Kamilla izgatottan készülődött a találkozóra. Már a harmadik szoknyáját próbálta fel, de egyiket sem találta megfelelőnek. Az első túl szűknek bizonyult, a második rettenetesen rövid, ez az utolsó pedig egyszerűen ronda. Így nem mehet el. A legelőnyösebb oldaláról szeretne bemutatkozni, de nincs mit felvennie. Maga sem értette, miért fektet ennyi energiát a külső megjelenésébe, amikor megfogadta, hogy nem törődik az egésszel, ám váratlanul feltörő érzésein maga is meglepődött. Anyja egy héttel ezelőtt jelentette be vacsora közben, hogy apja látni kívánja.
– Az apám, engem? – rezzent össze Kamilla.
Az alig tizenöt éves kamaszlány nem véletlenül lepődött meg a hír hallatán. Apja ugyanis még óvodás korában elhagyta őt és édesanyját egy új szerelem miatt. A lány azóta nem hallott felőle. Rengeteget sírt abban az időben, nem értette mi történt, állandóan azon töprengett, mi rosszat tehetett vajon, amivel apja haragját kivívta. A környezetében élő felnőttek sejtették, min mehet keresztül a magába fordult gyermek, türelmesen elmagyarázták, hogy Kamilla semmiben sem hibás, csupán szülei egymás iránt érzett szeretete szűnt meg. A kislány egyetlen szavukat sem hitte el. Nap mint nap a bejárati ajtó előtt állt, várta, hogy a számára oly kedves férfiarc újra rámosolyogjon, és azt mondja, nincs semmi baj, visszajöttem. Az idő azonban Kamilla életében is jó gyógyítónak bizonyult, a sebek behegedtek, az apa képe egyre jobban elhalványult. Napjait iskolai gondjai, barátnői kötötték le. Néha, különösen akkor, amikor osztálytársait látta az apjukkal, újra hatalmába kerítette a fájdalom. Ilyenkor zokogva menekült szobája menedékébe, míg álomba nem ringatta a kétségbeesés. Ötödik osztályos korában megismerkedett Jolánnal, akivel hamarosan elválaszthatatlan barátnők lettek. Jolán szintén kettesben élt édesanyával, ő egy autóbalesetben veszítette el apját. A közös sors elválaszthatatlanná tette a két lányt, állandóan együtt voltak. Iskola előtt Jolán felugrott Kamilláért. A későn kelő Kamilla rendszerint még nem fejezte be a reggelijét, ezért Jolánt is megkínálták. Vidáman, fejüket összedugva, hatalmas titkok tudójaként érkeztek az iskolába. Délutánonként együtt tanultak. Kamilla azon kapta magát, hogy már nem is gondol az apjára. Szíve legmélyén tudta, nem jól van ez így, mégiscsak él valahol egy férfi, akivel közös vér csordogál az ereikben, de anyja soha nem szolgált semmilyen felvilágosítással apja holléte felől. A lány gyanította, hogy anyja eltitkolhat előle valamit, de nem erőltette a dolgot. Valójában félt is előhozakodni vele, mert az azóta is társ nélkül élő asszony rendkívül rosszkedvűvé egykori férjének említésétől.
Kamilla várakozón nézett anyjára.
– Igen – tette le kanalát az anya. – Téged.
A lány még mindig nem tért magához, csak ült tovább szótlanul. Anyja törte meg a csendet:
– Délután felhívott az irodában, és azt mondta, a városba érkezett, találkozni szeretne veled. Holnap háromkor várni fog rád a Rózsa cukrászdánál.
– Miért – kérdezte magában Kamilla. -Miért most? Annyi éven át vártam rá hiába, és most jön, amikor már elfelejtettem?
Dermedtsége dühvé változott.
– Hát nem – kiáltotta -, én viszont egyáltalán nem szeretnék találkozni vele!
– Ne feledd, hogyha el is hanyagolt téged, mégiscsak az apád.
– Nem – vágta rá Kamilla -, nem az apám. Ha az lett volna, legalább a születésnapomra küldött volna egy képeslapot. Egyáltalán nem érdekel, hogy mi van vele.
Dúlva-fúlva állt fel az asztaltól, hogy szobájába vonuljon. Elhatározta, semmiképpen nem megy el a találkozóra. Olyan jó lett volna Jolánnal megbeszélnie, mit is tegyen, de Jolán egy másik város gimnáziumában tanult, emailben vagy telefonon pedig nem lett volna képes problémáját előhozni. Másnap matekórán, miközben a táblára írt bonyolult egyenletet másolta, szeme előtt megjelent egy kép. Három vagy négy éves lehetett, apjával kirándulni mentek a közeli erdőbe. A kis Kamilla hamar elfáradt, apja a nyakába vette, úgy mutogatta lelkesen a növényeket és bogarakat. Kamilla teljesen összezavarodott ettől az emléktől. Már nem volt olyan biztos abban, hogy nem akar találkozni apjával. Iskola után bezárkózott a szobájába, ruháit próbálgatta. Elmeséli majd, hogy színötös bizonyítvánnyal zárta az általános iskolát, meg hogy ezüstérmet szerzett az atlétikai versenyen. Hirtelen fontossá vált, hogy apja elégedettségét kivívja. Megfakult fotót húzott elő fiókjából. Vajon hogy nézhet most ki az apja? Milyen lesz, ha megpillantják egymást a cukrászda előtt? Egyáltalán, felismeri őt ennyi év után?
