Csillag hullott, több is, a múlt éjen,
Megkönnyeztem én, míg végignéztem.
Egy régi népi rege azt dalolta,
Egy emberért, egy csillag hull a porba.
Tudom, mert nékem is volt csillagom,
Mely aláhullott váratlanul, egy napon.
Szívem szakadt, akkor, a csillagért,
Hisz nem tudtam, hogy ő, csak hazatért.
De jött egy álom, és múlt a félelem,
Hogy maga a fény, az egész életem.
Hisz csillag vagyok én is, valaki egén,
Én vagyok neki, az örök remény.
S ha egykoron, majd, ejön az idő,
Hulló csillag leszek, múlt, és nem jövő.
De emlékezni fognak rám mindazok,
Akiknek most csillagként ragyogok.
Csillag voltál, Édesapám, egykoron,
Örök remény a lányodnak, én tudom.
A szívemben, az a csillag most is ég,
Velem vagy, bár csillag hullott lelkedért.
10 hozzászólás
Kedves Scherika!
Az elmúlás minden jó érzésű emberben szomorúságot vált ki. Azonban ezt az érzést is le lehet szépen, méltósággal írni. És, olvasva versedet, bennem ez tükröződött, mert oly szépen írtál a fájó csillaghullásról.
Üdvözlettel: Túri Imre
Szia!
Szívből gratulálok, a szép versedhez!
Szeretettel:Selanne
Gyönyörű! Megkönnyeztem. És csodás, ahogy beleszövöd édesapád mellett a gyermekedet is.
Gratula!
Poppy
U.i.: Azt hiszem, kicsit túl bőkezűen használod a vesszőket.
Köszönöm, Hogy olvastatok, és a kedves szavakat.
Kedves Poppy! Azt hiszem igazad van a vesszőkkel kapcsolatban, de akkor így éreztem helyesnek.
Kedves Scherika!
Bizony a mély érzések szép gondolatokkal töltik a lelket, az meg ilyen formában kixcsordul.Nekem a könnyem is kicsordult.Szép élményt adtál ezzekkel a sorokkal.Sajnos nekem is vannak lehullott csillagaim.
Szeretettel üdv:hova
Kedves Scherika!
Fájdalmasan gyönyörű vers, a többiekhez hasonlóan én is ejtettem olvasása közben pár könnycseppet. És őszintén szólva én oly mértékben elmerültem a műved tartalmában, hogy azokra a plussz vesszőkre nem is figyeltem, egyszerűen magával sodortak az érzelmek. Köszönöm neked ezt az élményt!
Kedves Era!
Szépséges verset írtál, szívből gratulálok!
Üdv: Colhicum
Kedves Erika!…
Nagyon szép torokszorító sorok…
S olyan dallamos, hogy énekelni lehetne…
A rímeid is szépen csendülnek…:)
Szeretettel ölellek: Lyza
Nekem is van egy Csillaghullás című versem, s én is a láncversekhez föltett szakaszokból alkottam.
Nagyon szép a versed, külső és beltartalma egyaránt. Szívesen olvastam.
Szeretettel: Kata
Uhh… ennyi dicséret után nekem mi maradt??? Tényleg nagyon szép…bár az összes dicséretet eélmondták már…Pussszika