A Jókai utcából jött.
Már messziről kiszúrtam a járókelők között. Valami vonzotta hozzá a figyelmemet, mint mágnes az apró vasreszeléket.
Én a vasútállomás peronján álltam. Vártam a győri gyorsot, ami – a hangosbemondó közlése szerint – 40 percet késni fog. Így hát volt időm bőven. Kiszúrtam a férfit, és örültem, hogy Ő is az állomás felé igyekszik. Most legalább közelebbről is szemügyre vehetem.
Koszfoltos, sárga széldzsekije meg-meglibbent az áprilisi szélben. A járása kissé imbolygó, bizonytalan, mint aki a világ tudtára akarja adni, hogy Ő bizony érzi a Föld forgását. Csak amikor közelebb ért, csak akkor értettem meg, hogy a mozgása nem véletlenül ilyen dülöngélő. A kezében egy majdnem üres konyakos üveg himbálódzott. Az arca – amolyan tucat-arc – semmit sem árulkodott érzelmeiről. A sorozatgyártás tökéletes példánya lehetne, ha nem emberi arcról volna szó.
Odadülöngélt mellém, megkapaszkodott a peron vasoszlopában, és valamit dünnyögött az életről. Hogy mit, azt nem értettem pontosan, mert ebben a pillanatban felhangzott a hangszórókból a vasútállomásokon jól ismert szignál, majd mindjárt utána a figyelmeztetés: „Figyelem, figyelem! Az első vágányon tolatás történik. Kérjük, vigyázzanak az első vágány mellett!”
Amikor elhallgatott a hangosbemondó, tisztán hallottam a férfi káromkodását:
– Rohadt, mocskos világ!
Hirtelen felém fordult, és megkérdezte:
– Tudod, mi vagyok én? … Egy nagy légysz.r az élet vécépapírján.
Értetlenül bámultan rá, mire Ő csendesen megjegyezte:
– Persze, ezt te úgysem értheted.
Aztán, mint aki választ sem vár, elfordult tőlem, és kiitta a maradék konyakot. Elszédelgett a kukáig, s miután bedobta az üveget, visszabóklászott az első vágány mellé. A peronon elhelyezett hangszórókból újra felhangzott a figyelmeztetés:
„Figyelem, figyelem! Az első vágányon tolatás történik. Kérjük, vigyázzanak az első vágány mellett!”
A hirtelen beállt csendet egy mozdony acélkerekeinek fémes csattogása törte meg. Önkéntelenül néztem a zaj irányába, közben észrevettem, hogy a férfi is a mozdonyt figyeli.
Már csak pár méterre lehetett tőlünk, amikor az emberből kirobbant a szitkozódás:
– Te rohadt, mocskos élet, te!
Olyan izzón, olyan gyűlöletesen törtek fel belőle a szavak, hogy muszáj volt odafordulnom felé.
Az arca teljesen átváltozott. Homloka verítékezett, szeme tűzben égett, a szája félig nyitva, orrával fújtatott, mint valami megvadult bika. Sárga, nikotinos fogával rávicsorított a mozdonyra, és ugrott.
A több tonnás acéltest érzelem nélkül darabolta szét a férfit. Elválasztotta a fejet a törzstől, mindkét lábát térdből levágta a mozdonykerék, a jobb alkarját pedig jó négy-öt méterrel arrébb sodorta a lendület.
Elborzadva néztem: a férfi, aki az előbb még szitkozódott, most öt darabban feküdt, élettelenül. Közben szabályos tömeg gyűlt oda körém. Miután megállította a vasóriást, leszállt a mozdonyvezető is. Utat törve a nép között, sírva fakadt, amikor meglátta a darabokra szakadt embert:
– Én nem tehetek róla! – mondogatta, miközben remegő kezével törölgette a könnyeit.
Egy kismama, aki szintén közel állt az esethez, görcsös öklendezés közepette hányta ki a reggelijét. Két járókelő sietett segítségére, karon fogták, és elvezették őt.
Hangos szirénázással megérkezett a mentő. Az orvos csak ránézett a tetemdarabokra, és tudta: nekik itt már nincs mit tenni. Az állomásfőnök telefonált a hullaszállítóknak. Közben megérkezett a rendőrség is. Kemény hangon terelték el a tömeget az esettől:
– Menjenek, kérem, nincs itt semmi látnivaló!