Várakozással telve indult el a délutáni napsütésben. Világoskék szoknyáján táncot járt a napsugár.
18 hozzászólás
Írásodban jól villannak fel a helyzet adta indulatok, gondolatok. Nincs benne semmi művi, minden mondatod életszerű, hiteles.
A kivitelezése mintaszerűen gondos, pontos. A befejezés pedig nem más, mint aminek a szeretete miatt, mindannyian errefele bóklászunk: Irodalom.
Gratulálok. a.
Köszönöm szépen! Elismerő szavaid nagyon jólesnek!
Szeretettel: Eszti
Kedves Rozália!
Tetszett a történeted, nagyon élethű. Gratulálok!
Barátsággal Panka!
Köszönöm szépen, kedves Panka!
Szeretettel: Eszti
Kedves Esztike!
Történeted valóban életszerű. Bár ne tudnám milyen ez, de sajnos tapasztalatból tudom.Tudnék róla mesélni …
Gratulálok, szeretettel üdv: Vali
Örülök, hogy nálam jártál, kedves Vali!
Szeretettel: Eszti
Kedves Rozália!
Sajnos, hogy mindennapi történet, de nagyszerű a kamasz lány vívódása, és az, hogy kiválóan írtad meg.
Szeretettel gratulálok: Zagyvapart.
Köszönöm szépen, kedves Zagyvapart!
Szeretettel: Rozália
Kedves Rozália!
A lelki vívódások korát éljük, ami a gyerekek világára erősen rányomja bélyegét. Jó, ha valakinek sikerül leküzdenie ezt a lelki nyomást.
Szép történet! Gratulálok!
Üdv.: Sanyi
Köszönöm, hogy nálam jártál, kedves Sanyi!
Szeretettel:Eszti
Megható, hiteles, életszerű.
Annyira szeretném, ha folytatnád…biztosan nagyon jó mű kerekedne végül belőle, bár így is nagyon tetszik, de kíváncsi lennék a találkozásra.
(zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem a Kamilla az egyik legszebb lánynév, ami létezik. Az én Nimródom Kamillának készült, csak útközben meggondolta magát…)
Kedves Rozália!
A közepén nekem hirtelen sok volt az információ, adagolhattad volna, ott kicsit megapadt a kíváncsiságom… Azonban a végén még olvastam volna tovább. 😀 Már kíváncsi voltam, milyen is lesz a találkozó.
Első szerelmem az osztálytársam, Kamillába volt szerelmes, Kamillának viszont nem tetszett. A fiú sose tudta meg hogy két évig bele voltam habarodva, de Kamillát rettentően gyűlöltem. 😀 Annak ellenére tetszik a Kamilla név, csak rossz emlékek… 🙂
Különben tetszett, hogy nem volt semmi giccs… hanem tényleg csak ez a vívódás, ami a lányba lezajlott. Nekem együtt vannak szüleim, tehát nem tudom maradéktalanul átérezni, de ennek ellenére tetszett!
Köszönöm, hogy olvashattam! Sára
Nekem tetszett ahogy Kamilla lelkét ábrázoltad…pontosabban azt ami végbement benne. Viszont kissé hirtelen lett vége. Addig értem hogy itt nem a találkozás volt a lényeg hanem az hogy Kamillában mi játszódott le addig, viszont jobb lett volna ha a végét lekerekíted.
Nagyon jól írsz, van hozzá vénád!!
gratula:ruca
Kedves Eszter!
Aki gyereket vállal legyen az nő vagy férfi, felelősséggel tartozik a gyerek biztos fejlődéséért. Értem ezalatt a biológiai, pszichés és szociális fejlődést egyaránt.
Aki több mint tíz évig nem kíváncsi a gyerekére, nem vesz részt annak életében, az mit akar ennyi év után? Igen, tudom, hogy létezik ilyen, vannak ilyen esetek. Amikor már a másik egyedül felnevelte a gyereket, már megszünt az éjjel-nappali folyamatos szolgálat a gyerek mellett, mert az felnőtt, akkor jön az "édesapa". Hirtelen megtalája a jogait, hogy beavatkozzon a gyerek életébe, csak a kötelességeit nem találta meg, amikor kellett volna. Igen, szépen írod meg a kislány vívódását, az "édesapa" meg nem vívódik, csak jön-megy, ahogy neki tetszik…
Judit
Köszönöm szépen, hogy meglátogattatok!
Szeretettel: Eszti
" Világoskék szoknyáján táncot járt a napsugár." Gyönyörű kép, illetve nyitott befejezés, mert az olvasóra bízod hogy hogyan tovább. Annyira szépen írsz, élmény olvasni, témától függetlenül.(is)
Szeretettel: pipacs
Köszönöm, hogy elolvastad, kedves Pipacs!
Eszti