Szeretnék csend lenni
Ablakodnál megpihenni
Nézni, ahogy a Te csodád
Körberagyog minden szobát
Szeretnék az álmod lenni
Megállni és nem keresni
Élni csak egy percet Veled
Énekelni s írni Neked.
Egyszerű lennék, de nem elhagyott
Mezőn vágtatnék, mint szabad lovak
S nem kérdeznék, nem követelnék
Hű szolgádként csak Téged követnék
Kitépném a szívem – Neked
Eldobnám a testem – Érted
Érinthetném fellegedet
Köteleid lassan elégnek.
10 hozzászólás
Kedves Új Napvilágos!
Üdvözöllek berkeinkben! Egyetlen föltett művedet én olvasnám először? Megtiszteltetésnek tartom. Nos, véleményem róla, hogy nekem tetszik. Elírás- helyesírási hiba nincs benne, jó a stílusod. Forma hagyományos, egyetlen szakasz tér el a többitől. De ezt ne nézzük, s ha egyébként élményt jelent elolvasni, akkor semi baj. Mi itt legtöbben kezdők vagyunk, de mi hozzuk létre a kortárs irodalmat. Ezért nagyon kell vigyáznunk, mit hagyunk hátra. Ha majd körülnézel, vannak köztünk igazán remek írók, akik felvehetnék a versenyt híres, legnagyobb költőinkkel is. (Sajnos én nem tartozom közéjük, én is csak próbálkozom.)
Sok szép alkotást – prózát és verset – írjál, amit szívesen elolvasunk.
Üdvözlette: Kata
Szia Diamond!
Gyönyörű verset írtál! Igazán boldog lehet az, akit így szeretnek…Persze, ha tudja és értékeli is ezt!!!
Szertettel: Falevél
Kedves Diamond!
Egy új gyémánt a Napvilágnál.Szépen írsz,szépet írtál.Ez egy szerelmes vers de ha teheted énekelj és írj nekünk még sok-sok szépet.Gratulálok!
Szeretettel üdv:hova
4
Szeretettel üdv:h
Sziasztok! 🙂
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
D
Gyönyörű!!!
/Az előttem kommentezőknek, ha szabad: Diamond sokkal régebbi tag a napvilágnál, mint én, más néven
szerepelt, és csodálatos verseket töltött fel itt nekünk./
Biztos vagyok benne, hogy újból elkápráztatsz bennünket érzelmes, szép verseiddel.
Örömmel olvastalak.
🙂 óó, hát köszönöm, kedves vagy.
Azért írtam én addig is, de kicsit már kijöttem a "gyakorlatból". Szerintem viszont sokan vagyunk itt így – aki már írt valaha, nem tudja eldobni tollát. És hát jó köztetek, hiányoztatok. 🙂
Szerintem is szép.
Egyszerű vers, de nagyon kifejezően megfogalmazva.
Ennél nem kell több.
Csak így tovább, Diamond!
Üdv.Tamás
Kedves Diamond!
Gyönyörű versed megkönnyíti egy mai vallomásom. Bocsáss meg, hogy kölcsönveszem:)
Üdvözlettel:
Emese
jerry, Emese, köszönöm Nektek! 🙂
Üdv,
D
Diamond!
Egyszerű, de jól megfogalmazott vers:) A rímek is rendben vannak!
üdv:
Eddie