Csak itt és most akarom tekinteted
tükrében fürdetni lelkem, s az a fény
derítsen szüntelenül, hogy a remény
az, amivel földemet beülteted.
Ne most borulj térdre ég alatt velem,
csókhálót szövögessünk, s egy csónakot
kössünk el a partról s még egy jó napot
melegíts fel bennem, míg hitem vetem.
Ránc, s ha takar alkonyat, tovaszalad
minden, ami körénk gyönyörerdőt font.
Álmatag ízt perzsel az ősz, s nem marad
lassan, csak kihűlt magány, kiszáradt rost.
Fájdalom pirkad, s attól eláll szavad,
ha holnap üzen, reméled sose most.
14 hozzászólás
Remek szonettet alkottál, gratulálok! Szeretettel: István
Kedves István!
Köszönöm szépen!
Barátsággal:Fél-X
Szép érzelmekkel teli elmélkedés, inkább másnak nevezném.
Gratulálok!
szeretettel-panka
Kedves Panka!
Köszönöm szépen!
Barátsággal:Zsolti
Szia Zsolti! 🙂
Azok a pillanatnyi érzések rendkívül fontosak, visszahozhatatlanok. Tetszenek a "szövögetős" képeid, meg az evezés is, mert a végtelenbe tartanak. Szép a versed, el lehet úszni a sorokkal, sodornak a gondolatok. Álmokkal és alázattal tarkítottak, tanulságot hordoznak: a tegnap és a holnap üzenetét, meg ami közte van. Elgondolkodtam a három fontosságán.
Jó a vers, elindítja a fantáziát és az önértékelést. 🙂
Szeretettel: Kankalin
Kedves Kankalin!
Köszönöm szépen!
A vers lényege egy eszmecsere közben tört felszínre, amely eszembe juttatta a "sose most" kifejezést.
Így aztán tovább "szövögetve" a gondolatot, született meg bennem e vers.
A lényeg a végén rejlik, hogy még nem most történjen meg, vagyis inkább sose most.
Nagyon jól ráéreztél a mondanivalóra.
A szonett formát pedig elsősorban Neked köszönhetem!:) Megfertőződtem.:)
Nem bánom!:)
Barátsággal:Zsolti
Még jó, hogy alaposan körülnézek , mert vétek lett volna kihagynom versedet! Nagyon szép, megszokott Tőled, és mégis újszerű! A címe pedig, az különösen nagyon jó választás.
Marietta
Kedves Marietta!
Köszönöm szépen!
Hát számomra külön öröm, ha verseim alatt találom hozzászólásaidat!:)
A címnek külön története van. Egy eszmecsere juttatta eszembe tulajdonképpen.
Barátsággal:Zsolti
Nagyon szép és mély vers. Gratulálok hozzá!
Kedves Doreen!
Köszönöm szépen!:)
Barátsággal:Zsolti
Szép a szonetted Zsolti, tetszik.
Barátsággal
Emese
Kedves Emese!
Köszönöm szépen!:)
Barátsággal:Zsolti
……reméled sose most.
Nagyon szép vers kitűnő képekkel.
Tudod, hogy én az ilyenektől: Álmatag ízt perzsel az ősz,Fájdalom pirkad,csókhálót szövögessünk,…..na jó, nem másolom ide az egész verset!
Kedves szusi!
Köszönöm szépen!:)
Barátsággal:Zsolti