Mindenki nagy gondban volt Eszti baldachinos ágyacskája körül.
Először is az álommanók: tanácstalanul kuporogtak a rács tetején, mind az öten. Már mindent megpróbáltak: elénekelték a legszebb altatódalaikat, és telis-tele hintették Esztike szemét álomporral, még a fülébe is jutott bőven.
Aztán Uhu Mamáék, a falra festett bagolycsalád: ők is hiába igyekeztek a legvarázslatosabb mesékkel megnyugtatni Esztit. Így még nem jártak…
Még a kis oroszlánok is fáradtan forogtak az ágyacska felett az agyonhallgatott dallamra, sőt, az egyik folyton nyafogott, hogy álmos.
A legnagyobb gondban persze maga Esztike volt: dörgölte a szemét, tekergette a fülecskéjét, húzgálta a haját, de nem aludt, csak nyöszörgött, hüppögött, sírdogált már órák óta.
Anyu aggódva nézte a kicsi lányt. Felnőtt volt, ezért semmit sem vett észre az álommanók és a baglyok igyekezetéből, de azt látta, hogy itt bizony baj van. Fájós fogacskára vagy pocakra gyanakodott, fájdalomcsillapítót adott és lázat mért, mesélt és énekelt, ringatott és simogatott, de minden hiába. Már majdnem sírva fakadt, és arra gondolt, hogy felhívja a doktor nénit tanácsért. Aztán eszébe jutott valami, azaz valaki! Fogta Eszti gurulós, piros telefonját, és feltárcsázta az Éjszakai Lényecskék Tudományegyetemét.
– Kit tetszik keresni? – károgta a vonalban a telefonközpontos boszi.
– Adja Szundy Manó professzor urat, legyenszíves!
Dr. Szundy Manó, a hírneves bölcsősz és alváskutató a Szundisztika Tanszék vezetője volt, és az álmatlanság szakértője. Anyu sem szeretett aludni kiskorában, így sokszor dolga akadt a bölcs, öreg manóval. Meghallgatva Eszti panaszait, Dr. Szundy hajlott hátára kanyarította kopott, barna zakóját a kincseket rejtő, hatalmas zsebekkel, fejébe nyomta hivatali hálósipkáját, és már ott is termett a babaszobában.
– Ejnye, kollégák, mi ez a lustálkodás? – mordult rá a lábukat lógató álommanókra.
– De professzor úr, mi már mindent megpróbálunk: az álomport, a ringatót, az alvós zsiráfot, a mesét… – védekeztek az álommanók.
– No, lássuk csak! – azzal Dr. Szundy sportosan odaugrott Esztike párnájára.
A kisbaba egy pillanatra meglepődve hallgatott el, aztán újra rázendített a sírásra. A professzor ekkor egy csillogó, szarukeretes pápaszemet halászott elő a zakója zsebéből. Ez volt a híres-nevezetes Mindent Látó Okuláré. Mindenki lélegzetvisszafojtva figyelte a szobában, még Anyu is.
Amint Dr. Szundy Manó az orrára biggyesztette a Mindent Látó Okulárét, már rögtön tudta, miért nem tud Esztike elaludni. Egy manó szökdécselt körülötte, mégpedig a gyerekek kedvenc játszótársa, Kíváncsi Kófic! Ő egy nappali manó volt, az álommanók szemének láthatatlan.
– Hohó, megvagy, Kófic! – kiáltott a professzor. – Mi a csodát keresel te itt, ilyenkor?
– Milyenkor? – kérdezett vissza a talpig csíkosba öltözött Kíváncsi Kófic, és belekapaszkodva az egyik kis oroszlánba, vitette magát.
– Éjszaka van, ha nem vennéd észre, buta manó! – vágta rá Dr. Szundy.
– Tényleg? – csodálkozott Kófic, és lehuppant a lepedőre. – Jól elszaladt ez nap! Különben meg nem vagyok buta! És ne zavarj, éppen játszunk Esztivel!
A professzor a sírdogáló babára nézett, aztán Kóficra.
– Szerintem már nem élvezi a játékot. Elfáradt.
– Dehogyis! – rikkantotta Kíváncsi Kófic, és átszökkent Eszti felett. – Buli vaaaaan!
– Menj haza, Kófic, hagyd aludni a babát!
