Fiaim, ti csak énekeljetek !
Magyar dalt, és magyar éneket,
Amit a magyar a szívében érez,
Más nyelven elmondani nem lehet.
Hagyjátok a franciát, angolt, németet,
Fiaim csak magyarul énekeljetek!
Mit jelent az i love you, vagy je t’aime,
Ha nem mondhatom, szeretlek édesem.
Mi beszélhetünk idegen nyelveket,
Fiaim mégis magyarul énekeljetek!
Magyarul kaptuk anyánktól az életet,
A magyar szó lesz az, amely eltemet.
5 hozzászólás
Nayon jó intelem a fiúkhoz, és igaz magyar érzelem, hazaszeretet érződik belőle. De benne minden szó igaz. Bár mindenki így érezne. Örömmel olvastam.
Üdvözlettel: Kata
Szia!
Tiszteletem ezért a versért!
Üdv:Selanne
Jól gondolom,hogy ezek a Te Édesapád intelmei voltak.Én ezt értem ki a versből.Szépen emlékezel.Ha a Te intelmeid a Te fiaidhoz, akkor is nagyon nemes gondolatok.
Gratulálok szeretettel üdv:hova
kedves Munkácsi!
Sajnos, még csak most jutottam ide, hohy elolvassak minden ujonnan feltett verset. Egy egy igyazi magyar ember őszinrte gondolatei Erröl jut eszembe Ocskay Gábor a korán elhunyt székesfehérvári gégkorongozójának ismert idézete:
"Magyar ember lévén a válogatottság számomra sportpályafutásom megkoronázása, gyermekkori álmom valóra válása. Csodálatosabb dolgot nem lehet elképzelni egy sportoló karrierjében, mint amikor több ezer magyar énekli a nemzeti Himnuszt egy győztes meccs után! Hála az Égnek, ezt csapatunk tagjai már sokszor átélhették."
Ilyen kijelentések hangossabban dobogtattják az ember szivét..
üdv Toni
Örülök, hogy rátaláltam a versedre. Szívemből szóltál!
Szeretettel:Selanne