Én is arrébb sétáltam pár méterrel. Megálltam a kuka mellett, néztem a konyakos üveget: talán még meleg az üveg fala a férfi szorításától.
Borzalmas, hogy milyen hirtelen válik függetlenné a halál az élettől.
Csukott, fekete kocsival kijöttek a hullaszállítók. A tömeg addigra teljesen szétszéledt. Köszönhető a rendőröknek, akik még most is biztosították a helyszínt. Két fiatalember ugrott ki a Toyotából, és kiemelték a tepsit. Egy emberméretű, cipzáros műanyagzsákot fektettek rá, és miután szétnyitották azt, egyesével belerakták a testrészeket. Már végeztek, amikor az egyikőjük észrevette az arrébb sodort jobb alkart. Tanakodva néztek a kéz felé, és nem tudták eldönteni: cipeljék odáig a testet, vagy csak egy kisebb zsákkal menjenek érte. Az utóbbi mellett döntöttek, a tepsit visszarakták a kocsiba, és az egyikőjük egy nagyobb méretű műanyag zacskóval elindult a kéz felé. A halottnak végül is már mindegy, hogy egy, vagy két zsákban kerül be az autóba. A levágott kezet egy ügyes mozdulattal beletette, s miközben a terhét lóbálva elindult a kocsihoz, a kéz mintha búcsúzásképpen integetett volna felém.
Sokáig nem tudtam szabadulni ettől a nyomasztó képtől: egy levágott kéz, miközben himbálózik egy zsákban, elégedetten integet nekem.
Emlékezzünk hát: emlékezzünk egy emberre, aki az élettől talán semmit sem kapott, de a halál két nylonzsákkal is megajándékozta.
62 hozzászólás
Kegyetlen jól megírt történet a kegyetlen valóságról. Ha ennek lesz folytatása, olvasni fogom mindenképpen.
Egyedül az utolsó mondatot érzem feleslegesnek.
Köszönöm Tibor az olvasást és a véleményt. Az utolsó mondattal azt szerettem volna sejtetni, hogy lesz még ilyen jellegű írásom, amikor egy-egy emberre emlékezem, és emlékezésre kérem fel az olvasókat is.
Üdv:
Millali
Kedves Millali!
Hátborzongató történet, hátborzongatóan jól megírva.
Nem lehet letenni, nem lehet nem odafigyelni, az ember minden idegszálával rátapad a monitorra, s még levegőt is elfelejt venni. Minden pillanatok alatt történik, még az előbb itt állt az ember, aki már nincs többé. Még futkos a hátamon a hideg.
Csak reménykedek benne, hogy fiktív történet volt és nem valós…
Szeretettel
Ida
Kedves Ida!
Köszönöm, hogy olvastál. Valamennyi valóságalapja van a történetnek. Hallomásból tudok erről az öngyilkosságról. A megemlékezés lehetőségét próbáltam megadni ezzel az írással, egy olyan embernek akit személyesen nem ismertem. Tervezek még egy-két ilyen jellegű novellát, amikor megemlékezem egy-egy ismerős, vagy ismeretlen emberről.
Szeretettel:
Millali
Tegnap olvastam már írásodat. Megrázó sorok. Az élet egyik pillanata a halállal ölelkezik. Hm…
Marietta
Szia Marietta!
Örülök, hogy nálam jártál, és megtiszteltél az olvasással és a véleményeddel.
Szeretettel:
Millali
Írj már valami felemelőt is te kedves Millali. Valahogy oda szaladt a gondolatom, hogy volt egyszer egy „memento moris is”. Ne haragudj, de neked csak szomorúságok jelenek itt meg. Sajnálom ha félre olvastam.
Köszönöm, hogy olvastál kedves Istefan. Vannak vidámabb hangvételű írásaim is, csak bizonyára azokat nem olvastad. Egyébként eléggé felemelőnek érzem azt a tényt, hogy írhatok ilyen emberekről. A téma itt sajnos adott, és ez valóban nem komédia.
Üdv:
Millali
Üdv Millali!