– Dehogy megyek! Menj haza inkább te, unalmas vén bagoly!
A szemközti falon Uhu Mama megsuhogtatta nagy, barna szárnyait:
– Micsoda! Ócsárolni mered a baglyokat, te szemtelen? – berzenkedett. – Lehet, hogy nem látlak, de most úgy elkaplak, de úgy….!
– Ne! – Dr. Szundy egy kézmozdulattal megállította a támadni készülő baglyot. – Te Kófic, mióta vagy már talpon?
– Mit tudom én, talán reggel 6 óta! – szólt vissza a manó a válla felett. – De most játszunk és….
Kíváncsi Kófic nem fejezhette be, mert a professzor nagyra nyitotta a száját, és egy akkorát, de akkorát ásított… még a kezét sem tette a szája elé. Erre az öt álommanó is ásítozni kezdett. Kófic egyszerre azt érezte, hogy elnehezedik a keze és a lába, és hogy szinte leragadnak a szemei. Esztire nézett: a kislány két öklével dörgölte a szemecskéjét, és aztán egy óriásit ásított. Kíváncsi Kófic lezöttyent az ágyra az alvós zsiráf mellé, és ő is ásításra tátotta a száját.
A professzor újra a zsebébe nyúlt, és Kíváncsi Kófic szemébe egy maréknyi csillámló álompor hullott. A bajkeverő kis manó végignyúlt az ágyon Esztike mellett.
– Így már jó lesz… – bólintott Dr. Szundy Manó, az álmatlanság szakértője. Fogta a kiskacsás babatakarót, betakargatta vele Esztikét és Kíváncsi Kóficot.
Mindketten szuszogva, édesen aludtak.
12 hozzászólás
Ez nagyon aranyos kis mese! Szurkoltam Szundy professzornak, hogy sikerüljön elaltatnia Esztikét!
Köszi! Dr. Szundyt valóságos személyről mintáztam, sőt, az egyetem is némileg hasonlít egy igazi egyetemre.
Hát Kedves Gunoda!
azaz rá is ébresztett" …. de jó lenne nekem is néha egy ilyen gurulós piros telefon….
Ez egy nagyon kedves "mesés" történet volt! Élvezettel olvastam, ráadásul ez engem még ráadásul jól "fel,
Üdv.: Rudy
Asszem minden családban elkélne néha egy ilyen Dr. Szundy. Majd kölcsönkérem, ha egyszer szükség lesz rá. Jó kis sztori, gratula!
Poppy
Szia!
Hiába, a professzor mindenre tudja a megoldást. Nem tudna ellátogatni hozzánk is? Nagyon jó mese, tetszik.
Szeretettel: Eszti
"bölcsősz" "Szundisztika Tanszék" "hivatali hálósipka" – remekül szórakoztam rajtuk!
Jó a mesélőkéd!
Szia!
Jó kis mese. Mesés mese. Tetszett.
Üdv: Ági
Köszönöm a hozzászólásokat! Drukkoljatok, hogy mesekönyvbe kerülhessen. Elküldtem pályázatra.
Kedves Gunoda!
Nagyon aranyos mese. Bizony, ez a Szundy professzor nagyon érti a dolgát!
Drukkolok neked, hogy bekerülhessen a mesekönyvbe. Sok sikert kívánok hozzá!
Szeretettel: Zsóka
Kedves Gunoda!
Ezekért a mesékért egyszer Eszti nagyon meg fog ölelgetni Téged
Nagyon tetszett, és drukkolok, hogy bekerülj (ha a mesélj minden nap pályázatra írtad, akkor, ha szerencsénk van, egy könyvbe kerülünk:)
Most már kifejezetten lesni fogom, mikor jön az új meséd!
Szeretettel:
Kalina
Kedves Gunoda!
Nagyon ügyes, ötletes, jól megírt, modern mese!
Szuper anyuka vagy, hogy az álmosan álmatlan, és nyűgös gyerek nem hoz ki a béketűrésből, hanem mesét írsz róla. Méghozzá milyen nagyszerű mesét!
Ide adok még öt pontot*****, mert én tizesre értékelem ezt az alkotásodat!
Judit
Mindenkinek köszönöm. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én sem vagyok mindig annyira türelmes, hogy ne hozzon ki a sodromból a kitartós babasírás. De mindenesetre igyekszem. :))