Tudományos jegyzet egyetemi és főiskolai hallgatók számára
Előszó
Jelen összefoglalás a szakirodalom valószínűleg legteljesebb alkotása. A szerző elméleti munkásságát az évek és a gyakorlat érlelte teljessé.
Sör
Legjobb tudásunk szerint a sör eredete a sörcsapig vezethető vissza. Egyes megkérdőjelezhető szaktekintélyek az i. e. 7. évezredig vezetik vissza történetét, ami azért is naiv dolog, mert akkor még nem voltak egyetemisták.
Mai felhígult világunkban gyakran neveznek sörnek olyan termékeket, melyeknek vagy alkoholtartalma nevetséges, vagy íze borzasztó. Előbbire példák a különféle radlerek, utóbbira pedig a Kőbányai.
Minden inercia-rendszerben fennáll a következő paradoxon: „Egy sör, nem sör. Két sör, fél sör. Négy sör, egy sör. Egy sör, nem sör.” Gyakran találkozni lerövidített formájával: „Ez a sör lesz az utolsó.” Ezen végtelen hurok pénzhiánnyal, illetve eszméletvesztéssel feloldható.
Fogyasztása a tér-idő kontinuum teljes széltében és hosszában ajánlott, kivéve bor után.
Bor
Szilárd formája a szőlő, melynek betakarítását rituális-családi esemény övezi: a szüret. A szüret tisztességes emberekre gyakorolt sajnálatos mellékhatása a teljes emlékezetkiesés.
Ár-hatás arányban a bor talán a legjobb alkoholtartalmú ital, így fogyasztása az egyetemisták körében igen elterjedt.
A borok általában a szőlőről kapják nevüket, úgymint: vörös és fehér bor. De például roppant érdekes logikai szálnak mutatkozik az is, hogy az olcsó asztali borok fogyasztói általában az asztal alá isszák magukat.
Fontos megjegyezni, hogy mivel sör előtt nem szabad bort inni, és vizsgán a sör fogyasztása tilos, így vizsga előtt a bor fogyasztása megengedett, sőt ajánlott.
A bor szódavízzel kevert változata a fröccs, melynek számtalan fajtája alakult ki az idők során, és elnevezése általában híres személyekhez (Krúdy, a házmester…) vagy eseményekhez (távolugrás, maflás…) köthető.
Nem mehetünk el szó nélkül a bor szakrális jelentősége mellett sem. Az egyház mindig is a legkomolyabb bortermelők és fogyasztók közé tartozott. Egy adóhatósági átvilágítás kimutatta például, hogy az egyik kisebb, falusi plébánián minden héten 17 liter misebor fogyott el, ami a heti háromszori misézést figyelembe véve emberes teljesítmény.
Pezsgő
Ha az ember az ágyú, és az elfogyasztott alkohol a puskapor, akkor a pezsgő valószínűleg a fojtás. Ezen hasonlósági vonalon továbbhaladva az ágyúgolyó megfelelőjét nem részletezném.
Feltalálása egy bencés szerzetes nevéhez fűződik, aki kétszer erjesztett egy bort. Valószínűleg matt-részeg volt.
A pezsgőivás kényes pontja a bontás. Akut eseteinek hosszabb lélegzetvételű tárgyalása a megfelelő orvosi és jogi szakirodalomban megtalálható.
Pálinka
Az alkoholok kvintesszenciája. Alapanyaga a gyümölcs és a rohadás, vannak törekvések előbbi elhagyására. Fokozatai a jó, a jobb és az erdélyi áfonya.
Sokan gondolják úgy (tévesen), hogy 50° alatt is van pálinka. Ez azért is megmosolyogtató, mert ezen állítás szerint a székely gyerekek alkoholon nőnek fel, ami természetesen nonszensz.
A legújabb kutatások szoros kapcsolatot vélnek felfedezni a pálinkafogyasztás és a teleportálás között. Számos gyakorlati tapasztalat bizonyítja, hogy pár elfogyasztott kupica után az alany hirtelen a saját ágyában találta magát. Az idő-tényező és a fejfájás egyenletből való kiiktatásán még dolgoznak.
Tavaly óta hazánkban ismét legális a házi pálinkafőzés. Megbízható források szerint a kormány új oktatási koncepciója tartalmazni fogja, hogy a sulitej programot folyamatosan váltsa fel a paleolit sulipálinka akció, mely a fiatalabb korosztály egészséges életvitelének kialakításában játszik majd fontos szerepet.
Égetett szeszek
Az alkoholok rendkívül veszélyes fajtája. Az eszméletvesztés már viszonylag kis mennyiség (1-1,5 l) esetén bekövetkezhet, de az ájuláshoz szükséges rövid idő a fogyasztó számára rendkívül kritikus szakasz. Az égetett szeszek fogyasztása olyan találmányok megszületéséhez járult hozzá, mint a körülmetélés, a házasság és a sör-kóla keverék.
16 hozzászólás
Sörre bor.
Mindenkor.
Borra sör.
Meggyötör.
Elég tudni ezt az aranyszabályt! Köszönöm az ismeretterjesztést. Vagy erjesztést?
Üdv.
Kedves Artúr!
Köszönöm, hogy olvastál! Emellett nem győzöm hangsúlyozni, hogy (bár a fenti mű nyilvánvalóan egy hiánypótló alkotás) az elméleti ismeretszerzésnél sokkal fontosabb a gyakorlati tapasztalatok gyűjtése.
Egészségedre! 🙂
Balázs
Huh, többet ma nem iszok… Jót nevettem, köszönöm! :DD
Kedves Daniella!
Remélem máskor is meg tudlak nevettetni, inni pedig muszáj, naponta legalább két litert! Bár pálinkából szerintem az sok… 🙂
üdv
Balázs
Gyakorlati tapasztalat nélkül az elmélet nulla. Minden gépész tudja. Ebben igazad van. Én is így gondolom. A két liter folyadék pedig egyáltalán nem sok. Napi szükséglet. Megfelelően el kell osztani.
Reggeli előtt két deci. Tízórai előtt két deci. Ebéd előtt két deci. Uzsonna előtt két deci. Vacsora előtt két deci.
Na ugye, hogy nem sok.
🙂
Az étkezéshez pedig kell valami folyadék, ami segít, hogy jobban csússzon a falat. Ha jól utána számolunk, több is lesz, mint két liter.
🙂
Köszönöm, jól szórakoztam ebben a hajnali órában, amikor még éhgyomorra nem ittam semmit, de a művedtől kótyagos lettem.
Üdvözlettel: Mistletoe
Jó kis írás! Élveztem.
Ez fergeteges volt…erre inni kell!
Kedves Balázs!
Tudományos jegyzeted alapján: Az élet olyan, mint a motor. Csak be kell rúgni és megy magától! 😀
Judit
Döbbenetesen jó tanulmány, erre, vagy hasonló tartalmú és kvalitású munkákra kisebb országok tudományos programokat alapoznának, és átrendeznék… legalább a nagyszobát. Élmény volt!
Kedves mistletoe!
a cím megtévesztő: az írás alkoholtartalma közel nulla, így éhgyomorra is nyugodtan olvasható! :))
üdvözlettel
Balázs
Kedves szusi és alex!
Köszönöm, hogy olvastatok! Ez jó. Ha tetszett, az még jobb!
üdvözlettel
Balázs
Kedves Judit és aLéb!
Köszönöm, hogy itt jártatok és örülök, hogy jól szórakoztatok! 🙂
üdvözlettel
Balázs
megintcsak királyság 🙂
megint csak köszönöm! 🙂