Nyilván nem lehet tudni hogy az olvasó kinek a szemszögéből lát’ vagy olvas egy ilyen esemény kapcsán . Szomorú , de jó ötlet volt leírni ,mert nagyon is valós kép , nem kellene ,de bárkivel megtörténhet hogy mint szemlélő tanúja lesz egy ilyen esetnek.
A részletes leírása annak ,hogy mi marad egy emberből ha öngyilkosságra adja a fejét,(így) bennem csak azt erősíti meg, hogy utólag elveszi azt a kis maradék méltóságot is attól akivel megtörténik . Igazságtalan talán mint az egész élete.De legalább nem érzi.
Szia janich!
Véleményed minden szavával egyetértek. Örülök, hogy ilyen "tisztán" átjött Neked a mondanivalóm.
Jólesett a hozzászólásod, mert erősít abban, hogy nem baj ha megemlékezünk embertársainkról.
Üdv:
Millali
Az öngyilkost csak az értheti meg,aki már sikeresen elkövette magán.
Mi csak nézünk a semmibe értetlenül,hogy mi késztethet erre egy embert.
És a nagy szavak…"na én bizony sose tennék ilyet"…
Sajnos hiszem már, hogy van az a pillanat.
Bocsánat,nem hízelgésből mondom,de én értem az ajándék két zsákot,bár elmagyarázni nehezen is tudnám,ami kavarog most bennem.
Értékelésem magáért beszél.
zotyapa
Ne aggódj zotyapa. Én értem, hogy Te mit értesz. Köszönöm értékes hozzászólásod.
Örülök, hogy egy "húron" pendülünk.
Üdv:
Millali
Kedves Millali!
Megrázó írás. Ismertem valakit, aki így halt meg. Pedig rendes élete volt, mégis… nincs rá magyarázat. Feleségét és 8 éves kisfiát hagyta itt. Fájó nagyon fájó. A szomorú pedig az egyre többen végeznek önmagukkal. Okok? Tudjuk. Mégis…
Rázott a hideg, hiszen már az elején sejtettem mi lesz a vége.
Az utolsó két sor, az pedig nagyon mélyre a lelkembe szúrt. Próbálok szabadulni a bennem lévő tragikus képektől, amit leírtál.
szeretettel-panka
Kedves panka!
Köszönöm, hogy olvastál. Köszönöm a hozzászólásodat is. Nem sebeket akartam feltépni emberekben, bár ez néha elkerülhetetlen, hanem valamiféle tiszteletet adni valakinek aki itt élt köztünk. Sajnos a tragédiák mindennaposak, de az elkövetőik,elszenvedőik egyáltalán nem.
Ezért kell emlékeznünk, még akkor is ha fáj.
Szeretettel:
Millali
Kedves Millali!
Most itt zotyapával egyezek!
Sokan nem értik,nem tudják elképzelni,
mi mindenen mehet egy személy kersztül!
…pl.léteznek olyan idegállapotok,nem csak
a depresszióra gondolok amiket egy
egészséges személy fel sem tud fogni!
…csak azt látja:´az ugrik´…
Egyezek a többi hsz-okkal:´Megrázó írás´!
Üdv:sailor
Kedves sailor!
Hozzászólásod minden szavával azonosulok én is. Sokszor nem is a tragédia a legbrutálisabb, hanem a mögöttük megbújó okok.
Köszönöm a látogatásodat.
Üdv:
Millali
Megrázó a történeted kedves Millali!
Az öngyilkosságra nincs magyarázat. Nem is sejthetjük mi zajlik az elkövetőben. Meddig tűr az emberi elme, mit bír el? Talán csak egy pillanat és vége!
Gratulálok az írásodhoz, elgondolkodtató.
oroszlán
Kedves oroszlán!
Köszönöm, hogy itt jártál. Hozzászólásodból kitűnik, hogy megértetted írásom mondanivalóját.
