Megtanultam régen álarc mögé bújni.
Megtanultam hogy kell könnyek nélkül sírni.
Lágyan énekelni, húrokat pengteni,
Szívben éles tőrrel meg halni,s vérezni.
Nevetni vidáman, mosoly mögé bújni
Könnyes szemekkel a napfényre lépni.
Élvezni az élet édes pillanatát
Magamba szívni a jázmin illatát.
Ábrándozni csendben, bárányfelhőt nézni
Ezüstös holdanyó fényes arcát látni.
Ölelni gyermekem mikor elmegy messze.
Ne lássa félelmem, feltörni könnyemet.
Mindig csak mosolygok, álarc mögé bújva.
Keserves bánatom, senki sem láthatja.
Hangtalanul sírok, arcomon mosoly,
Kívül boldog vagyok, csak picit meghalok….
Mint a Főnix én is, ébredek újra..
Hamvaimból kelek, s szárnyalok magasan.
Lehet mindez álom, csalóka vágyak.
Izzok mint a vulkán, s vége a világnak…
17 hozzászólás
Kedves Kedves!
Ismét olyan gyönyörü szép verset irtál, csak az nem tetszik, az a hangulat amit éreztet az emberrel amikor olvassa.Ilyent csak egy nagyon szomorú ember tud irni. Akartam Gabriel García Márquez idézetét küldeni, de a versed tovább olvasásában láttam, ezt már te tudod: "Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba." Nincs csábitobb a világon, mint egy szomorú asszony mosolya. most ha még Paulo Coelho idézetét is megfogadod, akkor nemsokára, szomorúság nélkül is tudsz mosolyogni:
"Amikor súlyos érzelmi válságon vagy túl, ne a nehéz pillanatokra emlékezz, hanem arra gondolj, milyen jó, hogy ezt az akadályt is legyőzted. (…) Örök életedre vésd az eszedbe a jó dolgokat, amik a nehézségekből születtek. Ezek bizonyítják, hogy erős vagy, és önbizalmat adnak, hogy ezután bármilyen akadályt át tudj ugrani." Kivánom neked az jövő akadályainak a könnyű átugrását.
üdv Toni
Kedves Anikó!
Tudom, hogy néha álarc mögé kell bújni, hogy ne lássák a lélek fájdalmát, de, én azt mondom, ha mindig eltakarjuk, akkor nem is tudnak segíteni, pedig lehet, hogy a segítség ott van előttünk. Nem kell mindig álarc mögé bújni, néha vállalni kell a könnyeket.
Igazán tetszett a versed.
Üdv: József
Kedves!
Mindenféle szempontból gyönyörű a versed: a gondolatok, a sikeresen szép szavak, a sorvégi rímek, és a pontos versszakok!
Nagyon szép verset írtál.
Szeretettel: Kata
Gyönyörű és fájdalmas verset írtál. Ha csak a költői hév, pillanatnyi hangulat iratta veled, akkor gratulálok. Azonban attól félek, hogy az ok ennél komolyabb. Március eleje óta írt verseidnek visszatérő motívuma a félelem és az elmúlás. Azóta megváltozott a verseid hangulata. Sokáig nem is jelentkeztél. Annyira megörültem, amikor láttam, hogy újra láncverset nyitottál. Aztán most ez a szépséges szomorú vers…
Tudod a fényképeid alapján nagyon hasonlítassz a hugomra. Már amikor elősször láttam a régi fényképedet, már akkor feltünt. De ezen a mostani fényképeden is. Ettől valahogy családtag lettél nálam.
Kedves Kedves!
nagyon szép képek, amelyek csak megerősítik az álarc mögé bújás fájdalmas hátterét.
Sokan ismerjük ezt az érzést – úgy gondolom, és sokan valóban megtanultunk sírva nevetni, de a fájdalom akkor is ott van.
A versed nagyon szép és élmény volt olvasni. Köszönöm és gratulálok!
Üdv:
Hamupipő
Megrázó vers. Nagyon szívbe markoló.
Szia!
Tetszik a versed. A világ álarc mögé kényszerít, de időnként előbújik igazi énünk.
Szeretettel: Rozália
Igen Kedves!
Így vagyunk ezzel…
S Te megírtad gyönyörűen!
Fönix ébredésed jót jelent…
Szép versedhez gratulálok Neked!:)
Kedves Toni:)
Köszönöm … csak ennyi telik tőlem… 🙁
Mindig sikerül könnyeket csalni a szemembe,,,
annyira kedves vagy…
szeretettel ölellek
Anikó
Kedves József: )
Köszönöm hogy itt jártál… és most azt hiszem neked lesz igazad, szabdfoylást adok a bánatnak, és a könnyeknek…
Szerettettel ölelelk
Aniokó
Kedves Finta Kata 🙂
köszönöm hogy itt jártál…
Szeretettel ölellek
Anikó
Kedves Judit:)
Nagyon köszönöm….
Jól látotd valami nyomaszt amire nem tudom még a megoldást, de keresem
Igen túl kell élnem.. a kérdés csak az tudom e?
Szeretettel ölellek
Anikó
person: köszönöm….
és nagyon fáj…….
szeretettel ölelelk
ANikó
Kedves rozális:)
Aranyos vagy …
Igen álarc mögé rejük a valódi érzéseinektet..
A kérdés csak az….érdemes -e?
Szeretettel ölellek
Anikó
Kedves Dóra..
Köszönöm hogy meglátogattál…..
Remélem a te lelked nem ennyire borulátó, mint ahol most én vagyok….
szeretettel ölellek
Anikó
Most egy időre eltünök…
Csak ezeket a olgokat ki kellett írnom magamból….
Szeretettel gondolok rátok, leszek, de könnyfátyolos szemmel nem lehet, csak fájdalmas dolgokat írni….
Abból pedig mindenkinek kijut…
Egy nagy baráti ölelés, és "bánatos" mosoly…
Tőlem——-> nektek Anikó
Nagyon tetszett!