Löknek. Magasomról zengett a pólya,
a síkot alakítja lebegésem,
robog a perc, jár óra mutatója –
a hintám – ívem levegőbe vésem.
De néha a kéznek kajla a ritmus,
elhagy a lánc erőt, magában inog,
búsul kezdeti szép, enyhül a virtus,
a vihar gyűrt ránc a bőrömön billog.
Lábam lógatva megállok, ezért hát
magam jövök, mert az égbe repülnék,
rónám a mennyet, ám a poklok poklát
hasítom, mint szabó vágja a kelmét.
S ha túlpörög, kinek szól majd a számla?
Meg úgy se véd, ha alacsony a támla…
13 hozzászólás
Csak nem beleültél és elméláztál ezen?:)
Egyébként remek!
Gratula!
Barátsággal:Zsolti
Kedves Zsolti!
Igazad van, kihagytam, mi van akkor, ha kinövöm a hintát. Ejnye. 🙂
Abban az esetben fogom magam, és bülök egy másikba.
Mindig akad olyan sajnos, amelyikből épp kiszhálltak. Megyek is.. 🙂
Üdv,
Andi
Kedves Zsolti!
Igazad van, kihagytam, mi van akkor, ha kinövöm a hintát. Ejnye. 🙂
Abban az esetben fogom magam, és bülök egy másikba.
Mindig akad olyan sajnos, amelyikből épp kiszálltak. Megyek is.. 🙂
Üdv,
Andi
Mint a hinta, rímekbe ringva…
Nagyon tetszett!Gratulálok!
Üdv:Pityu
Kedves Pityu!
Igyekeztem ringatni azokat a rímeket. Köszönöm, hogy te is löktél rajtuk egyet frappáns hozzászólásoddal. 🙂
A.
Elrejtetted benne a szonettet 🙂
Fantasztikusan jó. Remek rímek, profi formai kivitelezés, ring-a-tó.
Gratulálok!
Kedves Andi!
Nem tudom, hogy tudok-e szonettet írni, de tény, hogy vannak formai azonosságok, annak ellenére, hogy másként tagolom a verset. A "ring-a-tó" élmény minden hintába ülőnek kedves. Örülök, hogy a vers visszaadta ezt az érzést, mert szándékom is ez volt. Köszönöm látogatásod.
A.
Hint-a-ló… gyerekként kedvenc játékom volt. Verseddel is meghintáztattál, megszédítettél. Szólja, ha kedved lenne röpködni, megállhatunk egy játszótéren… egy romantikus séta közben. 😛 :))
Bocs, hogy elpoénkodtam… Nagyon érzékletesen fejeted ki ezt az "egyszer fent, egyszer lent" érzést.
Kedves Csaba!
Helyes. Tehát éreztél némi ritmikát is, nem csak a nyikorgás zaja hasított füledbe? Mert annyiszor nyikorog, és azt sokkal könnyebben meghallja az ember, mint a ritmust. Látogatásod köszönöm.
A.
Remek vers, tetszett.
Üdv: harcsa
Kedves harcsa!
Örülök, ha tetszett, gyere máskor is!
A.
Szép vers, elgondolkodtató. Jó a csattanója… 🙂
" S ha túlpörög, kinek szól majd a számla?
Meg úgy se véd, ha alacsony a támla… "
Barátsággal: Tibor 🙂
Kedves Tibor!
Köszönöm kedves látogatásod, kedves vagy.
A.