Szeretettel láttalak:
Millali
Kedves Millali! A következő észrevételeim vannak: 1.Az első mondat után nem kell új bekezdés. 2. Nem „Ő”, hanem „ő”. 3. Mi okod volt örülni, látván, h a pasas „az állomás felé igyekszik”???? 4. Szabályos tömegről beszélsz. Miért? Van „szabálytalan” tömeg is? 5. Okos ember lehetett az orvos, meg tudta állapítani az öt részre vágott embert látva, h rá, már ott, nincs szükség. De az is okos ember volt, aki orvost hívott. Sőt: a szolgálat is az volt, aki kiküldte! (Egy történetet ilyen mozzanatok abszolút hiteltelenné tehetnek!) Ezen felül én az egészet hatásvadászónak, és szájbarágónak tartom! Az egészben az a rettenetes, h jól forgatod a tollat, mégse írsz jól! Bocs, ne haragudj! A szépirodalom más műfaj! Szeretettel üdvözöllek: én
Kedves Bödön!
Már jó-párszor előfordult, hogy nem értetted meg az írásaimat. Volt idő amikor megpróbáltam megmagyarázni Neked. Tényekkel bizonyítottam igazamat, de Te minduntalan újabb kifogásokkal álltál elő. Valahogy olyan érzetem volt, hogy nem is akarod megérteni. Nincs időm efféle fölösleges köröket futni, úgyhogy csak annyit válaszolnék, hogy köszönöm az észrevételeidet.
Egyébként, hogy milyen a szépirodalom azt nem mi,(Te, meg én) döntjük el.
Üdv:
Millali
Kedves Lali! Semmi okom nincs, h rosszat írjak. Te korábban mindig szép szavakkal méltattad írásaimat, miért fizetnék a jóért rosszal? Ennyire elvetemült azért nem vagyok! De úgy érzem, az a tisztességes, ha őszintén beszélek. Megtehetném én is, hogy áradozok. Igazából nem is hazudnék sokat. Te tudsz írni. És ezért máshogy állok hozzá a Te írásaidhoz. Ha majd egyszer azt mondod magadban: szeretném az írásaimat könyv formájában megjelentetni, gondolj a kritikáimra, amelyeket mindig visszautasítottál, kimagyaráztál. Jó alkotást, akárhogy is lesz! Üdv. én
Én is őszintén beszélek: nem feltételezek Rólad rosszat, inkább úgy gondolom, hogy nem azonos "vágányon" haladunk. Viszont azt, hogy melyikőnk halad jó irányba, azt nem mi fogjuk eldönteni.(Még az is lehet, hogy mind a ketten, hiszen egy adott célt többféle úton is el lehet érni.)
Számos írásom jelent már meg könyv, vagy nyomtatott formában, és a kritikusaim elfogadták, vagy ha megmagyaráztam,megértették mit, miért írok.
Üdv:
Millali
Ami nem jó, az nem jó. Arra nem lehet azt mondani, h tulajdonképpen jó, csak más.
Azt, hogy mi a jó, és mi nem jó, azt nem kizárólag Te egyedül döntöd el. (Ez a tény viszont nagyon jó.)
Üdv:
Millali
Szusi hátára vette a keresztet – amit egyébként én is megtettem már jó-néhányszor, de általában feleslegesen – és elmagyarázta a számodra érthetetlen dolgokat. Továbbra is az a véleményem, ha meg akarnád érteni, akár ezzel a segítséggel is, de meg tudnád érteni a mondanivalómat.
Üdv:
Millali
Szó nincs arról, hogy azért nem értem az írásodat, mert az túl magas színvonalon íródott, és Szusinak kell megmagyaráznia, hogy lépbe kerüljek. Leszögezem újra: az írás érthető, és nem rossz. De ahhoz, hogy megüsse a mértéket, ami egy esetleges megjelenéshez szükséges, néhány helyen változtatásokra szorulna. Mi ebben a sértő? Köztudott, h Arany János Toldijához Petőfi adott mérhetetlenül sok segítséget szöveg-változtatásra irányuló módosításaival. Persze azért Te nem vagy Arany János, igaz, h én se vagyok Petőfi. Madách Ember tragédiáját is átírták mielőtt megjelent volna, tudod.
Bödön!
Olvasd el még egyszer az írásomat, egy teljes mondattal megmagyarázom,hogy miért örültem.
A sértéseket visszautasítom, már ami a NÍVÓS lap szerkesztőjére irányulnak.
Mi abban a sértés, h szerintem egy nívós irodalmi lapban (ahol pénzért árulják a lapot) nem vennék be? Ez nem sértés: ez vélemény. Én se sértődtem meg pl. amikor egy írásom kapcsán valaki azt írta: ki engedte fel ide ezt a szemetet? neki meg az volt a véleménye.
