Azt mondják, a dolgok a családokban heted ízig ismétlődnek.
Ha ez igaz, akkor nekem is csak a sóvárgás jut.
Anyám csendes bele nem törődéssel figyelte és élte át évekig tartó kínlódásomat, eszetlen gyerek-vágyamat. Kínlódtam, mert temetni, reménykedni, újra temetni – évente ismétlődő program volt. Eszetlenség volt, mert annyira akartam anya lenni, hogy majdnem az életemmel fizettem.
Én kitartó voltam, – anya nem bírt várni. Amikor a szülőszoba csendjébe teli torokkal beleüvöltött a fiam, éreztem, hogy velem van, hogy megkönnyebbül. A bömbölő csomag göndör, fekete haja mintha anyámé lett volna, a mandulavágású fekete szemekkel is ő nézett. Ha a kisebbik fiam szőke fejét simogattam, – a mozdulat anyámtól jött.
A két férfiember apányivá nyurgult. Hiába a célozgatás, konkrét rákérdezés, – nem akarnak fészket, fészekaljnyi fiókát. Értem, bár meg nem értem az indokot. Karrier, kényelem, korai még.
Simogatásra nyújtott kezemet nézem.
Érzem mit érzett anyám, amikor karjába kicsi embert vágyott.
Én is vágyok, és reménykedek.
Talán nem ismétlődik meg …..
4 hozzászólás
Kedves Matyi!
A mai fiatalok valóban később vállalnak gyereket. Kívánom, hogy te is mihamarabb megtapasztalhasd a nagymamaságot!
Szeretettel: Eszti
Tetszett vágyódó írásod!
Reméljük nem ismétlődik a sors…
Lyza
A fiúk már csak ilyenek 🙂 Tetszett az írásod. Alex
Szia Ildikó!
Van, aki vár vele. Van, aki rádupláz. Én mindenesetre izgalmasnak tartom, két teljesen más generációt felnevelni. Más, más nézőpontot ad a világról. Ja, és nem hagyja, hogy elöregedjen az ember.
Lehet, hogy az unokát ezért várják annyira a nagyszülők?
A novella szerkezete jól jellemzi a lelki megerősödés, a "bölcsülés" folyamatát. A vége felé már egészen rövidek a mondatok. Mint mikor az ember megfogja, megérti a lényeget. Később már szavak sem kellenek, csak egy érzés, egy kifejező tekintet, és a másik is tud mindent.
Gratulálok!