből tehenet mindezidáig nem sikerült előállítani, így ez a probléma minden bizonnyal a jövő század egyik kulcsfontosságú kutatási területe lesz.
Tehenet lehet füvön tartani, tehenen füvet már nehezebb.
A tehenek télen istállóban vannak, egyrészt azért, mert kinn befagyna a tőgyük, másrészt meg nem olyan marhák, hogy kijöjjenek.
Az istállóban van igazgatói poszt, tehenészi poszt és komposzt. A komposzt körül sokak szerint valami bűzlik, de erről nem a marhák tehetnek.
A tehén színtévesztő állat. Ez abból is látszik, hogy zöld füvet eszik, fehér tejet ad, közben pedig barna foltos.
Egy alkalommal egy zöldet is láttam, de közelről kiderült, hogy gyakorlatozó katona, aki marhának álcázta magát.
A tehén életében a fű nagyon fontos szerepet játszik, olyannyira, hogy még halála pillanatában is a fűvel van elfoglalva, mikor is életet utolsó percében a fűbe harap.
Ennyi zöldség láttán az emberben önkéntelenül is felvetődik a kérdés:
Vajon a kisbékát is a gólya hozza?
8 hozzászólás
Tisztelt kolléga!
Megfigyelései érdekes, és merőben új megvilágításba helyezi a gazdaságtudomány bizonyos területeit. Különösen a műtrágyagyártásban okozhat ez forradalmi változásokat. Számomra külön öröm, hogy a madártannal is foglalkozik, mivel egyik szakterületem az ordítológia. (Olvasás közben többször is.) Doktori disszertációmat a kanalasgémekről írtam, s annak is egy alfajáról, melyek költözés közben gellert kaptak. Figyelni fogom munkásságát, mert érdekesnek tartom az írása végén felvetett problémát. Valószínűleg igen lesz a válasz, mert szerény megfigyeléseim szerint sokszor látni gólyacsőrben békát.
Tisztelője: prof. Dr. Mr. sír artur (a röhögéstől)
:-)))
Mindig tudtam… hogy maga egy őrült… NaDe ennyire!!! :)))) Ez kibírhatatlan :)))
Üdv: barackvirág
Köszönjük a mélyreható tanulmányt, sokat tanultunk belőle.:):):)
Örömmel látom, hogy születnek még tudományos igényű munkák.:)
Szeretettel: Rozália
Kedves prof. Dr. Mr. Sír Artur!
Bevallom szakterületét nem igazán ismerem. Általános iskolás gyermekeim alacsony képzettségük ellenére sokkal otthonosabban mozognak az ordítológia területén, mint jómagam.
Egyik neves angol kollégám, Sir P. (Sokan azt sem tudják róla, hogy eszik vagy isszák) sokat tudna erről mesélni Önnek.
Köszönöm hozzászólását.
Kedves Barackvirág!
Igen. Ennyire, de én egész jól bírom…
Kedves Rozália!
Tudományos érdeklődésedet köszönöm.
Üdv: NoDeNem De Baar
Kedves NoDeNem De Baar!
Világ életemben szerettem a tradicionális tudományos módszerektől eltérő, merész, egyéni felfogását felvállaló emberek gondolatait olvasni. 🙂
E szokásomtól ezen túl sem fogok eltérni, mert meggyőztél, ez az út szórakoztatóan okítja a tájékozatlan érdeklődőt. :)))))
Másik előnye írásodnak, ülve is munkára fogódtak bizonyos izmaim (rekesz), s a jelenleg számban tartott citromtól hamar megváltam. 🙂
Nagyon tetszett!
Üdv: Ria
Kedves Ria!
Valóban kedvelem az alternatív módszereket. 🙂
Örülök, hogy az olvasásától jobb kedved lett.
Üdv: NoDeNem De Baar