Ebben semmi szégyen nincs. Az a mondat, amivel „magyarázod” az örömödet, nagyon kevés, ill. nem jó magyarázat. Az olvasóban ott marad a kérdés, mi a csudának érdeklődtél ennyire egy vadidegen ember után? Pedig egyszerűen meg lehetne magyarázni. De ilyesmiktől az írás elveszti hitelességét. Meg lehet írni úgy, egy valóban megtörtént eseményt, ha az olvasó vállat vonva azt mondja: mese habbal, és fordítva, egy kitalált történetet oly módon, hogy abszolút hitelesnek tűnjék. És ez gyakran csak nüanszokon múlik. Egy-két apróságon. De ez az egy-két apróság a „lelke” Ettől válik a középszerű nagyszerűvé.
Lelkesen olvasnám Laci, a Te verziódat, mert azt gondolom, úgy szemléletesebb lenne, hol érzed azt, ami itt "elcsúszhatott". Tanulnánk belőle esetleg.:-)
Megírjam? nem fog Millali megharagudni?
Passz! Ettől függetlenül olvasnám.
Jó, figyelj felteszem. Egy és ugyanazon témáról lehet különbözőképpen írni. Az én változatom csak a témáját tekintve lesz hasonló, mint Millalié.
Szia Marietta!
Egyáltalán nincs miért megharagudnom, jó ötletnek tartom a felvetésed. Azonban nem fogok véleményt nyilvánítani, mert nem szeretném, hogy elfogultsággal vádoljanak.
Szeretettel:
Millali
Bödön, csak egy apró magyarázat a mentős kérdéshez. Baleset esetén mindig a mentőket hívják, annál az egyszerű oknál fogva, hogy ők a leggyorsabb segítség, de ha már a segítés okafogyottá vált, a mentőorvos állítja ki a halotti bizonyítványt, ami lehetővé teszi, az elhalálozott elszállítását. Felteszem, hogy a mentősök csak annyi infót kapnak, mielőtt kimennének, hogy egy vonat elütött egy embert, de ha ennél több infót kapnának, akkor is meg kell győződnie az orvosnak a valódi tényekről, és aszerint cselekednie.
A szabályos szót gyakran használjuk az élő beszédben is, függetlenül attól, hogy mi szabályos és mi nem. Nyomatékot akarván adni, szintén gyakran használjuk a személyes névmásokat nagybetűvel, illetve olvasásmegállításként, gyakori az új bekezdés használata is.
Hogy miért örült mikor meglátta, hogy a „pasas” is az állomás felé közeledik? Tán azért, mert már régóta szerette volna közelebbről szemügyre venni és most még ideje is volt rá. Ez az ÉN verzióm, és egy percig sem szeretnék vitatkozni a tieddel…Olvasóként pedig, csak azt tudom biztosan eldönteni, hogy egy írás tetszik-e nekem, avagy sem. Az utolsó mondat, ellentétben másokkal, nekem „tetszett”, mert valamiféle elgondolkodtató konzekvencia levonással zárta le a történetet. Egy író, mindig azoknak ír, akiknek tetszik, amit művel. Ha senkinek sem tetszik, akkor el lehet gondolkodni azon, hogy valamit nem csinál túl jól.
Köszönöm szusi a hozzászólásodat. Számomra érthető, világos volt.
Köszönöm szépen.
Üdv:
Millali
Szia Szusi! Én azt gondolom, h ez egy jó írás. És azt még, h „nyomtatásban” mondjuk egy kötetben, nem állná meg a helyét. Persze ettől még lehet, h megjelenik, több más novellával együtt, pl. – vagy valami lapban. Attól azonban még nem jó, bár lehetne az. Ha én lennék pl. egy irodalmi lap szerkesztője, legelsősorban azzal utasítanám vissza a leközlését, h túlzottan is hatásvadászó! Lényegében egy értelmetlen öngyilkosságról szól. Ehhez azonban nem kell, h hátborzongató módon fél-kezek röpködjenek a levegőben. Nem azért nem kell, mert prűd vagyok, (mint „főszerkesztő”) hanem azért, mert se a cím, se a tartalom, se a mondanivaló nem indokolja. De Millali az (alantas) „érzelmeinél” akarja megfogni az olvasót: milyen rettenetes is az, külön volt a fél keze szerencsétlen pasasnak, s külön csomagolták, brrr!
Nem állhatna hívatása magaslatán egy olyan főszerkesztő, ki ezt így, ebben a formában egy nívós lapban átengedné! Hangsúlyozom: NÍVÓS lapban! A többi sem „ízlés” dolga, amivel ki szoktak bújni a sértődős alkotók: „nekem így tetszett” Mert mielőtt átengednék, jönne a lektor és azt mondaná: az első rövid mondat után nem kell új bekezdés. Probléma az is, h az író (narrátor???) örült. Minek örült? Jó, meg lehet magyarázni, Te is megmagyaráztad, de „szakmailag” indokolt lett volna oda egy félmondat, ami megmagyarázza az örömét. Igazad van abban, h mentőt, orvost akkor is küldenek, ha öt-felé vágta a vonat. De hü.-én hangzik az a mondat: „az orvos csak ránézett a tetemdarabokra és tudta, nekik (?) itt már nincs mit tenni.” Az ember visszakérdezne: télleg? Mitűl tudta???
De az a vicc az egészben, h ebből tényleg lehetne egy nagyon jó novella. Elég lenne néhány helyen néhány apróbb változtatás. Azt a levágott kezet nem kellene ennyire túlpoentírozni. Igazat kellene adni a „lektornak” a bekezdés-dologban. Oda kellene biggyeszteni azt a hiányzó félmondatot. Ki kéne húzni azt, h az orvos, stb. És a végén nem kellene a tanulságot levonni, (ebben a formában biztos nem!) – hadd vonja le az olvasó, ha akarja! Summa summárum meg kellene fogadni egyszer a jogos észrevételeket.
Kedves Lali!
Ez bizony nem volt kellemes olvasmány, úgy értem, hogy az életet ilyen brutálisan eldobni tragédia, és ezt látni szörnyű, de ahogyan mondani szokás ez is része a mindennapoknak.
Barátsággal: Zagyvapart.
Kedves Feri!
Köszönöm, hogy olvastad az írásomat. Véleményeddel teljesen egyetértek. Mi emberek, gyakran teszünk érthetetlen, értelmetlen dolgokat. Az öngyilkosság kívülállók számára megmagyarázhatatlan, mégis gyakran előfordul.
Örülök, hogy itt jártál.
Barátsággal:
Millali
Kedves Millali!
Egyszerű hétköznapi emberként olvastam. Nem egy guszta dolgokról írtál majdnem úgy mint egy hivatásos hullaszállító. Az utolsó két sor bizarr, de ha úgy vesszük úgy volt a történetben.
Nem való azoknak akik vizuálisan olvasnak. Látják vagy elképzelik. Gondolom én.
Olvasni jobb lehet, mint látni. Én a vitatottsága miatt olvastam el. Érthető és világos történet szerintem.
Barátsággal: Ági
Kedves Ági!
Köszönöm szépen a véleményedet.
Barátsággal:
Millali
Döbbenetes a történet (bár lehet: szinte mindennapi), s mesterien foglaltad keretbe-szavakba. Libabőrös voltam és könnyek gyülekeztek, míg olvastam. Az élet gyönyörű, borzalmaiban is az, borzalmasan gyönyörű. Gyermekkori "örökséged" szép felhasználása ez az írás!
Üdvözlettel: kiskató
Kedves kiskató!
Köszönöm, hogy elolvastad az írásom. Jólestek a szavaid, megerősítettek abban, hogy érdemes volt megírnom ezt a novellát.
Üdvözlettel:
Millali
Szia Millali!
Nem bántam meg, hogy vártam a véleményemmel.
Amikor először elolvastam, igyekezetem az írás keltette érzéseket a helyére tenni, nem volt egyszerű.
Másnap dühös voltam, amikor a történet eszembe jutott, azt gondoltam, becsaptál bennünket, olvasókat, te nem is voltál, nem is lehettél ott, és mégis leírtad!
Nem, mert akkor megakadályozod, nem engeded, hogy megtörténjen, s ha ezt cáfolod, úgysem hiszem el! Képtelenség így leírni a borzalmat, ha szemtanúi vagyunk, te mégis megtetted! Te, aki figyelsz minden szóra, ami neked és másnak szól, te, aki túl empatikus vagy, hogy szó nélkül hagyd a rosszat.
Gondolkodtam sokat, és rájöttem valamire, lehet, rosszul következtettem, melléfogtam, de felvállalom.
A történést hallottad, beleélted magad, és kivontad az érzéseidet. Ha nem így lenne, képtelen lennél részletezni, szenvtelenné tenni a tényt, hogy pillanatok alatt oda egy élet. Pontosan azt nem láttam benne, amit más, hogy az érzéseinket manipuláltad.
Megmozgattad viszont olyan irányban, hogy kérdések, kétkedések ezrét indítottad el.
… és a béna intézkedések sora, igen, ez nagyon ül, hisz egyéb se történik a legégetőbb helyzetekben, tudom, mert én is emberéletek közvetlen közelében tapasztalok sok mindent.
Látszólag megvontad tőlem a katarzist, ám hagytad, hogy utólag éljem meg a magam módján, pont úgy, mint rengeteg dal szerzője, előadója, és végül is ez is egy eszköze annak, hogy az olvasót ott ragaszd, elgondolkodtasd. Megérted, mire gondolok, ha meghallgatod, amit ajánlok. http://www.youtube.com/watch?v=AscPOozwYA8
Azt kívánom, lépj tovább a saját utadon, javíts, ha úgy érzed, szükséges, és tekintsd ezt a napvilágos bemutatót a lehetséges siker tűzkeresztségének.
Sok sikert!
Valerie
Szia Valerie!
A fején találtad a szöget. Valóban hallomásból ismerem ezt a tragédiát. Nem éltem át, mégis egyes szám első személyben írtam meg, mert úgy gondoltam, így lesz igazi kihívás számomra. Olyan erőteljesen belelátsz az érzésvilágomba, szándékomba, hogy ha nem lennék egyenes ember, félnem kellene Tőled. Úgy olvastam a hozzászólásod, mintha a saját ki nem mondott gondolataim köszönnének rám, bizsergetően jó érzés volt. Köszönöm a linket is, azt hiszem ezen a téren is egyezik az ízlésvilágunk.
Lázadva ugyan, de elfogadtam a "csak olvasok" korszakodat, bár tudom hogy az írásaid nélkül az én lelkivilágom is gyérebb lesz.
A kívánságodat köszönöm, bár a siker elérésére irányuló harc nálam csak sokadlagos dolog.
Szeretetteljes üdvözlettel:
Millali
Kedves Millali!
Remek stílusban írsz, hátborzongató novellád olvasva, az ember maga előtt látja a történéseket; amelyek felborzolják az érzelmeket.
Változtatás nélkül jó, úgy egész mindaz, amit olvashattunk Tőled, ahogyan írtad.
A novella a Tiéd, nem másé, ezért a változtatni akarás-átírás mássá tenné, s ha bizonyos tanácsokat megfogadnád, a novella nem a Tiéd lenne, hanem azé, ki javasolta.
Ahány író, annyi stílust képvisel, s a változatosság teszi értékessé, kellemesebbé az alkotásokat. Bizonyos helyeken az erőltetett változtatások egy kaptafára erőltetett novellákat – könyveket eredményezne.
Erőltetett, formai megoldásnak tűnik, hogy az író hol kezdjen új bekezdést, mit emeljen ki kis- vagy nagybetűvel, stb. Nem jelentene sok változtatást, előttem mindaz inkább kötözködésnek tűnik.
A szerző tudja, hol kezdjen új sort, mikor váltson bekezdést, hiszen nem zsenge, kezdő író anyagát értékeljük, hanem olyanét, aki sok föltett anyagával már bizonyította tehetségét.
Kata
Kedves Kata!
Köszönöm, hogy olvastál és véleményeztél. Bölcs hozzászólásod minden mondatával egyetértek. Olyan dolgokra világítottál rá, amit minden írogató embernek szem előtt kellene tartani.
Végtelenül hálás vagyok, hogy folyamatosan olvasod az írásaimat, és a szinte mindig egyedi, értő kritikáid színesítik a hozzászólásokat. Azt hiszem sokan tanulhatnának Tőled jó-modort,diplomatikusságot, szerénységet és szeretetet, hogy a szakmai dolgokról ne is beszéljek.
Örültem, hogy meglátogattál.
Szeretettel:
Millali
Kedves Millali !
A magam nevében csak arról tudok írni ami bennem lezajlott a történet olvasása során.
Ez történik bárkinek a z írását olvasom.Ebben az esetben a benyomások, mindenképpen lehangolnak.
Megfogalmazódik bennem vajon bátor-e az önmaga ellen forduló öngyilkos, vagy esetleg gyáva mert nincs bátorsága leküzdeni a szerinte rohadt,mocskos életet. Mindenesetre
a konyakos üveg is oka szerencsétlenségének, hiszem , hogy ő bontotta fel az üveget és itta meg a hiányzó részt. Lehet, hogy az utolsó forintjait költötte rá a gyilkos italra., de azt is hiszem ha szemtanúja lettem volna az esetnek én sem tudtam volna másra gondolni mint arra, ahogyan a történetet befejezted. Talán még arra, túl sok rosszat kaphatott !
Tőlem képzeletben egy szál virágot mindenképpen.
Szeretettel, Zsófi
Kedves Zsófi!
Köszönöm, hogy elolvastad az írásomat. Véleményednek örülök, mert nagyon sok dologban egyezik az enyémmel. A képzeletbeli szál virág egy nemes gesztus, valószínűleg ennél több nem is kell.
Örültem, hogy itt jártál.
Szeretettel:
Millali
Gratulálok Millali, ezekért az életszagú remekeidért szeretlek olvasni. Szeretettel Jega Ibolya.
Köszönöm kedves Ibolya. Sokat jelentenek nekem a szavaid.
Szeretettel:
Millali
Kedves Millali !
Az elmúlt három napban folyamatosan visszatértem ide, megdöbbentő mennyire fájdalmas az élet.
Nagyszerűen írtad meg alkotásodat, bármennyire is szomorú, megyek a második részhez…..
Szeretettel: Susanne
Kedves Susanne!
Köszönöm, hogy olvastál és elmondtad a véleményedet. Jólesett, hogy a prózánál is meglátogattál.
Szeretettel:
Millali
Kedves Millali!
Prózádban remekül visszaadtad az élettől való megcsömörlését a szereplődnek…
Borzalmas, milyen sorsok vannak, s mennyi hasonló eset van a kilátástalanságtól mostanában…
Ezt sikerült továbbadni olvasóidnak… Megyek olvasni a második részt…Gratulálok…Lyza
Kedves Lyza!
Köszönöm, hogy olvastad az írásomat. Véleményeddel egyetértek, örömmel láttalak itt is.
Szeretettel üdvözöllek:
Millali
Üdvözöllek Millali barátom.
Egyszer az életről, halálról alkotott véleményem ma sem változott még meg.
Amikor az ember eljut arra a pontra, hogy az életet semmibe tudja venni, de ugyanakkor tisztelni is tudja, akkorra a halál fogalma, mint játszótárs mellette bandukol a kijelölt, a lassan elfogyó élet úton.
Lali, az a bizonyos mezsgye olyan nagyon keskeny a két létfogalom között: a most még itt, s a másik pillanatban megszűnésbe lépő embert láttat a kép, amikor a tudat akaratával válni kényszerül a lélek a testtől.
Igaz, életet kárhoztatott szavak törtek ki egy ember szájából, de az élet nem lehet hibás azért, mert nem emberbarát társadalmi rendszer, ismeretlen hiányossága szorította rá őt az utolsó lépés megtételére.
Kitűnően felvezetett, követhetően képesített, jó írás.
Üdvölettel, Lajos–Inda.
Kedves Inda!
Elnézésedet kérem, hogy ennyire megkésve válaszolok, de néha annyira szétszórt vagyok, hogy időbe telik, míg összeszedem magam.
Köszönöm szépen a hozzászólásodat, bölcsességed nem lepett meg, pontosan ilyennek ismertelek meg a munkáid által.
Tisztelettel üdvözöllek:
Millali